Skocz do zawartości

Prośba o ocenę sugerowanego zestawu PC


Recommended Posts

Uszanowanie,

postanowiłem sprawić sobie nowego kompa - gównie do grania ale też trochę do pracy.
Udałem się więc do znajomej firmy informatycznej, która zasugerowała mi następujący zestaw:

  • INTEL CORE i5-10600 3,3GHz BOX 12MB LGA1200
  • Gigabyte Płyta główna B560 HD3 s1200 4DDR4 HDMI
  • GOODRAM DDR4 16GB 3000MHz IRDM X BLAC
  • Crucial 500GB M.2 PCIe NVMe P2 
  • CHIEFTEC GPC-700S 700W iArena series bulk
  • Gigabyte GeForce GTX 1050 Ti 4GB GDDR5
  • MODECOM OBERON PRO MIDI BLACK bez zas. 

 

Całkowity koszt komponentów podliczono jako 4026 zł brutto.

Sugerowany system to oczywiście Windows 10 64-bit.

 

Co o tym sądzicie? Są jakieś elementy, które radzilibyście wymienić? Może czegoś brakuje?
Mi przyszło do głowy dołożenie dodatkowego systemu chłodzącego procesora.
Planuję zamknąć się w 5000 zł.

 

Chcę dokonać zakupu na lata (co najwyżej raz na ruski rok wymieniać jakiś element).
Gam sporo, głównie w gry sieciowe ale nie tylko. Zależy mi oczywiście na możliwości ogrywania najnowszych tytułów.
Dodam, że niemal zawsze korzystam z dwóch monitorów (co na moim starym PCku odbija się na płynności).

Sam tylko z lekka znam się na komputerach, więc bardzo liczę na wasze porady i sugestie :3
Firma dała mi limit czasowy do namyślenia się nad propozycją więc będę szczególnie wdzięczny za szybkie odpowiedzi!

Edytowane przez Juszyr
Link to post
Share on other sites
6 godzin temu, Juszyr napisał:

Gigabyte GeForce GTX 1050 Ti 4GB GDDR5

 

6 godzin temu, Juszyr napisał:

Chcę dokonać zakupu na lata

 

Te dwie rzeczy się kłócą ze sobą , ta karta jest za słaba na już , a co dopiero na lata . No ale lepsze są dużo droższe .

 

6 godzin temu, Juszyr napisał:

Mi przyszło do głowy dołożenie dodatkowego systemu chłodzącego procesora.

 

To nie wiem czy będzie konieczne , bo tego proca i tak nie wykorzystasz tak aby się jakoś mocno zagrzał z tą kartą graficzną . Zależy co robisz w pracy , bo jeśli jakieś proste programy , word excel itp to tak jak napisałem . 

 

6 godzin temu, Juszyr napisał:

INTEL CORE i5-10600 3,3GHz BOX 12MB LGA1200

 

Jeśli zintegrowana grafika nie jest potrzebna to możesz kupić i5 10400f za niecałe  700 zł   ewentualnie 11400 z grafiką który przy okazji jest wydajniejszy od 10600 . 

Link to post
Share on other sites
18 godzin temu, Juszyr napisał:

INTEL CORE i5-10600 3,3GHz BOX 12MB LGA1200

Generalnie ten procek imho jest bez sensu, 11400f jest lepszą opcją jak nie podkręcasz. Skoro i tak będzie tam gpu, to po co procek z układem graficznym.

 

18 godzin temu, Juszyr napisał:

Gigabyte Płyta główna B560 HD3 s1200 4DDR4 HDMI

Jak nie podkręcasz, to bierze się płytę marki najtańsza i tak nie ma różnicy. Ta jest ok, tylko dla siebie brałbym tańszą, nie koniecznie full atx.

18 godzin temu, Juszyr napisał:

GOODRAM DDR4 16GB 3000MHz IRDM X BLAC

Generalnie ok, są szybsze ramy w cenie tych, ale ujdą, dużej różnicy nie ma.

18 godzin temu, Juszyr napisał:

Crucial 500GB M.2 PCIe NVMe P2 

Zła wiadomość, ten dysk to taka tragedia pod MVMe, dobra wiadomość, pewnie i tak nie poczujesz różnicy.

18 godzin temu, Juszyr napisał:

CHIEFTEC GPC-700S 700W iArena series bulk

O marce Cheftec w kategorii zasilaczy nie mam zdania, 700W wydaje się być sporym zapasem jak na twoją specyfikację.

18 godzin temu, Juszyr napisał:

Gigabyte GeForce GTX 1050 Ti 4GB GDDR5

To nie była zła karta (super dobra też nie) w czasach kiedy była nowa, obecnie kupno nowej takiej jest straszliwym błędem.

18 godzin temu, Juszyr napisał:

MODECOM OBERON PRO MIDI BLACK bez zas. 

Ta obudowa to tragedia i cyrk! Sprzedają ją, a piwinni zabronić! Absolutnie nie powinieneś wyrazić zgody na tak śmieciową obudowę! Serio!

 

Co do coolera, to generalnie nawet najtańszy towerowy cooler z i5 robi robotę. Boxowy cooler nie koniecznie wymienia się, bo jest problem z temperaturami, bo w dobrej obudowie nie ma, tylko by nie warczał jak odpalisz gierkę.

 

Ogólnie, jak na budę za 4026 to ehhhh..... nie bardzo. Nie jest to scam, jak na alledrogo się zdarza, ale też nie jest to ultrakorzystna oferta.

 

Oglądnij to:

https://www.x-kom.pl/lista/hy5pua8fx

 

Słabszy procek, bo zamiast i5 jest i3, ale w grach nie zrobi to kolosalnej różnicy, a za to masz normalną kartę do grania.

Ewentualnie i5 10400f / 11400f tak jak wspomniał @jakub1t

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...