Skocz do zawartości

Dlaczego nie mogę podkręcić procesora przez AMD RYZEN MASTER?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Rebelmind,

Recommended Posts

2 minuty temu, Rebelmind napisał:

Primo - witamy nowego użytkownika forum! 

 

Secundo - pełen konfig komputera? 

 

No po trzecie: opisz dokładnie CO ROBISZ (kroki) oraz jaki efekt widzisz. 

No to tak Ad.2 napisz dokładnie do chcesz wiedzieć. Ad. 3 Włączam AMD Ryzen Master, wchodze w zakładkę z profilem, klikam zastosuj i nic się nie zmienia. Dodaje ss jak to wygląda.image.thumb.png.1ee9468cfa0a2d436c70bfb040e04c37.png

Link to post
Share on other sites
Teraz, marik81 napisał:

Jesteś biały w temacie a zabierasz się za podkręcanie procesora???

Dużo o tym czytałem i nigdzie nie było napisane o tym że jakaś płyta główna z danym chipsetem nie pozawala podkręcić procka.

 

5 minut temu, Rebelmind napisał:

Pełna specyfikacja komputera znana jest Ci? 

tak

Link to post
Share on other sites

Fantastycznie, a podzielisz się nią z nami? Płyty główne x20 (A320, A520) nie pozwalają manualnie zmienić mnożnika na procesorze. 

 

Jesli Twój Ryzen 3 1200 pracuje szczytowo z taktowanie 3100 MHz (częstotliwość bazowa) to prawdopodobnie masz wyłączone turbo w biosie. 

 

Zakładając, że masz kompatybilną płytę serii 300 lub 400, z odblokowanym chipsetem (X370/470, B350/450) to i tak moim zdaniem gra nie warta świeczki. Max co Summit Ridge robił to 3.8-3.9 GHz, chyba że masz 1200 AF (12 nm)? 

Link to post
Share on other sites
10 minut temu, Rebelmind napisał:

Fantastycznie, a podzielisz się nią z nami? Płyty główne x20 (A320, A520) nie pozwalają manualnie zmienić mnożnika na procesorze. 

 

Jesli Twój Ryzen 3 1200 pracuje szczytowo z taktowanie 3100 MHz (częstotliwość bazowa) to prawdopodobnie masz wyłączone turbo w biosie. 

 

Zakładając, że masz kompatybilną płytę serii 300 lub 400, z odblokowanym chipsetem (X370/470, B350/450) to i tak moim zdaniem gra nie warta świeczki. Max co Summit Ridge robił to 3.8-3.9 GHz, chyba że masz 1200 AF (12 nm)? 

Mam zwykłą wersje, Ryzen 3 1200 3.1 GHz i cały czas pracuje na tym taktowaniu, w biosie nic nie zmieniałem oprócz Quiet & Cool, płyta główna to MSI A320M-A PRO M2.

Link to post
Share on other sites

Ha, zaje*ista ta moja szklana kula :D:D:D Na swojej płycie masz zainstalowany chipset sterujący, który nie umożliwia manualnego OC procesora. 

 

Olej Ryzen Mastera. Pobierz dowolny benchmark (np Cinebench) oraz dowolny program diagnostyczny (np Hw_info). Odpalasz Hw_info, odpalasz Cinebench i Wklejasz nam tutaj screen z odczytami z Hw_info. 

uNQr4cA.png

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Powinno Ci wyskoczyć pop-up okienko z wyborem "Sensors" podczas uruchamiania Hw_info. Dopiero w tym oknie widać odczyty z zegarami per poszczególny rdzeń, które powiedzą nam coś więcej 

 

"Boost Max: 3450 MHz" sugeruje jednak, że zegary pod obciążeniem masz prawidłowe (3400 MHz turbo + 50 MHz XFR). 

 

Wychodzi na to, że wszystko z Twoim Cpu w porządku. Po prostu nie podkręcisz swojego Ryszarda na tej płycie ;)

Jeśli czujesz, że Twój procesor Cię ogranicza (zauważ, że Twoja karta graficzna rx 570 to też demon nie jest) to możesz sporo podciągnąć wymieniając tylko Ryszarda. 

 

Wg strony producenta, Twoja płyta wspiera do 3. gen procków Ryzen - przy czym znam przypadki problemów, gdy łączony był chipset A320 z procesorem o TDP wyższym niż 65W.

 

Możesz kupić zatem:

* R3 3300

* R5 3600 

* R7 3700x

 

I robisz to ze świadomością, że będzie on latał na Auto (nie zrobisz oc). Moim zdaniem R3 3300x byłby najsensowniejszy (o ile dostaniesz go w odpowiedniej cenie, bo widywałem go za podobne pieniądze co R5 3600 - wtedy to żaden wybór). 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...