Skocz do zawartości

Monitor do gier do ok. 1000zł


Recommended Posts

Cześć, szukam monitora do gier do ok. 1000zł ew. +200zł jak będzie coś warte uwagi. 

Przekątna 24-27 cali, wiadomo, że im większy tym fajniej, ale za tą cenę domyślam się, że wszystkiego się mieć nie da. 

Odświeżanie min 144hz

Rozdzielczość, tu właśnie się zastanawiam, bo karta jaka siedzi w komputerze pod ktory będzie podpięty, to gtx 1060 6gb od Palita i przy obecnych cenach szybko ta karta się na mocniejszą nie zmieni, czy jest sens inwestować w coś więcej niz full HD przy tej karcie? 

 

Proszę o wasze propozycje :)

 

 

Link to post
Share on other sites

Co to za spam Acera :o - bardzo dobre argumenty dlaczego kupić dany monitor :D 

Organoleptyczni stwierdziłem, że da się grać w WQHD na 1060, ale przyjemne to nie jest. Bo często lubi dropić FPSy i zbyt stabilne to nie jest - oczywiście myślę o tytułach AAA, bo w grach e-sportwych nie ma żadnego problemu.

Ja wybierając monitor na Twoim miejscu, poszedłbym w stronę 24 cali i FullHD. Raczej nie większy, bo wtedy zagęszczenie pikseli jest dosyć niskie i z mniejszej odległości można dostrzec, poszarpane literki :)

Genralnie
jeśli do tej pory nie korzystałeś z monitora z regulacją wysokości, to nie wiesz, jakie to jest wygodne i raczej staram się polecać tylko takie rozwiązanie. Chyba, że planujesz osadzić monitor na ramieniu, to wtedy nie ma to żadnego znaczenia.

Ja poszedłbym w stronę iiyamy  GB2570HSU. To obecnie najszybsza matryca i doceni ją nie tylko gracz, ale jakiś domorosły grafik też, bo pokrycie sRGB to realnie jakieś 98%. Poczytaj sobie recenzję tego monitora, bo jest naprawdę spoko i moim zdaniem nic mu nie brakuje. Jeszcze jakiś czas temu zostawiłbym tutaj G24F od Gigabyte, ale po początkowym sukcesie tego monitora zaczęły pojawiać się sztuki z piszczącymi cewkami, więc to już zależy od Ciebie, czy chciałbyś się z tym bujać.
https://www.x-kom.pl/p/656000-monitor-led-24-iiyama-g-master-gb2570hsu-red-eagle.html

Oczywiście należy pamiętać o tym, że IPS ma swoje wady. Taką najbardziej rozpoznawalną jest BLB i ma ją absolutnie każda matryca tylko w różnym stopniu. Natomiast jeśli nie widać tego podczas normalnego użytkowania to nie ma sensu go zwracać i zamawiać kolejną sztukę. Jak ktoś chce patrzeć w czarny ekran to niech go wyłączy bo prądu szkoda :D

iiyama ma też 36 miesięcy gwaracji i jeśli jakiś piksel padnie (co się zdarza) to uznają gwarancję nawet jeśli jeden jest uszkodzony. Dla np. AOC nie jest to takie oczywiste.

Link to post
Share on other sites
24 minuty temu, Loki1997 napisał:

Co to za spam Acera :o - bardzo dobre argumenty dlaczego kupić dany monitor :D 

Organoleptyczni stwierdziłem, że da się grać w WQHD na 1060, ale przyjemne to nie jest. Bo często lubi dropić FPSy i zbyt stabilne to nie jest - oczywiście myślę o tytułach AAA, bo w grach e-sportwych nie ma żadnego problemu.

Ja wybierając monitor na Twoim miejscu, poszedłbym w stronę 24 cali i FullHD. Raczej nie większy, bo wtedy zagęszczenie pikseli jest dosyć niskie i z mniejszej odległości można dostrzec, poszarpane literki :)

Genralnie
jeśli do tej pory nie korzystałeś z monitora z regulacją wysokości, to nie wiesz, jakie to jest wygodne i raczej staram się polecać tylko takie rozwiązanie. Chyba, że planujesz osadzić monitor na ramieniu, to wtedy nie ma to żadnego znaczenia.

Ja poszedłbym w stronę iiyamy  GB2570HSU. To obecnie najszybsza matryca i doceni ją nie tylko gracz, ale jakiś domorosły grafik też, bo pokrycie sRGB to realnie jakieś 98%. Poczytaj sobie recenzję tego monitora, bo jest naprawdę spoko i moim zdaniem nic mu nie brakuje. Jeszcze jakiś czas temu zostawiłbym tutaj G24F od Gigabyte, ale po początkowym sukcesie tego monitora zaczęły pojawiać się sztuki z piszczącymi cewkami, więc to już zależy od Ciebie, czy chciałbyś się z tym bujać.
https://www.x-kom.pl/p/656000-monitor-led-24-iiyama-g-master-gb2570hsu-red-eagle.html

Oczywiście należy pamiętać o tym, że IPS ma swoje wady. Taką najbardziej rozpoznawalną jest BLB i ma ją absolutnie każda matryca tylko w różnym stopniu. Natomiast jeśli nie widać tego podczas normalnego użytkowania to nie ma sensu go zwracać i zamawiać kolejną sztukę. Jak ktoś chce patrzeć w czarny ekran to niech go wyłączy bo prądu szkoda :D

iiyama ma też 36 miesięcy gwaracji i jeśli jakiś piksel padnie (co się zdarza) to uznają gwarancję nawet jeśli jeden jest uszkodzony. Dla np. AOC nie jest to takie oczywiste.

 

Dobra, czyli idę w stronę Full HD, co do cali, to mam obecnie u siebie 27 w full hd od LG, mi osobiście nie przeszkadza obraz, a ten nowy monitor chcę wziąć dla brata.

 

Jeszcze mam pytanie odnośnie G-Sync, bo większość monitorów, w tym ta iiyama co podesłałeś ma FreeSync od AMD, czy to będzie dobrze działać z 1060?

 

Zanim przeczytałem twojego posta znalazłem jeszcze takie coś: https://www.x-kom.pl/p/635237-monitor-led-27-samsung-c27rg50fqrx-curved.html

On ma zapis g-sync compatible, to chyba lepiej?  Z tym, że czas reakcji to przepaść, iiyama 0.5ms, a samsung 4ms, za to samsung ma aż 240Hz. Co o tym sądzisz?

 

Co do wad matryc, to wiem, znam, niestety nie można mieć wszystkiego ;)

 

 

Link to post
Share on other sites

Znaczy, ja bym tego Samsunga nie wziął, głównie dlatego, że zakrzywienie na takim małym monitorze bardziej przeszkadza, niż pomaga. Szczególnie jak chcesz obejrzeć jakiś film z kanapy, to jeśli nie będziesz siedział centralnie przed monitorem, to jedna krawędź będzie zasłaniała drugą.

Na iiyame G-sync działa poprawnie - żadne artefakty się nie wyświetlają dlatego go tutaj podesłałem :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...