Skocz do zawartości

BSOD zawsze około 2 razy na 1-2 tygodnie


Recommended Posts

Dzień dobry,

jakoś z tym żyję, ale myślę, że warto jednak ustalić o co chodzi, bo, pomimo że często używam CTRL+S itp, to czasem zdarza się, że stracę coś ważnego, no i w sumie tak nie powinno być. Nie chcę, aby zdarzyło się to przy czymś bardzo ważnym.

Mam Windows 8.1 i na razie nie mam w planie przesiadki na Windows 10. Dbam o niego tzn. bardzo rzadko instaluję na nim coś nowego, bo nie mam takiej potrzeby. Większość programów zainstalowałem już jakiś czas temu i to z nich korzystam. Mam wyłączone automatyczne aktualizacje Windowsa. Ogólnie mówiąc, mało się coś zmienia na tym komputerze, poza sporadyczną instalacją czegoś potrzebnego lub jakąś aktualizacją.
Jak w tytule, tak średnio 1 lub 2 razy w ciągu 1-2 tygodni mam BSOD.

Trudno mi stwierdzić czy dzieje się to przy jakichś konkretnych czynnościach - nie zauważyłem jakiejś reguły, ale może nie jest to dla mnie tak wprost zauważalne.

Zawsze wygląda to podobnie, tzn. wiem, że zaraz będzie BSOD, bo, pomimo że mogę ruszać zazwyczaj myszką, to nagle np. nie reaguje przechodzenie między programami lub zakładkami przeglądarki, ale zazwyczaj jeszcze coś tam na ekranie chwilę reaguje np. zdążę zapisać czasem jakiś aktualnie otwarty plik, choć nie zawsze - i po chwili jest BSOD.

Zamieszczam logi WinDbg z 3 ostatnich plików .dmp.

Bardzo proszę o pomoc/wskazówki, co może być przyczyną.
 

 

102121-10281-01.txt 102221-10203-01.txt 102121-10109-01.txt

Edytowane przez vitio
Link to post
Share on other sites

Jeden z błędów sugeruje problem ze sterownikiem USB lub urządzeniem podpiętym po USB do komputera. Warto przeinstalować sterownik (od chipsetu również), jeśli nie pomoże to odpinać pojedynczo urządzenia żeby znaleźć to z którym jest problem.

8 minut temu, vitio napisał:

Mam Windows 8.1 i na razie nie mam w planie przesiadki na Windows 10. Dbam o niego

 

8 minut temu, vitio napisał:

Mam wyłączone automatyczne aktualizacje Windowsa

No tak średnio bym powiedział.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki. Jeśli chodzi o aktualizacje to nie znaczy, że nie ma ich zainstalowanych, tylko że nie robi ich sobie automatycznie tak, abym nie wiedział co kiedy mi instaluje. Dbanie tzn. że np. nie instaluję zbędnych programów, tylko te naprawdę potrzebne.


Który tych plików może być związany z tym usb? Czy na podstawie tego zrzutu jestem w stanie jakoś dookreślić cokolwiek np. o który port chodzi albo jakąś inną wskazówkę wyciągnąć by coś dalej z tym pokojarzyć? Albo może w innym miejscu w komputerze można poszukać dodatkowych wskazówek?
Czy któryś z nich może na coś jeszcze wskazywać?

Edytowane przez vitio
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...