Skocz do zawartości

Aktualizacja sterownika do karty sieciowej.


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez pawluto,

Recommended Posts

Witam, mam zainstalowany sterownik sieciowy ze strony producenta plyty glownej. Data sterownika to luty biezacego roku, na stronie realteka jest juz z pazdziernika. Postanowilem go zaktualizowac bo nawiasem mowiac mam lekkie problemy z laczem podczas rozgrywki w pewnej grze i chcialem sie tez swoja droga upewnic ze po mojej stronie wszystko jest jak nalezy lecz po sciagnieciu  w instalatorze mialem tylko 2 opcje, napraw lub usun. Czy to oznacza ze juz mam najnowszy sterownik i nie musze najpierw usunac tego ktory mam a dopiero wtedy odpalic instalator? Dzieki z gory za odpowiedzi :)

Edytowane przez norzeczywiscie
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Najpierw to zrób punkt przywracania - bo ze sterownikami to różnie bywa...nie zawsze nowszy jest najlepszy...:)

Jeśli jest opcja napraw lub usuń to dajesz napraw i po sprawie.

Napraw może u nich oznaczać aktualizacje sterownika albo rzeczywistą naprawę - tego nie wie niestety nikt ale jesteś sam wstanie odczytać jaki masz sterownik - robisz to w menadżerze urządzeń - klikasz na kartę sieciową i i tam jest zakładka - sterownik

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

Właśnie u siebie zaktualizowałem ten sterownik. Sterownik pobrałem jako plik zip stąd. Po pobraniu rozpakowałem paczkę. We właściwościach karty sieciowej w menedżerze urządzeń trzeba przejść do zakładki Sterownik --> Aktualizuj sterownik --> Przeglądaj mój komputer w poszukiwaniu sterowników i wybrać z dysku folder ze sterownikiem (u mnie ten rozpakowany). Tak naprawdę do aktualizacji jest jeden plik sterownika, u mnie pod nazwą rt640x64.sys. Jak klikniesz w "Szczegóły sterownika" w zakładce Sterownik w menedżerze urządzeń, to będzie wyszczególniony ten plik.

 

ttt.jpg

 

Oczywiście każdy musi pobrać odpowiednią wersję sterownika dopasowaną do posiadanej karty sieciowej, najlepiej wykorzystując do tego identyfikator  sprzętu czyli swojej karty sieciowej:

 

ddd.jpg

Edytowane przez toska78
dopisanie
  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...