Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Na sprzedaz mam tym razem karte kolegi z pracy (nie posiada konta na forum), MSI gtx 1080 Ti Gaming X. Pierwszy wlasciciel, nie krecona, nie kopana. Pasta termo wymieinona przeze mnie na poczatku wrzesnia na Gelid EX (wrzucam zdjecia sprzed i po aplikacji). Po czyszczeniu i wymianie pasty siedziala u mnie w komputerze przez miesiac - w pelni sprawna, nadal w wiekszosci przypadkow znakomicie sprawuje sie przy graniu w rozdzieczosci 1920x1080. Wydajnosciowo miedzy RTX 3060 a 3060 Ti > aktualny test na PurePC: https://www.purepc.pl/test-karty-graficznej-nvidia-geforce-rtx-3060-maly-ampere-szybszy-od-geforce-rtx-2060-super-cena-startowa-dobra-ale?page=0,27

 

Cena: 2550,- (ostateczna, i tak taniej niz na allegro)

 

Odbior osobisty: Wroclaw

 

Moge wrzucic na allegro ale doliczam prowizje. Nie wysylam za pobraniem (szkoda mi czasu). Po opinie o mnie wysylam do dzialu z opiniami o sprzedajacych.

Standardowo jak to u mnie - udzielam miesiac gw na rozruch (wiem, co sprzedaje).

 

Polecam!

 

uBedPyC.jpg

 

M8qNbtZ.jpg

 

Tempy przed wymianą pasty:

 ASvbasa.jpg

 

Tempy po wymianie pasty:

DGlfdge.jpg

 

Cooler i rdzen przed wymiana pasty:

UMenkom.jpg

 

(...) i po wymianie: 

 

oZX10cd.jpg

  • Lubię to 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Witam. Tak trochę z innej beczki.Temperatura po wymianie spadła aż o 13 stopni? Mam 4,5 letnią Gaming X tyle że bez Ti i temp. karty przy pełnym obciążeniu również dochodzi do 70 st. Myślałem nad wymianą pasty ale nie myślałem że jest aż taka duża różnica. Ale widzę że chyba warto wymienić...Czy można coś skopać przy takiej wymianie?

Link to post
Share on other sites

Możesz wyrwać kabel od wentów jeśli "na chama", nieostrożnie będziesz ściągał radiator (musisz go podważać w taki sposób, jakby przy porcie od wentyli był zawias). Następnie możesz dać za mało / nierówno pasty, przez co odprowadzanie ciepła będzie nierównomierne. Na koniec pozostaje kwestia skręcenia: jeśli skręcisz za mocno, to stopka od chłodzenia będzie zgniatać rdzeń (zazwyczaj wywołuje to artefakty od razu po włączeniu urządzenia); jeśli za lekko, to transport ciepła będzie mizerny - tak samo jeśli skręcisz krzywo. 

 

Wymieniam pastę regularnie we wszystkich kartach używanych, które przeszły przez moje ręce. Raz skręciłem za mocno (Gigabyte gtx 1650 Super OC), wystarczyło poluzować ćwierć obrotu.

Link to post
Share on other sites
  • worm zamknął ten temat
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...