Skocz do zawartości

Przesiadka z Ryzena 7 2700x - na coś nowszego?


Recommended Posts

Witam Wszystkich.

 

Piszę z pytaniem o poradę - aktualnie użytkuję sprzęt z mojego podpisu. Naszło mnie, że może czas zrobić jakiś upgrade? Będąc szczerym, obecnie zupełnie nie orientuję się w temacie procesorów/płyt/ramów ogółem podzespołów, raczej robiłem to z doskoku, gdy kupowałem całą platformę.

 

Monitor mam 1440p , 144hz 31 cali.

 

Chciałbym wiedzieć, czy mój Tomahawk uciągnąłby takiego ryzena 5800 albo 5900? Czy jest w ogóle sens. 

 

Rozumiem również, że wiązałoby się to ze zmianą RAM-u, a to pewnie ze zmianą MOBO, dlatego wolę się dopytać niż wydawać siano w ciemno :)

Z góry dzięki za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Ramu nie musiałbyś zmieniać ani mobo. Upgrade bo brakuje Ci mocy, czy takie "widzimisię"? Bo jak to drugie to nie ma sensu teraz, lepiej poczekać aż na dobre zadomowi się nowa generacja procesorów współpracująca z DDR5 i wtedy zmienić całą platformę.

Dodatkowo, jeśli to ma być pod gry, to w 1440p CPu nie ma tak dużego znaczenia jak w 1080p, tu większa role gra grafika, a jak z cenami GPU jest wszyscy wiemy.

Link to post
Share on other sites

Ja się przesiałem na 5800x z 3700x(ale okazja była 1250zł), zauważalna jest większa płynność, bo dużo lepsze są 0.1%/1% low tylko pytanie czy w ogóle coś takiego zauważasz:

WD.png

 

Przykład watch dogs średnie fps to 10 klatek różnicy ale 1% low to już 64 vs 82, Cyberpunk podobnie. Wiadomo Ty masz RTX 2080 ale tu są wykresy z Ultra, a na high mos być podobne fps od karty

 

Ram i mobo spokojnie może zostać tylko przed zmianą płyty nowy bios wgrać trzeba

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, pitrek46 napisał:

Jeśli różnice nie są jakieś spektakularne, to raczej sobie w takim razie daruje.

miedzy zen plus a zen3 jest 40 procent w grach a sam 2700x jest dość slaby do tego ludzie miewali na nich dziwne dropy fps

Edytowane przez janek20
Link to post
Share on other sites

Proponuję poczekać do pramiery Zen3+ (Q1 2022) i bacznie obserwować sklepy, bo można liczyć na pojedyncze wyprzedaże leżaków magazynowych. 

 

Ja tak czy inaczej planuje sprzedaż swojego R7 5800x, bo chce zrobić przesiadkę na 5900x lub 6700/6800x więc jak coś to zapraszam na Priv tak za dwa miesiące ;)

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...