Skocz do zawartości

Instalacja Win 10 na SSD


Recommended Posts

Cześć,

wczoraj kupiłem dysk SSD i chciałbym zainstalować na nim system, ale mam z tym mały problem.

Myślałem, że jak zrobię zwykłego formata systemu, to będę miał do wyboru, na jaki dysk chcę zainstalować system, ale niestety po formacie system z automatu domyślnie instaluje się na starym dysku.

Później podpiąłem oryginalnego pendrive z Windowsem, następnie w biosie/uefi ustawiłem, żeby przy uruchamianiu komputer jako pierwsze brał pod uwagę nośnik usb z Windowsem.

Po restarcie kompa wybieram Wina 10 64-bitowego, ładują się pliki do końca po czym wywala komunikat:

 

Windows failed to start. A recent hardware or software change might be the cause.

To fix the problem:

1. insert your windows instalation disc and restart your computer.

2. choose your language

3. and then click next click repair your pc

 

file: \windows\system32\drivers\bfadi.sys

status: 0xc0000098

info: the operating system couldn't be loaded because a critical system driver is missing or contains errors

 

Czy ktoś wie jak rozwiązać ten problem? Na youtubie oglądałem różne filmiki jak ludzie przy narzędziu ze strony Microsofta najpierw zgrywają na zewnętrzny nośnik instalkę Windowsa i później normalnie instalują system (wybierają dysk/dzielą go na partycje itd.) a gdy ja użyłem tego programu to nie miałem nawet opcji zgrania instalki, tylko pobrała się ona na dysk i sama zainstalowała, a gdy próbuję coś zdziałać za pomocą Windowskiego pendrivea to wywala error.

Wiem, że można przenieść system na SSD za pomocą specjalnych programów, ale wolałbym zrobić czystą instalkę od zera, w szczególności jak już i tak zrobiłem formata. Dodam tylko, że bios wykrywa nowy dysk.

Z góry dziękuję za pomoc.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...