Skocz do zawartości

Do ~2500 z dobrym aparatem, baterią, i wejściem słuchawkowym


Recommended Posts

Witajcie, już raz byłem po poradę u was odnośnie telefonu dla siebie, kupiłem realme gt 256/12 i jestem zadowolony. Tym razem dla żony chce kupić prezent, z tym że żona ma inne wymagania co do telefonu. Musi mieć wejscie słuchawkowe, dobry aparat i dobra baterie. To są główne czynniki które muszą być spełnione, co byście polecili do kwoty około 2500? 

Edytowane przez krzysiekgrwn
Link to post
Share on other sites
  • krzysiekgrwn zmienił tytuł na Do ~2500 z dobrym aparatem, baterią, i wejściem słuchawkowym

Jeśli istotny jest aparat, to teraz w bardzo fajnej cenie jest Moto G100. Aparat robi fajne zdjęcia, pamięć wbudowana to 128 GB, ale obsługuje karty do 1 TB. Ma oczywiście złącze słuchawkowe, bateria ma 5000 mAh, więc przyzwoita, obsługuje szybkie ładowanie. Myślę, że w tej cenie, warto wziąć pod uwagę

 

https://www.x-kom.pl/p/653525-smartfon-telefon-motorola-moto-g100-5g-8-128gb-iridescent-ocean-90hz.html

Link to post
Share on other sites

Ja szukałbym jakiegoś Samsunga z jackiem, ewentualnie skusił żonę na np. S20 FE albo S20 i dokupił przejściówkę USB C na jacka. 

 

Przerobiłem kilka telefonów i nadal nic nie dorównuje samsungowskim aparatom w trybie auto, a zakładam że 90% zdjęć i filmów tak będzie robione. Mam obecnie OP 7T Pro i telefon nie ma startu do Samsunga S8, o nowszych modelach nie wspominając.

Nawet budżetowy Samsung M52 robi dużo lepsze zdjęcia, ma złącze słuchawkowe.

A52s za 1900zł, a od siebie dodam jeszcze, że z Szajsungiem nigdy nie miałem problemów z komunikacją z innymi urządzeniami. Obecnie OnePlus z Watch GT2 Pro wiecznie się rozłącza, podobnie zegarek/telefon/android auto, same problemy. Jak tylko będzie okazja wracam do Szajsunga, leci w kulki z procesorami, jest stosunkowo drogi, ale włączam i zapominam o konfiguracji, wszystko działa.

Edytowane przez Bastazar
Link to post
Share on other sites

ASUSY podobno mają jakiś problem coraz szerzej znany, więc odpadają na wejściu. Też skłaniałbym się do Samsungów, tym bardziej że teraz też ma Samsunga. Ale właśnie wejście słuchawkowe... Jednak chyba wezmę jej Samsunga ten a52s by jej wystarczył sądzę, i ma wejście słuchawkowe, zastanowię się jeszcze nad tym s20 i ewentualnie przejściówka. Powiedźcie,  bo nie wiem co oznaczają te oznaczenia Samsungów, znalazłem bo Samsung s20 FE NE, co znaczy te NE? 

Edytowane przez krzysiekgrwn
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Kupiłem Samsung A52s 5g za 399 euro, telefon już czeka na "urodziny" Bo to prezent. Jeszcze tydzień, ale pojawił się w promocji s20 FE 4g za tyle samo czyli 399, i bije się z myślami czy nie kupić s20 fe 4g a tego odesłać? Co sądzicie? Czy różnica w zdjęciach będzie diametralnie widoczna? A52s ma wszystko, czego oczekiwałem, czyli między innymi wejście słuchawkowe. Jak mówiłem tefon dla kobiety, grać w gry nie będzie raczej, prędzej jakieś duperele typu tiktok, Facebook, zdjęcia, filmy, YouTube. Jest sens brać s20 fe 4g? 

Link to post
Share on other sites

Mam do was pytanie od odbid odnośnie  kodeków. Mam słuchawki Sennheiser HD 4.40 HD. Telefon realme gt, słuchawki mają kodek aptX, w realme włączyłem tryb programisty, i staram się ręcznie przełączyć z SBC na aptX lub aptX HD i du*a, zmienia mi na SBC. Niby powinno być ok? Co jest nie tak? To samo z Samsung Galaxy s20 FE, jest mi w stanie ktoś to wytłumaczyć? 

Link to post
Share on other sites

Właśnie nie dziala..i nie wiem o co chodzi .. korzystam ze Spotify premium, z tego co wiem to aptX w Spotify działa, telefon też ma kompatybilnośc z aptX słuchawki mam Sennheiser HD 4.40 HD z aptX, i nie mogę włączyć aptX. Łącze się bo z moim realme gt i Sennheiser HD 4 40 przez bluetooth, włączam muzykę na Spotify, wchodzę w tryb programisty na androidzie, i mam SBC. Mogę przełączyć na qualcomm aptX lub aptX HD (są tez inne kodeki, ale wiem że słuchawki są w aptX) ale kiedy zmienię okienko i powrócę do ustawień znów jest na SBC ..nie mam pojęcia o co chodzi. W żony Samsungu s20 fe 4g w ogóle nie da się nawet zmienić w trybie programisty będąc połączonym z tymi słuchawkami na cokolwiek, jest SBC a wszystko inne na "szaro".. nie mam pojęcia .. może to wina słuchawek, dlatego jakie słuchawki zakupić żeby oba te telefony współgrały w jakimś kodeku z nowymi słuchawkami? 

Edytowane przez krzysiekgrwn
Link to post
Share on other sites

Problem sie sam rozwiązał, pojechałem do Media Markt i kupiłem Sony wh1000xm4. Kabaret z tymi kodekami. Moje Sennheiser HD 4.40 BT i realme gt nie obsługiwało aptX po podłączeniu, a w media Markt już Sennheiser HD 4.50 HD łączyły się z aptX HD. Tak samo z Sony wh1000xm3 żony Samsung s20 FE łączył się z LDAC, a mój realme GT tylko SBC. A z kolei Sony wh1000xm4  mój realme GT i żony S20 FE łącza się z LDAC, więc musiałem kupić ten model

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...