Skocz do zawartości

Są tutaj ludzie korzystajacy z VR?


Recommended Posts

Na spróbowanie zakupiłem Oculus Quest 2, całkiem fajny. Można podłączyć do PC i grać w lepszej jakości, albo grać bezpośrednio z headsetu w sporo gierek.

Również oculus pracuje nad technologią AI, która ma wypełniać klatki pomiędzy, co ma skutkować zwiększoną wydajnością (więcej FPS), bądź lepszym wyglądem gier przy zachowaniu obecnych poziomów płynności.

 

Oczywiście oculus to jedynie entry level headset. Jest również takie htc, albo valve (nie wspominając pro headsetów, które potrafią kosztować po kilka, kilkanaście tysięcy dolarów, głównie stworzone dla profesjonalistów do tworzenia etc).

 

Polecam kanał (po ang.) totalnie o VR. Recenzja headsetów, czujników i innych sprzętów do vr. 

https://www.youtube.com/c/ThrillSeekerVR

 

 

Gierki, które mogę sam polecić:

Pavlov VR - Jak CS

Population One - Battle royale

The Climb - Wspinaczkowa

Eleven Table Tennis - Pingpong

 

Wielu gierek jeszcze nie spróbowałem, gdyż do VR wskoczyłem niedawno.

Również biblioteka VR jest aktualnie w fazie ekspansji, ale nie jest też tak źle jak 2 lata temu. 

 

 

Ogólnie rzecz biorąc jest jeden problem z VR dla większości ludzi. Trzeba przyzwyczaić błędnik do tego, że poruszamy się stojąc. 

Polecam na VR zacząć od gier stacjonarnych, które nie wymagają poruszania się. Później przejść na gry, w których mechanika poruszania zastąpiona jest teleportacją, a finalnie można oswajać się z poruszaniem.

 

Gdy pierwszego dnia wspoczyłem do gierki, gdzie można się normalnie poruszać to myślałem, że po 10 minutach zejdę. 2 godziny dochodziłem do siebie w łóżku. Myślałem, że jestem bardzo słabym człowieczkiem, a okazało się, że sporo osób na vr ma ten problem, nawet, gdy na żywo nie ma problemów z chorobą lokomocyjną.

 

 

Co do VR to podoba mi się nie tylko sam aspekt grania. To, że możesz swoje monitory ustawiać w powietrzu i skalować jak chcesz, plus mieć inne okna otwarte i poczuć się troch ęjakbyś był w sieci/matrixie.   

 

Zapewne nie każdy będzie przekonany do VR, ale moim zdaniem każdy powinien spróbować zrobić podejście (niekoniecznie zakup, spróbować u znajomych, w sklepie etc).

 

 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...