Skocz do zawartości

2500k OC vs i5 4gen pod gry


Recommended Posts

Cześć, w takim jednym budżetowym kompie z gtx 1060 3gb i 16GB RAM i SSD trzeba zmienić płytę i procesor

nie pytajcie dlaczego ale wybór jest pomiedzy

i5 2500k + dobra płyta na Z chipie + cooler jakiś freezer - no i to ma jakiś potencjał OC (4.2?4,5?)

vs

i5 4 generacji ten średni (3.4 albo 3.6 w turbo) - bez K, płyta zwykła H czyli nie da racy podkręcić.

 

Co będzie lepsze pod gry? 

i jeszce wspomnę,że nie porównujemy 2500k stock do i5 4gen stock tylko 2500k OC do i5 4gen stock

 

Jaka jest Wasza opinia?

Link to post
Share on other sites
12 godzin temu, under555 napisał:

trzeba zmienić płytę i procesor

nie pytajcie dlaczego ale wybór jest pomiedzy

Pod gry ani jeden ani drugi - nie pytaj dlaczego.

 

Określ co tam jest teraz i ile masz kasy do wydania, przede wszystkim napisz jaka tam jest płyta główna i jaki ram (częstotliwość, pojemność i w ilu kościach) oraz zasilacz.

Jak nie masz kasy na nowe podzespoły i pc ma być budżetowy to jedyna sensowna zmiana to i7 lub xeon 4 rdzenie/8 wątków i do gtx 1060 3gb będzie ok. Wszystko oczywiście używane. 

Link to post
Share on other sites

Oba procesory są już kupione niestety wiec ja mam tylko doradzić ,który zamontowac.

Osobiście brałbym jakieś i5 albo i7 4gen z K + Z płyta i robił na tym OC ale niestety jak mówiłem wybrać musimy jednego z dwóch obecnych procków.

 

RAM jest jeden do obydwu przypadków - 2x8GB DDR3 1600Mhz

Link to post
Share on other sites

W takim razie 2500k po oc na 4,..GHz plus ram 1600 wg mnie będzie wydajniejszy ale też mogą z nim być zawsze jakieś kłopoty bo oc to oc i nic nie jest pewne, pobór energii też będzie wyższy oraz temperatury i hałas. Może lepiej sprzedać jeden i drugi i kupić xeona 4/8 będzie stabilniejszy fps w grach.

Link to post
Share on other sites
W dniu 13.11.2021 o 11:09, olo163 napisał:

Pod gry ani jeden ani drugi - nie pytaj dlaczego.

Mam i5 2500K, mam i5 4670K, gram w to co chcę. Zdaję sobie sprawę, że procesor często chodzi na 100% w grach, ale niech sobie chodzi.

 

11 godzin temu, under555 napisał:

A powdzcie mi taką rzecz: czy technologicznie jest różnica jakaś między 2gen  i 4gen?

Na obydwu procesorach mogę instalować najnowsze gry. Z racji świadomego użytkowania Win7, nie gram w gry wymagające Win10.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...