Skocz do zawartości

Wszystkie Procesory AMD z wadą ??


Recommended Posts

Witam. Postanowiłem złożyć ostatnio kilka PC dla dzieciaków a tu wyszedł taki problem. W grach podobnie  jak na filmiku, fps cyklicznie spada ale występują dłuższe okresy miedzy spadkami. Miałem ogólnie 4 procesory w tym 2 nowe AMD Ryzen 5 Pro 3350G oraz używane ryzen 5 2400G i ryzen 3 3400G. Wszystkie zachowują się dokładnie tak samo. Sprawdzane na 2 płytach B450M DS3H V2 jednej Gigabyte B450 AORUS ELITE V2 i jednej ASUS TUF B450-PLUS GAMING II. Reszty nie wymiennie ale miałem kilka różnych pamięci dysków ochłodzeń i oczywiście markowych zasilaczy.  Moje wnioski są takie. Wgląda to i zachowuje się jak thermal throttling. mało tego po wymianie chłodzenia zmniejszeniu napięć taktowań tak aby zbić temperaturę powoduje że spadki zaczynają się później a jak utrzymamy na 40 to wydaje się że jest ok. Na lepszych płytach z chłodzoną sekcją zasilania i chłodzeniem Cryorig Ultimate R1 wydaje się że to działa nawet jak testowo spowolniłem wentylator i wygrzałem procka do 75  spadków nie było ale tylko na ASUSIE.  Możliwe że wtedy szanse na spadki mocno spadaj  a ja za krótko testowałem.  Co ciekawe z kartą graficzną na pci-e żaden z procesów nie ma już spadków taktowania. O co tu chodzi bo jak na obecną chwilę to mógł bym rzucić tezę że wszystkie procesory AMD z zintegrowaną grafiką mają jakąś wadę. 

Możliwe że więcej ludzi ma ten problem ale z barku części porównania zwala winę na zasilacz sterowniki ramy i siedzi tak i się męczy. Gdyby był to jedne procesor  ale nie 4. BIOSY najnowsze sterowniki tak samo czyste systemy. Jest wyraźna korelacja temperaturą ale jej zbicie jedynie opóźnia wystąpienie jak i częstotliwość spadków. Poza tym to nie są wysokie temperatury.  

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...