Skocz do zawartości

Problem z DDR3 4x4 GB Kingston Fury 1866 Mhz


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Picasso,

Recommended Posts

  • Rozwiązanie

 

Witam Serdecznie.

Posiadam komputer stacjonarny z podzespołami :

Płyta główna : ASrock 890FX Deluxe 5

Procesor : AMD FX-8350

Pamięć : 2x4GB Kingston Fury 1866Mhz 

Karta graficzna : Radeon RX 580 GDDR 5 8GB

Dysk SSD 512 GB + 2 TB HDD

Zasilacz : bequeit 750W 90+

 

Proszę o pomoc oraz informacje.

Zakupiłem dodatkową pamięć 2z4GB Kingston Fury 1866Mhz i niestety wywala mi niebieski ekran jak dołożyłm pamięć.

Obecnie 2x4GB działa bez zarzutu w dualu.Ale jak dorzucę te dwie kości żeby mieć razem 16GB to niestety dzieją się dziwne rzeczy.Za pierwszym razem komputer odpalił system widział pamięć ale zrestartował się i już pojawiają się błędy. 

(Bios zaktualizowany pół roku temu z racji instalacji nowego procesora oraz karty graficznej)

Myślę z tego co wyczytałem że muszę w biosie przestawić pewne ustawienia co zrobiłem i komputer działa bez zarzutu ale jest jedno ale....

Sprawdziłem programem CPU-Z oraz AIDA32 czy wszystko z taktowaniem pamięci w porządku .Jak dla mnie poproawa funkcjonalności systemu znaczna a przede wszystkim gier ( obecnie MEDIUM,RESIDENT EVIL 2 idzie na full ustawieniach bez żadnego problemu) ale programy wskazują dziwne niezrozumiałe dla mnie wartości.Akurat na tym się nie znam jesli chodzi o taktowanie czy OC pamięci dlatego proszę o pomoc i analizę załączonych ss czy tak to powinno wyglądać i czy pamięci pracują w taktowaniu 1866Mhz.

 

Pozdrawiam

 

 

IMG_20211111_211801.jpg

IMG_20211111_194954.jpg

IMG_20211111_194920.jpg

IMG_20211111_211808.jpg

Proszę o jakąś informację odnośnie mojego zapytania.Dziękuję 

Link to post
Share on other sites

Temat rozwiązany ... zmiana timingów i podniesienia napięcia poskutkowało.Mój retroPC działa idelanie.Aż żal było patrzeć na wolne sloty pamięci dlatego modernizacja musiała nastąpić a że mam sentyment do tego PC to nie omieszkałem go wspomóc.

Pozdrawiam Wszystkich

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...