Skocz do zawartości

Co zamiast i5-4570?


Recommended Posts

Hej Hej, ostatnio myślałem co by zmienić w tym moim złomie i do głowy wpadł mi procesor. Mam obecnie sprzęt: procesor i5-4570, płyta Asus B85M-G socket 1150, dysk SSD Crucial MX-500, zasilacz Corsair CX 500W, RAM 16 GB (4x4 GB), grafika RX-470 4 GB. Sprzęt leciwy, ale mi nadal wystarcza, a na nową generację jeszcze z dwa lata to się nie przerzucę (taka kolejka gier). Myslałem o karcie, ale już widzę że przy takim 1660 to będzie wąskie gardło, poza tym nie ma potrzeby. Teraz pytanie, na ile sens ma zmiana procka i czy odczuję jakiś wyraźny przeskok w grach wykorzystujących CPU, np. Odyeja (ukończyłem na i5 i jakoś dało radę, nie narzekałem specjalnie, ale ewidentnie było widać, że karta może a tam gdzie ona tam często proc nie dawał rady)? Do wyboru mam i7-4790 (bo z tego co wiem 4770 wielkiego wzrostu mi nie da) i... tyle? Czy jakiś xeon wchodzi w grę? No i czy ten i7 pójdzie na moim obecnym mobo, czy trzeba będzie zrobić updejt BIOS mobo? (płyta ma około dwóch lat, zmieniałem ją ,bo poprzednia padła).

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Każdy i7 da ci w nowych grach kopa, 4 gołe rdzenie obecnie to porażka, właśnie taki assassin Creed origin czy odyseja super pokazują jak może gra dostawać zadyszki na 4 wątkach, płynność rozgrywki to jest przepaść w tych tytułach między 4 a 8 watkow

Link to post
Share on other sites

Za 280 pln taki Xeon to faktycznie może i miałby sens, przy czym kupowanie czegokolwiek pod lga 1150 to moim zdaniem marnowanie czasu i pieniędzy... 

 

https://allegrolokalnie.pl/oferta/procesor-intel-xeon-e31241-v3-jak-i74770

 

Lub 4770:

https://allegrolokalnie.pl/oferta/i7-4770-sprawny

 

Link to post
Share on other sites

Tak czytam test na PurePC i jakoś szału nie ma... 

 

https://www.purepc.pl/test-procesorow-amd-ryzen-7-5800x-vs-intel-core-i7-10700k?page=0,15

 

Co prawda w zestawieniu jest tylko jeden 4R/4W (i3-9100f) i nie ma żadnego 4R/8W ale myślę, że spokojnie można przyjąć wyniki 6R/6W za zbliżone (i5-9400f)... I co widać? 9400f jest o 22% szybszy od 9100f w AC:O... Natomiast przywołany przeze mnie 10400f jest 48% szybszy vs 9100f. A teraz weź jeszcze poprawkę na to, że taki 9400f ma minimalnie wyższe IPC vs Xeon Haswell oraz boostuje do 4100 MHz - czyli w przypadku autora przesiadka da jeszcze mniejsze przyrosty niż wynika z tego testu. 

 

±15% więcej Fps niż ma teraz za ~200 PLN dopłaty (zakładam sprzedaż obecnego 4570 za 50 pln) - imho nadal szkoda czasu i pieniędzy. 

Link to post
Share on other sites

To zacznij od autora :lol:

 

Próbowałem sprzedać kuzyna 4670k jakieś dwa miesiące temu. Na allegro najtańszy wisiał za 150 "kup teraz". Wystawił za 140. Wiesz za ile poszedł? Za 120. To ile myślisz dostanie za zablokowanego 4570? 80 pln? 

Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, k0chan napisał:

Każdy i7 da ci w nowych grach kopa, 4 gołe rdzenie obecnie to porażka, właśnie taki assassin Creed origin czy odyseja super pokazują jak może gra dostawać zadyszki na 4 wątkach, płynność rozgrywki to jest przepaść w tych tytułach między 4 a 8 watkow

 

 

 

klepie klepie ryzena 8 watkowego

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, Rebelmind napisał:

To zacznij od autora :lol:

 

Próbowałem sprzedać kuzyna 4670k jakieś dwa miesiące temu. Na allegro najtańszy wisiał za 150 "kup teraz". Wystawił za 140. Wiesz za ile poszedł? Za 120. To ile myślisz dostanie za zablokowanego 4570? 80 pln? 

 

Ja tam się nie dziwię. Ludzie w prawie 2k22 wiedzą, że poniżej 8 generacji Intela / Zen 2 do gier to marnotrawstwo pieniędzy. Za te 100 zł to lepiej skrzynkę browarów kupić i spędzić przyjemnie weekend. 

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
W dniu 11/16/2021 o 8:25 PM, Rancho napisał:

Hey Hey, recently I was thinking what to change in my scrap metal and a processor popped into my head. I currently have hardware: i5-4570 processor, Asus B85M-G socket 1150 motherboard, Crucial MX-500 SSD, Corsair CX 500W power supply, 16 GB RAM (4x4 GB), RX-470 4 GB graphics. Old equipment, but still enough for me, and I will not switch to the new generation for two more years (such a queue of games). I was thinking about the card, but I can already see that with this 1660 it will be a bottleneck, otherwise there is no need. Now the question is, how much sense makes a change of prock and whether I will feel any clear jump in games using the CPU, e.g. Odyeja (I finished on https://showbox.tools/  i5 and somehow managed, I did not complain too much, but it was evident that the card can, and where it often does? proc did not cope)? I can choose the i7-4790 (because as far as I know 4770 will not give me great growth) and ... so much? Is any xeon involved? And will this i7 go on my current mobo or will i need to do a mobo BIOS update? (the album is about two years old, I changed it because the previous one was broken).

 

Thank you in advance for your help.

Thank you very much for posting, I got it working.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...