Skocz do zawartości

Płyta nie bootuje po update Biosa. Klawiatura ani myszka nawet nie działa


Recommended Posts

Witam..

Muszę pisać z komórki. Chciałem zaktualizować bios by móc mieć resizebara bo na poprzednim nie chodziło. Zaktualizowałem najnowszy bios. Jednak po resecie płyta po prostu nie bootuje. Klawiatura się nie świeci ani myszka. Wewnątrz wszystko na płycie widać że chodzi wraz z ramem itd..

Co teraz robić?

Płyta z490 MSI Ace.

Bios aktualizowałem ze strony producenta.. .1.90 versja. Poprzednia była 1.70. 

Reset CMOS nic nie daje bo mam z tyłu guzik. Próbuje resetować co chwilę i dalej nic. Pozostaje mi jeszcze wyjęcie bateryjki ale wątpię że coś to da skoro CMOS mam z tyłu płyty... Co robić??

 

Edit. Wyjęcie bateryjki też nic nie dało...

 

Kolega mówi że to wina że nie zresetowałem ustawień biosa przed updatem...

 

Edytowane przez forii
Link to post
Share on other sites

ściągnij bios rozpakuj, zmień nazwę pliku biosu ma msi.rom skopiuj na pendrive z fat32, wrzuć z tyłu do portu usb gdzie masz oznaczony flash bios (pod sieciówką 2,5g) i użyj przycisku flash bios.  Jak masz możliwość to przygotuj sobie dwa pendrive jeden z wersją v19 drugi v17.

Edytowane przez tokacz
  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, tokacz napisał:

ściągnij bios rozpakuj, zmień nazwę pliku biosu ma msi.rom skopiuj na pendrive z fat32, wrzuć z tyłu do portu usb gdzie masz oznaczony flash bios (pod sieciówką 2,5g) i użyj przycisku flash bios.  Jak masz możliwość to przygotuj sobie dwa pendrive jeden z wersją v19 drugi v17.

Pomogło. Jestem Ci dozgonnie wdzięczny! 

Musiałem co prawda doczytać co i jak ale to tutorial uzupełniający:

- wkładany pendrive do flash bios usb

- naciskamy flash button by migało

-wlaczamy pc

-musi migać cały czas na czerwono 

- czekamy nawet 5min az klawiatura czy myszka odpali 

 

U mnie jest problem z ekranem bo na HDMi wszystko odpala się od razu a na displayprt muszę czekać długo albo często resetować pc by zaczytalo ekran (by móc zobaczyc info z biosa np gdy niestabilne oc czy coś). Stąd polecam podmienić kabel na HDMi na czas testów w biosie itp. a gdy już stabilne to zmienić na DP. Szczególnie jak ktoś gra na 240hz i na dp ma 10bit 

 

Edytowane przez forii
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...