Skocz do zawartości

Powoli uśmiercany Internet Explorer i problem z kamerami Hikvision


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez karpior,

Recommended Posts

Cześć, Microsoft ciągle robi mi pod górkę. Do obsługi rejestratorów Hikvision używam internet explorera... bo na niczym innym nie działa podgląd :( 

Od ostatniego czasu na coraz większej liczbie komputerów przestaje działać przeglądarka internet explorer.

 

Co się dzieje?

 

Po kliknięciu w ikonę internet explorer na ułamek sekundy wyświetla się okienko ów przeglądarki i następnie ginie włączając automatycznie przeglądarkę EDGE.

Póki co pomaga jedynie odinstalowanie edge z CMD + blokada jego aktualizacji w regedit  (   https://www.techradar.com/how-to/how-to-remove-microsoft-edge-from-windows-10   )

 

Ale czy jest jakiś sposób na użytkowanie internet explorer bez niszczenia edga?

Może jest jakiś sposób na wyświetlanie podglądu z kamer hikvision, jakaś nakładka np. na firefoxa lub chrome, albo prosta przeglądarka która dźwignię tą archaiczną wtyczkę hikvision.

 

Ja wiem jest IVMS-4200 ale odpalanie go wymaga hasła administratora którego dac nie mogę każdemu 

 

 

 

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Edge ma wspierać "tryb IE", właśnie po to aby np. nie utracić dostępu do chińskich DVR i kamer opartych na ActiveX, bo wątpię że kiedykolwiek napiszą soft pod html5...

Dodatkowo WIN11 ma chyba w ogóle nie pozwolić na uruchomienie IE. Wyguglaj sobie bo jest jakaś procedura odpalenia tego i daj znać czy działa - nie mam teraz swobodnego dostępu do komputera aby to sprawdzić ;)

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
W dniu 20.10.2021 o 11:43, Darczi1 napisał:

Jest też opcja w ivms aby zrobić konta użytkownika zwykłego z którego oni tylko będą korzystać , ustawiasz im to co oni mogą tylko widzieć i robić.

Tak u siebie w firmie mamy zrobione


Faktycznie utworzenie konta użytkownika w IVMS jest możliwe, wcześniej tworzyłem je na wideorejestratorze 
Sposób działa

 

W dniu 20.10.2021 o 14:22, karpior napisał:

Edge ma wspierać "tryb IE", właśnie po to aby np. nie utracić dostępu do chińskich DVR i kamer opartych na ActiveX


Koniecznie to sprawdzę 

W dniu 20.10.2021 o 14:22, karpior napisał:

Edge ma wspierać "tryb IE"

 

 

Sprawdziłem, jest i działa! jesteś wielki

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...