Skocz do zawartości

Huawei 14 model 2021 vs MacBook M1 a może Huawei D16 ? Zastosowanie Internet,filmy,podstawowy montaż filmów


Recommended Posts

Witam.

Panowie mam mały problem a mianowicie wstępnie szukałem czegoś do +/- 4000 tys.zł.Wybó padł na HUAWEI D16

Natomiast teraz się zastanawiam czy może warto dolożyć ~1000zł i wziąć Huawei 14 nową wersję 2021r z i5 11 generacji i 16 Gb ram albo MacBooka M1/16GB ?

 

Zastosowanie to głównie internet,filmy oraz edycja wideo

Gier nie biorę pod uwagę :)

 

Warto dołożyć ? W D16 najbardziej martwi mnie rozdzielczość,tylko 1080p

 

Dzięki za szelkie sugestię,pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Gdybym miał brać Matebooka z przeznaczeniem do montażu wideo, to poszedłbym raczej w stronę R7, bo jest wydajniejszy, a w trybie oszczędnym dłużej wytrzyma na baterii. https://www.x-kom.pl/p/667450-notebook-laptop-140-huawei-matebook-14-r7-4800h-16gb-960-win10-touch.html

M1 brałbym natomiast jeśli masz już jakieś urządzenia od Apple, bo praca w jednym ekosystemie jest dużo bardziej efektywna, a ten procesor to mały potwór i Ryzena, czy Intela to on wciąga nosem. Problemem jest tylko cena, bo wersje z większymi dyskami, to już dosyć drogi gips, a na surówkę przydałoby się sporo miejsca. Oczywiście można to ominąć zewnętrznym dyskiem.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Kurde kusi mnie ten nowy MacPro M1/16GB RAM/512GB oglądałem recenzję i jest kozak ale cena powala z drugiej strony starczył by na kilka dobrych lat ...

Najbardziej to się boje tego czy będę się w stanie przyzwyczaić do nowego systemu,zawsze od lat Windows ... Więc kurde żeby nie strzelić sobie w kolano :)

Link to post
Share on other sites

Jeśli wydanie 10 000zł na laptopa, to Macbook pro jest BARDZO wydajnym, i bardzo długo wiecznym rozwiązaniem. Przesiadka nie jest taka straszna, jak się wydaje. Dla mnie macOS jest bardziej intuicyjny niż winda :D
Przynajmniej tak było jak jeszcze miałem okazje pracować na Macu, bo na razie został ze mną tylko jabłkowy telefon. 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...