Skocz do zawartości

Router gamingowy, jaki wybrać ?


Recommended Posts

Posiadam tego laptopa:

https://sklepasus.pl/laptopy-i-notebooki/asus-rog-strix-scar-17-1

Jego karta sieciowa to (jeśli się nie mylę) Intel ax210 pracująca w standardzie wifi 6(802.11ax), mój internet jest od lokalnego dostawcy, cieszącego się dobrymi opiniami o prędkości 1000 Mbps. Gram głównie w fpsy typu call od duty warzone, cold war, teraz ten nowy vanguard oraz czasami w mmo typu new world. Poza laptopem z wifi będzie się łączył tylko mój telefon. Zależy mi głównie oczywiście na jak największej stabilności połączenia, oraz na jak najmniejszym pingu. Szybkość po wifi nie koniecznie musi w pełni wykorzystywać potencjał 1000 mbps, aczkolwiek jest to mile widziane. Laptop będzie się znajdował w odległości 1-2 metrów maksymalnie od routera. Jaki sprzęt router polecilibyście pod mój sprzęt i wymagania? Z góry dziękuję za pomoc.

 

PS

Co w ogóle myślicie o routerze gamingowym z protokołem ax? Są one o wiele droższe niż zwykły AC, jednak czy wg was warto dopłacić? Jest duża różnica w grach po pingu, stabilności itd? Czy raczej nie ma większej różnicy i kupić jakiś zwykły do 200zl, czy lepiej dopłacić do czegoś z wyższej półki?

Link to post
Share on other sites

Gamingowy to najlepiej żeby miał ciul dużo światełek, wielką obudowę, pełno bajerów opisanych na pudełku i wielki napis gaming na górze obudowy. 

Tak na serio to dwa pytania: ile urządzeń będzie podłączone do wifi w ogóle i czy planujesz rozbudowę sieci o kolejne AP

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
W dniu 4.11.2021 o 21:51, browarpll napisał:

Tak na serio to dwa pytania: ile urządzeń będzie podłączone do wifi w ogóle i czy planujesz rozbudowę sieci o kolejne AP

Cała masa urządzeń będzie działała na wifi, bo oprócz tego laptopa jeszcze jeden telefon. A dodatkowe AP jak najbardziej w przyszłości, bo router jest aż 2m od użytkownika. A co jak przestawi łóżko o metr?

Link to post
Share on other sites
13 godzin temu, wodego napisał:

Cała masa urządzeń będzie działała na wifi, bo oprócz tego laptopa jeszcze jeden telefon. A dodatkowe AP jak najbardziej w przyszłości, bo router jest aż 2m od użytkownika. A co jak przestawi łóżko o metr?

Widzę  że wróżbita wodego już wie w jakim domu autor postu mieszka, ile ma rodzeństwa, ile telewizorów i urządzeń z wi-fi używa.

To może wróżbita teraz powie czy DIR-825 do tej ilości sprzętu wystarczy bo ma świetny stosunek ceny do jakości ale nie używał bym go do więcej niż 8 urządzeń na Wi-Fi i do tego nie wspiera funkcji mesch ale rozumiem że wróżbita wodego wie na 100% że nie będzie tego potrzebował.

Link to post
Share on other sites

Wróżenie, to nie jest prosta sprawa, nie każdy się nadaje. Np. ze zdania:

Poza laptopem z wifi będzie się łączył tylko mój telefon - zwykły człowiek nic nie wyczyta i zada pytanie:

ile urządzeń będzie podłączone do wifi w ogóle?

 

Tak więc, to nie jest żadna magia, ale dla wielu tak to wygląda. Co do pytania o dodatkowe AP, rodzeństwo itp. to może jeszcze zapytaj czy nie potrzebuje super garnków za kilka tysięcy?

 

  • Haha 1
Link to post
Share on other sites




Co w ogóle myślicie o routerze gamingowym z protokołem ax?


Jak nie ma podświetlania full RGB i wypasionego napisu "gejmingowy" to wooj nie router.

Serio ludzie by kupili gó**o w papierku z zapisem "gaming" i by się zachwycali
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...