Skocz do zawartości

Nowy router - budżet ok 400-500zł


Recommended Posts

Witam,

mam leciwego juz tp-linka td-w8970. używam go z 5 lat, jak miałem standardowy internet 20mbps to jeszcze dawał radę, natomiast od niedawna mam światłowód 800mbps i od tego czasu router szaleje. Zaczął się grzać, po lanie prędkości są jak najbardziej ok, tak wifi daje czadu, rozłącza, jest pełny zasięg, a internetu nie ma, ogólnie cuda na kiju. Resetowałem go już, zmieniałem kanały wifi itp itd.

Postanowiłem zmienić na jakiś nowy model. Budżet do 500zł maksymalnie, może być też zdecydowanie taniej co jest wskazane ;) Często na pepperze idzie coś ustrzelić. 
Zależy mi na wszystkich portach 1gbps, co raczej będzie w tej cenie bo stary tp-link też je miał, dobrze jakby miał złącze usb - chciałbym podłączyć jakiś dysk/pendrive żeby mieć dostęp do danych i chciałbym mieć wifi przynajmniej ac, może być ax.

 

Myślałem o czymś od Asusa, tylko co? A może znów jakiś TP-Link? Proszę o doradzenie.

 
Link to post
Share on other sites

Ja ostatnio wymieniłem swojego Mikrotika w standardzie N (2,4GHx) na Asusa RT-AX55 w standardzie AX. Router daje radę ma silne anteny i w standardzie AX (5GHz) mam lepszy zasięg w mieszkaniu niż w standardzie N w Mikrotiku.

Ten mój model nie posiada USB ( które mi jest niepotrzebne całkiem ) ale bliźniaczy model ASUSA RT-AX53U ma już USB, WIFI w standardzie AX, jedyny minus, że ma trzy porty LAN zamiast czterech ale nie każdemu potrzebne 4 porty.

Co do obsługi routera...Mikrotik ma pierdyliard ustawień ale dla laika obsługa jest skomplikowana. Najprostsze rzeczy da się w miarę łatwo ustawić ale bardziej zaawansowane rzeczy bez szperania tutoriali w internecie się nie obędzie. ASUS posiada może mniej zaawansowane ustawienia ale też ma ich sporo ( wystarczająco jak dla mnie ) i bardzo prosty i intuicyjny system...dodatkowo fajna apka na telefon z której też można routerem zarządzać.

Tak, że polecam ASUSA RT-AX53U

Edytowane przez ANATHEMA
Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...