Skocz do zawartości

Komputer nie odpowiada... Czarny ekran


Recommended Posts

Witam serdecznie,

 

Mam problem z moim prawie nowym komputerem. Na początek moja specyfikacja:

Płyta głowna: Asus TUF X570 PRO-WIFI

Procesor: 5800x + chłodzenie AIO Kraken Z63,

Karta graficzna: RTX Asus TUF 3080 TI 12GB,

Ram: Patriot Viper 4400 CL19 - 4x8GB,

Zasilacz: Cooler Master MWE Gold 850 Full Modular V2,

Dysk: 2x SSD Samsung 980 1TB,

Obudowa: Li Lian Lancool MESH Performance,

 

Ogólnie bardzo dobry sprzęt, mam ten sprzęt od miesiąca, temeratury zarówno na procku i karcie podczas gier nie przekraczały 60 stopni, przez miesiąc używałem 2x8GB, lecz pracuje też przy grafice i postanowiłem dokupić kolejne 2x8GB (identyczne RAM'y) więc w ten sposób mam 4x8GB. Pracowałem na profilu XMP 2 czyli 4133Mhz na CL19 i napięciu 1.35V i było świetnie, zero problemów.

 

Problem pojawił się gdy zainstalowałem nowe ramy. A więc po instalacji RAM'u uruchomiłem sprzęt. Komputer nie odpalił - sam się zrestardował 3 razy i w ten sposób sam zrestartowal bios (czytałem że korzystając przy 4 kościach nie będę mógł liczyć na tak wysokie taktowanie - OK). Uruchomiłem go jeszcze raz - sam wybrałem taktowanie 3200MH CL14 przy 1.35V - tym razem wszystko OK, komputer działa, testy OK!. Uruchamiam jeszcze raz tym razem przy 3400MH CL15 - 1,35V to samo wszystko ok. Idę krok dalej, dałem 3600Mhz CL16 1,35V i komputer nie odpalił, sam się zrestartował 3 razy (tak jak to było za pierwszym razem, czyli zrestartował bios). Myślę ok 3400Mhz to pewnie max. Więc próbuje go włączyć jeszcze raz lecz NICCCCC, czarny ekran, wszystko się świeci (podświetlenie) - klawiatura, karta graficzna, nawet pokazuje temperature procesora na Krakenie (27 stopni), wszystkie wiatraki pracują (mam nad nimi nawet sterowanie, reagują na mój przełącznik), lecz jest czarny ekran i nic nie mogę zrobić, nawet nie pokazuje że brak ekranu lub jakiś error, NIC!

 

Jedynie co, to moja płyta pokazuje diody, są to dioty błedów - po uruchomieniu przeskakuje przez każdą diodę, najpierw Dram (żólta), potem CPU (czerwona), potem biała (VGA) i na końcu zielona (BOOT) i na tym zostaje - cały czas się świeci. Czyli jest jakiś problem z bootowaniem? 
(PS: gdy wyjmę wszystkie RAM'y to zatrzymuje się na pierwszej diodzie czyli Dram (zółta) i tak zostaje, a całe podświetlenie nie działa (klawiatura, etc, etc).

 

Dodatkowo po uruchomieniu komputera nie ma żadnego dzwięku BIIK - jaki był zawszę po uruchomieniu, dodatkowo po wyciągnięciu wszystkich RAM nie ma również żadnego BIIKKK (a czytałem że musi być).

 

Czytałem fora i próbowałem wszystkiego, tzn:

- Używałem CMOS aby zrestować bios (OFC przy wyłączonym zasilaczu)

- Wyciągnąłem baterię na jakieś 30-60 minut oraz w tym czasie znowu użyłem CMOS,

- Wyciągnąłem wszystkie dyski SSD m.2 i zainstalowałem ponownie,

- Wyciągnąłem kartę graficzną i zainstalowałem ponownie,

- Użyłem wszystkich złącz jakie miała karta graficzna do podpięcia monitora,

- Wyciągnąłem wszystkie RAM'y i próbowałem odpalać pojedynczo każdy RAM w każdym slocie,

- Przedmuchałem wszystkie PCI'e,

- Sprawdziłem all kable,

- Sprowadziłem sobie inne RAM'y aby sprawdzić czy na innych zadziała lecz nic, to samo,

- Miesiąc temu przy instalacji komputera zauktalizowałem BIOS lecz zrobiłem to samo i dzisiaj jeszcze raz przyciskiem BIOS Flash,

- Wszystko co było na różnych forach

 

LECZ NIC, dalej to samo, komputer nie reaguje.....

 

Moim zdaniem padła płyta, a dokładniej kostka biosu - ma ktoś jakieś pomysłu? :(

Płyta jest praktycznie nowa, mogę wysłać to na gwarancję? Przecież nic nie zrobilem, włączyłem tylko profil XMP).

Czy może lepiej najpierw oddać komputer do specjalisty i zobaczymy co powie?

 

Proszę pomóżcie mi jakoś :( potrzebuje tego komputera również do pracy :/ 

 

Dziękuje za wszelką pomoc, pozdrawiam Daniel.Przechwytywanie.PNG.5c8fa1072f16f5cd209fb3b9a35c9214.PNG

 

 

Edytowane przez wonrupa
zmiana tytułu
Link to post
Share on other sites
  • wonrupa zmienił tytuł na Komputer nie odpowiada... Czarny ekran
1 minutę temu, browarpll napisał:

W instrukcji masz pewnie informację jak wgrać bios z pendriva

 

4x8GB wymienił bym na 2x16GB

 

Prywatnie nie lubię tej marki pamięci. porównaj naklejki czy maja takie same napięcia.

 

Bez karty graficznej też nie bootuje?

 

 

Wgrałem przed chwilą nowy BIOS, tzn aktualizację i nic. RAM jest taki sam i jak pisałem wyżej przy 3400mhz cl15 wszystko działało OK (nawet 4x8GB), dodatkowo zainstalowałem inne RAMY i też nie działają, karta graficzna jest niby ok, gdy ją odłączam to wyskakuje na płycie głownej dioda VGA która mówi że jest problem tzn nie wyłapuje karty). Ale to wszystko napisałem up w poście.

Link to post
Share on other sites

Robiłem wszystko, co należy - 10 godzin walczę już. Patrzę przed siebie na mój cudowny monitor i myślę. Może Ty mała żmijo nie dajesz obrazu... zabieram PC do salonu, dziewczyna się patrzy co ja odpierdalam, włączam HDMI 3 na TV I BOOM działa.... Podczas resetu monitor musiał dostać jakieś napięcie czy coś i się zesrał..... 

 

Pozdrawiam serdecznie, Daniel bawi i uczy.

 

PS: Nie bylo BIK bo system zatrzymywał się na boocie gdzie była informacja o zresetowanym biosie i trzeba bylo zaakceptować tą informację, po czym dajesz F1 i system startuje i wtedy wlaśnie usłyszałem te cudowne "BIKKK"

Edytowane przez wonrupa
Link to post
Share on other sites

Displayport, ale ogólnie próbowalem wszystkich złącz, nic nie działa. Monitor nie to że nie odbiera sygnału od komptera, tylko od laptopa również, dodatkowo sam też nie wyświetla obrazu, gdy chce go po prostu włączyć i wyświetlić menu to również czarny ekran... Poszla matryca która ma miesiąc...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...