Skocz do zawartości

i5-4460 częstotliwość większa niż w turbo


Recommended Posts

Witam. 

 

Dziś grałem sobie w everspace, miałem odpalony w tle HWMonitor i MSI afterburner. Po grze przeglądałem temperatury i zauważyłem coś. Chodzi o maksymalną częstotliwość procesora. i5-4460 nie ma odblokowanego mnożnika, taktowanie 3.2 GHz, w turbo 3.4 GHz. Zawsze HWMonitor pokazywał maksymalną częstotliwość koło 3.4 GHz po grze, ale tym razem pokazał na 3 rdzeniach prawie 3.8 GHz, a na jednym nawet 3.9 GHz. Maksymalna temperatura procka w normie (poniżej 60 stopni). Pierwszy raz z czymś takim się spotkałem

 

Próbowałem w MSI afterburner odczytywać przebieg taktowania procesora i tam wszystko jest okej - częstotliwości na poziomie 3.2-3.4 GHz (ale wykresy obejmują tylko ostatnie kilka minut, a grałem znacznie dłużej)

 

Ktoś to potrafi rozsądnie wytłumaczyć? Może da się tego skubańca na stałe wkręcić na 3.8 GHz? :D A te dodatkowe kilkaset MHz przydałoby się przy konwersji audio/wideo :D

 

Dołączam screeny z HWMonitor i MSI afterburner

 

msi after.jpg

hwmonitor.jpg

Link to post
Share on other sites
42 minuty temu, sokół54 napisał:

Ktoś to potrafi rozsądnie wytłumaczyć?

HWMonitor często potrafi wyświetlić głupoty, typu temperatura procesora 600°C. Dużo lepszym programem jest HW Info. 

4460 możesz bujnąć na wszystkich rdzeniach na 3.4Ghz, ale na więcej nie licz. 

Link to post
Share on other sites

ja z hwmonitora korzystam od kilku lat i nigdy nie zauważyłem wskazań odbiegających od normy - tak było do wczoraj. Spojrzę sobie te HWinfo- dzięki za sugestię ;)

 

Wiem, wczoraj czytałem że można mu zsynchronizować wartości zegarów i wymusić mnożnik x34, na stale ustawiając te 3.4 GHz. Jednak póki co zostanę przy tym co jest. Komputer i tak będzie szedł do wymiany prawdopodobnie za rok, a bardziej niż procesor kuleje w nim grafika

 

 

@edit

Odpaliłem jednocześnie HWMonitor i HWInfo. Rzeczywiście HWMonitor ma problemy jak jest ta gra odpalona. :D

 

image.thumb.png.58431545466415cfc7bebdfc7c4ee252.png

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...