Skocz do zawartości

Nadmierne użycie procesora


Recommended Posts

Instalowałem na czysto system WIN10 i zauważyłem że procesor z sobie znanych powodów pracuje na około 4GHz, rzadko kiedy spadając, mimo tego że nie wykonywałem żadnego overclocka, a normalne prędkość dla tego procesora to 2,6GHz, z 4,5GHz w trybie turbo. System był już reinstalowany, bez zmian.

Czy znacie może jakieś metody naprawy tego problemu, że procesor pracuje szybciej niż normalnie powinien? W jaki sposób mogę przywrócić jego normalną pracę?

Przechwytywanie.PNG

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, jarrino napisał:

Czy masz włączony w ustawieniach tryb gry?

co znaczy tryb gry? i w jakich ustawieniach? masz na myśli ustawienia systemu windows? nie, nie jest włączony, a jaka to różnica? i tak ten tryb gry nic nie robi

2 godziny temu, zbiku90 napisał:

Włącz oszczędzanie energii to powinien się trzymać max 2,6ghz, tylko nie narzekaj wtedy na niską wydajność. Ten typ tak ma i jest to normalne dla wszystkich współczesnych procesorów, jednocześnie kreatywne obejście TDP czyli teoretycznego limitu mocy.

https://en.wikipedia.org/wiki/Intel_Turbo_Boost

tylko że właśnie najciekawsze jest to że przed reinstalacją systemu na nowym dysk, na starym dysku to tak nie działało. było normalnie te 2,6GHz, a ze względu na włączoną opcję "SpeedShift" to czasami nawet mniej. A teraz ot tak sobie, nic z tąd ni z owąd 4GHz.
Co masz na myśli że "ten typ tak ma"? masz na myśli laptop? procesor w laptopie? no tylko że, jak wyżej napisałem, wcześniej tak nie było.

Link to post
Share on other sites
8 godzin temu, Rebelmind napisał:

Ewentualnie minimalne wykorzystanie Cpu dać 10% a maksymalne 99% (był jakiś bug który wymuszał pracę wentyli jeśli max było na 100%).

 

ustawiłem sobie plan zasilania na od 0% do 100%, mając nadzieję że SpeedShift sam będzie zarządzał użytkowaniem procesora, co jednak nic nie dało. Spróbuję zmienić na max 99%, jak pisze @Rebelmind, zobaczymy czy to coś da

 

7 godzin temu, janek20 napisał:

bo tak jest napisany obecny windows

co to znaczy że tak jest napisany obecny windows? nie mogę nic z tym zrobić? to już tak pozostanie? czyli to wina microsoftu że to tak działa? a inni ludzie też mają takie problemy?

obraz.thumb.png.be689fc38dfa7505e07fbc737dd099c9.png

Link to post
Share on other sites

Kiedyś zwróciłem na kwestię raportowania statystyk przez menadżer urządzeń w którym występuje rozbieżność względem programów do pomiarów i benchmarkingów. Z tym już nic się nie da zrobić i w sumie nie stanowi to problemu. 

 

image.thumb.png.e0584be9ef7b952054c71ea03a666a55.png

 

 

Link to post
Share on other sites

ustawiłem w planie zasilania moc procesora od 1% do 99%, faktycznie nagle prędkość spadła i wentylatory też tak nie wyją. Niby wciąż nie jest jakoś specjalnie nisko, ale widać że prędkości spadły. Wygląda na to że @Rebelmind miał rację, jest jakiś bug który sprawia że jak jest w planie zasilania ustawiona maksymalna moc procesora na 100% to powoduje to nadmierne użycie procesora, chyba włącza turbo na cały czas. Tak więc ustawienie max mocy na 99% zdaje się rozwiązuje problem, chociaż przyznam że wciąż nie w pełni, no ale co zrobić, chyba nic innego :P

 

tak więc dziękuję za pomoc i temat do zamknięcia.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...