Skocz do zawartości

Wymiana psu wystarczy?


Recommended Posts

1.Konfiguracja komputera: (mobo, zasilacz, procesor, ram, karta graficzna, dysk i komponent którego dotyczy problem, jeśli nie jest wymieniony wyżej lub raport z HWiNFO)

B450 aorus Elite

Ryzen 5 1600 wersja af

2x8gb ballistix

Thermaltake litepower 600w

R9 280x 3gb 

 

 

 

2.System operacyjny: (pełna nazwa, wersja 32 czy 64-bit lub raport z HWiNFO)

Win 10 64bit

 

3.Zmiany wprowadzone w systemie i sprzęcie przed wystąpieniem kłopotów: (zainstalowane, usunięte programy, OC, wymiana komponentu komputera,flash GPU itd.)

Brak zmian

 

4.Używany program antywirusowy:

 

Brak

5.Wykonane czynności w celu naprawy problemu:

Podpięcie starej karty graficznej

 

6.Informacje dodatkowe: (szczególne przypadki występowania problemu, pytania itd.)

 

Witam zasilacz spalił moja dotychczasową kartę graficzną. Po znalezieniu jakiejś starej karty na strychu i podpięciu jej pod kompa działala jakieś 5 minut po czym komp się wyłączył i już nie dał więcej obrazu. Sygnały bios wskazują na brak karty graficznej, zasilacz daje zamiast 12v to 13v . I tutaj moje pytanie czy przy wymianie karty graficznej wystarczy zakupić nowy zasilacz czy może być potrzeba jeszcze wymiana mobo?

Link to post
Share on other sites

Napisz czy mobo jest sprawne czy uszkodzone to ja napiszę ci czy trzeba je wymieniać czy nie. Nikt kto nie testował tego pc nie odpowie na to pytanie. Zmień zasilacz i zobaczysz czy zadziała czy zasilacz uwalił płytę, ram albo coś jeszcze.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

No więc jak zasilacz nie uwalił złącza pcie x16 na mobo to wymiana grafiki i psu wystarczy a jak uwalił to nie wystarczy.

No jeszcze są takie opcje że na płycie mogła paść karta dźwiękowa, sieciowa, któryś slot na ram lub kontroler sata od dysków a mogło też nic nie paść. Skoro zasilacz jest zepsuty to nie masz za bardzo innej opcji tylko kupić lub pożyczyć inny sprawny podłączyć i sprawdzić czy działa czy nie działa.

Link to post
Share on other sites

Hmmm złącze powinno być sprawne ponieważ podłączając stara kartę ona działała przez parę minut. Bardziej mnie ciekawi czy w razie wymiany kart i psu jest szansa że ta płyta uwali następna kartę... Plus czy jest możliwość sprawdzenia złącza przy użyciu miernika?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...