Skocz do zawartości

Sieć zanika po podłączeniu kamer

Recommended Posts

Witam

Mam dziwny problem :)

znajomi informatycy i infolinia asusa nie potrafi pomóc.

Mam router asus rt-ac88u, do niego podłączony switch poe do którego podłączone są kamery poe. Kamery nie są wifi. Gdy kamery są podłączone Sieć wifi 2,4 działa z ogromnymi problemami albo nie można się połączyć, albo zrywa, albo jest mega wolna. Po odłączeniu kamery wszystko wraca do normy. Sieć 5 działa bez problemu. Podmieniałem router na ten sam model, podmieniałem switch na inny model, zmieniałem oprogramowanie na asus merlin i nic nie pomaga. Kamery są daleko od routera, switch jest daleko od routera. Pewnie są to jakieś ustawienia ale nie nie wie o co chodzi. Siedzę nad tym od 2 tygodni i nic nie wymyśliłem.

Z góry dzięki za pomoc

Możesz przetestować jakimś analizerem wifi(apke na telefon) czy przypadkiem jakieś kanały nie są zakłócane jak włączysz kamery, a jak tak przełączyć wifi 2,4 na inny kanał.  Pewnie działające kamery zakłócają częstotliwość, mi na pewno mikrofalówka "wyłącza" wifi w domu:), na szczęście na chwilę

Zmień szerokość kanału na 20KHz. Na pewno na kamerach albo na rejestratorze nie ma WiFi? Ja bym jeszcze bitrate na kamerach ograniczył. Może ładują jakis strumien i router nie wyrabia. Rejestrator , jak jest, też możesz podpiąć pod switch Poe a nie router. Jak sieda można zmienić codec z h264 na h265. Można też ustawić nagrywanie motion detection a  nie ciągle.

Edytowane przez bob
  • 1 miesiąc temu...

Tylko sieć 2,4 nie działa? 5Ghz oraz internet po lan działa normalnie?

Co to za kamery (marka model) Rejestrator jest?

Generalnie kamery ładują często stream do chmury i to może zarzynać łącze internet (powyżej 10Mbit/s raczej wykluczam)

Jeśli nie działa tylko wi-fi 2,4 - dziwne...

Switch PoE nie jest podłączony do routera mam nadzieję tak by dać napięcie na router (nie powinien dać napięcia do nie kompatybilnych urządzeń ale już takie cuda widziałem) ? W sensie zasila jedynie kamery i jest podłączony prawidłowo?

Edytowane przez elvismt