Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam.
Zacznę od tego jaki mam sprzęt:

System - Windows 10 Pro 64-bit
procek - intel® Core™ i7-4790 CPU At 3.60GHz (8 CPUs), ~3.6GHz
karta graficzna - NVIDIA GeForce GTX 970 od zotaca
16 giga ramu (2x po 8)
2 dyski jeden tera (hdd) a drugi ćwierć tera (ssd na system).

od jakiegoś czasu mam problem z komputerem (jakoś miesiąc lub 2 po zakupię drugiego monitora Full hd 144hz
wcześniej bazowałem jedynie na full hd 60hz ale do R6 siege chciałem mieć więcej hz)
czyli sam problem zaczął pojawiać się około marca-kwietnia (? o ile dobrze pamiętam).
Polegał on na tym , że okazjonalnie dostawałem blue screena : video tdr failture.
(przed blue screenem obraz oraz dźwięk na około sekundę się zacinały takowy blue screen wyskakiwał).
Najlepsze jest to , że sam błąd wyskakiwał głównie przy korzystaniu z chroma i tam łącznie z 4 razy w Falloucie 76, ale pobrałem evga precision 11 aby monitorować i złapać na czym się wysypuje. Od kiedy monitorowałem miałem na około 2 miesiące spokój , zarówno przy graniu jak i przy korzystaniu z chroma. Jednak... 2 Dni temu kupiłem sobie Mortal kombat 11 i podczas przechodzenia kampanii łącznie 3x dostałem blue screena i to podczas cutscenek ... jednak podczas zacinki systemu nie widziałem na evga nic nadzwyczajnego - normalne (jak na tą kartę) wykresy.
wczoraj postanowiłem spróbować coś z tym zrobić i zasugerowałem się tym oto filmikiem: https://youtu.be/h9FAEH-xgW4
i tak oto dokończyłem MK 11 bez blue screenu.

Jednak wczoraj wracam z pracy do domu włączam kompa i zostawiam go na trochę , bo miałem parę rzeczy do zrobienia. 

Wracam - po wprowadzonych zmianach włączył mi się wygaszacz ekranu... niby nic wielkiego , ale jak tylko wszedłem na chroma ,grafika zaczęła szaleć.

Udałem się z tym na inne forum , lecz po 1 nie ma tam za bardzo ruchu, a po 2 no zrobiłem to co jeden użytkownik polecił , czyli aktualizację sterowników z wyczyszczeniem rejestru.

Nie pomogło. Dziś znów jak tylko znika wygaszacz ekranu (który już jest jakiś czas włączony) zaczynają się dziać rzeczy od "wypalania" obrazu , aż po artefakty.  po chwili znikają, ale nie lekceważę problemu 
 

dodam dwa zdjęć z dzisiaj . jedno (to nie wyraźne) z chwili po wyłączeniu wygaszacza, drugie po uruchomieniu komputera (artefakty w górnej części ekranu)

aj.png

eej.png

Link to post
Share on other sites

ojoj... wiem , że zasilacz wymieniałem jakieś 2 lata temu (nie dla tego , że się zepsuł , tylko dlatego bo staremu nie ufałem -był tam włożony bazowo jakiś najtańszy bez certyfikatu)

obecnie mam jakiegoś silentiumpc z certyfikatem brąz albo silver...

zajrzałem do środka i niestety nie zobaczyłem specyfikacji. generalnie nie montowałem tego na własną rękę tylko dałem do miejscowego serwisu - znajomego, gdzie polecił mi ten zasilacz. właśnie wtedy dostał też drugą kość ramu i ssd

Edytowane przez Swetr6
Link to post
Share on other sites

ten komputer był kupionym gotowcem , więc wiele rzeczy z biegiem czasu trzeba było wymienić. ze wzrostem mojej świadomości na temat sprzętu dorobiłem parę złotych i ulepszyłem go te 2 lata temu gdzie znajomy wspomniał , że ten poprzedni zasilacz to był badziewny ale ponoć nie narobił bałaganu . generalnie wszystko działało bez zarzutu... pytanie co zrobić?

Edytowane przez Swetr6
Link to post
Share on other sites

ciężko... mam jakiegoś starego blaszaka siostry , lecz po 1 - sam tamten komp miał swoje problemy (obstawiam zasilacz plus przegrzewanie - tak bym strzelał , bo nie podejmowałem się próby naprawy) plus ma strasznie nie wygodną obudowę...

dodam , że tamten komp potrafił samoistnie się zawiesić , albo rzucić bluescreenem (zobaczyłem , że ma gtx 660ti)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...