Skocz do zawartości

Płyta główna do I3-10105f + CRUCIAL Ballistix 16GB 3600MHz CL16


Recommended Posts

Witam. W tamtym tygodniu zamówiłem podzespoły do nowej platformy na LGA 1200, a mianowicie:

- Procesor I3-10105F
- Płyta główna Gigabyte B560M D3H
- CRUCIAL Ballistix 16GB 3600MHz CL16
- Karta graficzna MSI GTX 970 4GB Gaming ( zostaje z poprzedniego zestawu)

Niestety zamawiając nową płytę Gigabyte B560M D3H trafiłem na wadliwy egzemplarz, który nie chciał się uruchomić. Płyta sprawdzona przez serwis - jest uszkodzona i jestem zmuszony zrobić zwrot.

Mam do Was pytanie, jaką płytę byście polecili w granicach 500zł? W szczególności która by obsłużyła wyżej wymienione Pamięci RAM?

Link to post
Share on other sites

Jedna nie działała , to druga zadziała :D , ostatnio miałem  podstawowego gigabyte i nie było problemu , ale w sumie wiele to do tematu nie wnosi .

 

20 minut temu, AudiAWX napisał:

ale tanich dobrych płyt to nigdy nie mieli

b450mds3h , nie słyszałem   aby ktoś narzekał w sumie , a to jedna z bardziej opłacalnych płyt kiedyś była , sam złożyłem koledze zestaw na niej  .

Edytowane przez jakub1t
Link to post
Share on other sites

Jeśli Ci nie zależy na dobrym audio i chcesz wsadzić każdy proc i nawet go podkręcić to ta płyta jest dla Ciebie:

 

w outlecie

[480 zł] MSI Z490 A-PRO

https://www.morele.net/plyta-glowna-msi-z490-a-pro-6739066/?utm_source=ceneo&utm_medium=referral&sekcja=outlet

 

 

Link to post
Share on other sites

@AudiAWX właśnie się zastanawiam nad Gigabyte Z590 D - ale po tej felernej sztuce mimo, że zawsze lubiłem Gigabyte'a to teraz mam przez to taki dziwny uraz :D

Zastanawiam się też nad MSI MAG B560M BAZOOKA - mają teraz CashBack na ich produkty w partnerskich sklepach.

Dostałem dwa linki dotyczące płyt na B560 i porównaniu ich z droższymi płytami. Wychodzi na to, że tańsze konstrukcje oparte o B560 nie wypadają za kolorowo...

Techspot 1

Techspot 2

Dzisiaj trzeba by było podjąć decyzję, to może w sobotę już będę miał płytę u siebie.    
 

Link to post
Share on other sites

Jak chcesz wykorzystać pamięci to obojętnie jaka najtańsza b560 z pasującą ilością portów, ta bazooka jest dobra nawet do OC i5 11-gen czy i7 stock:

 

 

 

Czyli jak w przyszłości będziesz robił upgrade na i5/i7 to warto brać b560m bazooka.
Jeśli nie planujesz upgrade, to najtańsza spełniająca oczekiwania b560.

 

Osobiście i3 10100f sparowałem z pamięciami 2666 mhz na płycie h410, ale wszystko bardzo okazyjnie udało się kupić.

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...