Skocz do zawartości

Obudowa pod Led


Recommended Posts

Cześć,

Poszukuję obudowy pod led dla nowego zestawu komputerowego ale bardzo ważną rzeczą jest to aby miała możliwość zamontowania czytnika DVD. Karta graficzna którą mam ma długość 30 cm. Cena to około 500 zł, chyba, że coś wartego uwagi będzie trochę droższe to także może być. Płyta główna to Gigabyte Z590 AORUS MASTER.

Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, Ozzy83 napisał:

coś trochę bardziej finezyjnego?

Nie wiem o co ci dokładnie chodzi. HAF XB EVO mi jeszcze przyszła do głowy, jest nietypowa, ma zatoki 5,25" i mieści się w budżecie. No i przede wszystkim jest jeszcze w sprzedaży.

Jeśli masz jeszcze tego Storm Troopera ze stopki to bym go zostawił, no chyba że ci się znudził.

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, Ozzy83 napisał:

Nie znudził tylko jeden bok nie jest szklany i nie będzie widac ledów na podzespołach

Czyli szukasz w pełni przeszklonej obudowy z zatoką 5,25? No to chyba taka nie istnieje, kup sobie napęd na USB jak kolega wyżej doradził i dowolną obudowę.

Link to post
Share on other sites

Pod LED świetnie wygląda O11 Dynamic, ale nie ma mowy o zatoce 5,25. W promocji na proshop chyba są standardowe i mini.

 

Ewentualnie Lancool 215, w zestawie ogromne lampy z funkcją wentylatorów na froncie, spore szkło na boku. Brak zatoki. 

 

Corsair seria 4000

 

Nie wiem czy masz już mocno doświetloną budę, ale ja myślałem, że "wincej ledów", a obecnie większość wyłączyłem, a na wentylach po jednym ledzie zostawiłem, bo to wszystko kłuje w oczy. Gdyby nie LC, to stanowczo brałbym jednak przód wentylowany, żeby nie gotować podzespołów, a cały boczny szklany panel wystarcza w zupełności na doświetlenie wszystkiego jak cholera.

Link to post
Share on other sites

Ok tylko część osób twierdzi że nie istnieją takie obudowy żeby były pod led i miały zatokę 5,25 a ta obudowa właśnie taką jest więc wstawiłem na dowód że istnieją i skoro to już mamy ustalone to teraz kwestia doradzenia czegoś sensownego spełniającego te wymagania.

Link to post
Share on other sites

Tu masz na przykład tę: https://www.morele.net/obudowa-thermaltake-versa-h26-tg-ca-1j5-00m1wn-00-4584381/

 https://www.morele.net/obudowa-cooler-master-masterbox-nr600-mcb-nr600-kg5n-s00-6251861/

  Z Thermaltake jest/była X31 Tempered Glass Edition, ale czy jeszcze jakiś sklep ma ją na zbyciu?

Tak na marginesie, też dotychczas miałem obudowy z miejscem na 5,25", teraz bez, i przyzwyczaiłem się do zewnętrznego napędu ;)

 

Edytowane przez choleryk65
Link to post
Share on other sites

Zbiku90 napisał tak "Czyli szukasz w pełni przeszklonej obudowy z zatoką 5,25? No to chyba taka nie istnieje" więc zrozumiałem to w taki sposób jak napisał. Trudno po tym zdaniu wywnioskować, że są takie obudowy ale kiepskie jakościowo. Ok ale nie czepiając się może zapytam inaczej czy są takie obudowy które są dobre jakościowo i dostępne w jakimś sklepie w wyższym przedziale cenowym? Może jakieś Top 5 które warto kupić?

 

Co do czytnika płyt na USB to całkowicie odpada, nie chce za każdym razem gdy słucham muzyki lub oglądam film podłączać i odłączać czytnika, tym bardziej, że istnieją obudowy pozwalające mieć ledy i czytnik w jednym.

 

Ewentualnie czy możecie coś powiedzieć o poniższych obudowach?

 

Nanoxia Deep Silence ARGB
MSI Creator 400M
Modecom Oberon Pro Glass

Edytowane przez Ozzy83
Link to post
Share on other sites

Ja napisałem że chodzi mi o taką gdzie jeden bok jest przeszklony bo w mojej aktualnej tak nie jest, a Ty to nazwałeś w pełni przeszklona. Teraz podajesz przykład że w pełni przeszklona to taka gdzie więcej niż jeden bok jest przeszklony. Musisz się zdecydować co jak nazywasz albo wypowiadać się bardziej precyzyjnie. 

 

Jeśli chodzi o obudowy które wstawiłem to to jest tylko pytanie o ich jakość. Chyba, że nie mogę już zapytać jeśli wcześniej zadeklarowałem że takiej nie chce? 

Link to post
Share on other sites
W dniu 24.11.2021 o 07:56, Ozzy83 napisał:

jeden bok nie jest szklany

To mnie zmyliło, bo napisałeś jakby drugi był :P A była wersja Storm Troopera z oknem

https://www.coolermaster.com/catalog/legacy-products/cases/trooper-se/#gallery

Z tych które wymieniłeś to Nanoxia jest mi całkiem obca, Modecom to dość solidna budżetówka, tego modelu MSI nie widziałem na oczy ale jakbym miał coś wybierać z tych 3 to właśnie tą. Na plus 3 x 140mm fabrycznie i dużo miejsca w środku, na minus zamknięty top.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...