Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, od pewnego czasu mam problemem z fps w grach. Dzieje się tak przy każdej grze. 

S
przęt:

Płyta Główna: MSI Z97 Gaming 3 (MS-7918)

Procesor: Intel Core i7-4790 CPU 3.60GHz

RAM: 2x RAM DDR3 Goodram Play 8Gb 1600MHz

GPU: NVIDIA GeForce GTX 970 4Gb (Gigabyte)

Dyski HDD: Toshiba HDWD110 1Tb, Seagate ST1000DM003-1ER162 1Tb

Dysk SSD systemowy: Micron_1100_MTFDDAK256TBN

Zasilacz: Chieftec 650W

Ogólnie o to chodzi że we wszystkich grach miałem w okolicach 60-70 FPS na maksymalnych ustawieniach graficznych lecz po nagłym przełączeniu się z pierwszego monitora "głównego" na drugi "poboczny" monitor obrazu i powróceniu z powrotem na ten główny ręcznie przy włączaniu bf5 spadły mi nagle klatki do 30-40 FPS czasami 50 FPS w menu gry (po ustawieniu najniższych ustawień grafiki i zmniejszeniu odświeżania monitora do 50Hz jedynie zwiększyło mi się o 5 - 10 FPS)  lecz po nie udanej próbie naprawy tego wyłączyłem bf5 i włączyłem inną grę i okazało się że w tej grze też mi spadły fps na max ustawieniach do 30-45 FPS czasami może było 55 FPS w rozrywce gry i tak po nie udanych próbach naprawy dałem sobie spokój i na drugi dzień próbowałem to znowu zrobić lecz bez skutku. Kompletnie nie wiem co mam już robić a chcę zagrać w bf5 lecz nie mogę bo jak są te efekty spada mi do 5-10 FPS podczas rozgrywki gdzie kiedyś miałem 60-70 FPS czasami był spadek do 55 FPS

Jedynie co dodatkowo zużywa gpu to jest wallpaper engine ale mimo że je wyłączę to nadal mam zużycie gpu na poziomie 100% przez grę lecz fps ani drgnął, nadal są w tym samym położeniu, mimo że nawet ten wallpaper engine był włączone to nie miałem problemów z fps ani z użyciem procesora, zawsze tam miałem te 70-90% zużycia a teraz to nawet z wyłączonym mam 100% zużycia oraz te same fps  

Przez przypadek pomyliłem cpu z gpu a mi chodziło o gpu

W dniu 2.11.2021 o 16:31, AnakondaPL_SW napisał:

Niestety nadal jest bez zmian, nadal fps są niższe niż były czyli te 60-70 fps a jak uruchomiłem fh4 z włączoną opcją pokazywania fps to nadal miałem te 40-50 fps i procesor był używany w 100% gdzie przedtem był używany może w 70-80% a fps 60 równe

Edytowane przez AnakondaPL_SW

Powiem tylko tyle że ja wątpię że to może być winna wallpaper engine ponieważ tak jak wcześniej pisałem jak miałem go kiedyś włączonego razem z tą samą grą to miałem stałe 60 FPS i 70-80% zużycia procesora a po tym jak nagle podczas włączania gry przełączyło mi grę na drugi monitor bo główny nie miał przez chwile sygnału (akurat to jest normalne przy tym monitorze) i z powrotem nagłym powrocie pojawiły się te problemy. Coś jak by karta graficzna nie wykorzystywała swoich max możliwości i była by przyblokowana.

A co do GPU-Z to zainstalowałem i sprawdziłem ale nie wiem na co mam patrzeć więc wysyłam plik z sensor log

GPU-Z Sensor Log.txt