Skocz do zawartości

Samoistne resetowanie PC podczas niektórych gier.


Recommended Posts

3 minuty temu, zbiku90 napisał:

1. Daj dłuższy log i pod obciążeniem bo tutaj to niewiele widać.

2. Procesor nie zrzuca taktowania i ma stałe napięcie - wygląda to na OC, być może jakieś automatyczne. Przestawiałeś coś w biosie?

to jest log przy uruchomieniu War Thunder, tam reset następuje najszybciej zaraz po kilku sekundach od załadowania głównego menu. 

W bios jest włączony OC automatyczny oraz XMP. dałem na ustawienia domyślne. 

spróbować z jakąś inną grą gdzie tak szybko nie resetuje?

9 minut temu, zbiku90 napisał:

1. Daj dłuższy log i pod obciążeniem bo tutaj to niewiele widać.

2. Procesor nie zrzuca taktowania i ma stałe napięcie - wygląda to na OC, być może jakieś automatyczne. Przestawiałeś coś w biosie?

zrobiłem test Intel Burn Test, co prawda krótszy niż 60 min. wrzucę log https://files.fm/f/yzfje26r4 

Link to post
Share on other sites

Zasilacz - wystarcza z zapasem do tego zestawu. Jeżeli chcesz sprawdzić, czy to coś z nim, to OCCT ma w sobie "Power Test", gdzie CPU i GPU chodzą na 100%. Zobaczysz czy zasilacz wyrabia i czy nic się nie przegrzewa. Sprawdź też, czy dostajesz prawidłowe wyniki w OCCT. 

 

Czy komputer restartuje ci się na twardo (bum, czarny ekran, start), czy wyświetla jakiegoś kojącego BSoD?

 

Z mojego skromnego doświadczenia, błędy z pamięcią są najtrudniejsze do wychwycenia, też miałem podobny problem, MemTest przechodził spokojnie, testy pamięci OCCT przechodziły, sypały się okazjonalnie testy obciążające CPU, czasami wyskoczył CB, czasami system się wywalił, wymieniłem RAM i przeszło. Jak możesz, to spróbuj, jak nie możesz to wyjmij jeden moduł i sprawdź czy błędy występują dalej, jeśli tak, to podmień moduły.

 

Przywróć też defaultowe ustawienia karty graficznej i biosu (clear cmos), może gdzieś coś zostało po jakichś eksperymentach.

 

Jeżeli masz  za sobą 2 padnięte płyty główne, to problemu szukałbym w jakichś przepięciach na kablu LAN. Nie masz Internetu z jakiejś trzepakowej osiedlówki? Można się przed tym zabezpieczyć kupując listwę zasilającą z przepustem dla RJ-45.

 

Link to post
Share on other sites
W dniu 25.11.2021 o 14:09, piotr.potulski napisał:

Czy komputer restartuje ci się na twardo (bum, czarny ekran, start), czy wyświetla jakiegoś kojącego BSoD?

 

nie jest hard reset - bum czarny ekran start - sprawdzanie stanu pamięci, czy coś w bios i normalnie ładuje się Windows. nagrałem jak to wygląda - https://files.fm/u/cw72gp4d7

zacznę test w OCCT i zobaczę co się stanie

Internet ma z INEA poprzez ich standardowy sprzęt 

W dniu 25.11.2021 o 14:09, piotr.potulski napisał:

Zasilacz - wystarcza z zapasem do tego zestawu. Jeżeli chcesz sprawdzić, czy to coś z nim, to OCCT ma w sobie "Power Test", gdzie CPU i GPU chodzą na 100%. Zobaczysz czy zasilacz wyrabia i czy nic się nie przegrzewa. Sprawdź też, czy dostajesz prawidłowe wyniki w OCCT. 

aktualizacja: reset zaraz po wciskaniu przycisku start  w "Power Test". czyli problem jednak z zasilaniem?

Link to post
Share on other sites

W pierwszym logu to nawet gra się nie załadowała bo rdzeń grafiki nawet nie osiągnął odpowiedniej częstotliwości. Pierwsze co bym zrobił to wyeliminowałbym tą kartę dźwiękową chociażby dlatego, że brała udział w awarii poprzedniej płyty gł. Do sprawdzenia podłącz inny zasilacz, ten może mieć usterkę w zabezpieczeniach przeciążeniowych i wykłada się na zapotrzebowaniu zasilania dla CPU I GPU jednocześnie.

Link to post
Share on other sites
W dniu 27.11.2021 o 21:19, sr_g napisał:

 

aktualizacja: reset zaraz po wciskaniu przycisku start  w "Power Test". czyli problem jednak z zasilaniem?

 

Możliwe, pytanie czy zasilacz, czy płyta. Wygląda jak np. włączenie się zabezpieczenia prądowego w zasilaczu.

Edytowane przez piotr.potulski
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...