Skocz do zawartości

Patriot Viper Steel DDR4 16GB (2x8GB) 3733MHz CL17


Recommended Posts

Witam, ogólnie myślałem, że freezy i wywalanie do pulpitu powoduje karta graficzna, ale zarzuciłem memtest86 i wyszły mi takie cuda wrzucam wyniki w załączniku i zdjęcie podczas testu. Nawet nie robiłem już tego testu do końca bo finalnie wywaliło 21 błędów. Nie wiem czy te problemy z crashami i freezami są spowodowane ramami na 100%. Nie znam się niestety aż tak na tym, ale próbuję znaleźć przyczynę no i póki co wynalazłem problemy z pamięcią ram. Ryzen 5 5600x + MSI MPG B550 Gaming Plus20211016_121707.thumb.jpg.300a6439759d3e5475fbaaaaa6c1c808.jpgMemTest86-Report-20211016-121121.html

Edytowane przez kemzy
Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, 8gwiazdek napisał:

Pamięci zdecydowanie są źródłem twoich problemów.

Teraz pozostaje ci je przetestować pojedynczo.

Już po testach jedna kość już po starcie testu w memtest86 wywaliło 7 błędów więc nawet nie robiłem testu dalej, druga kość test do samego końca 0 błędów. Ciekawe czy teraz te problemy znikną muszę przetestować. No i ramy polecą do zwrotu no bo co mi po jednej kości tylko.

Link to post
Share on other sites

Kupiłeś je w komplecie to do zwrotu/reklamacji/gwarancji musisz odesłać 2szt.
 

1 minutę temu, WPRD700 napisał:

A próbowałeś sposób, o którym wspominałem, tj. obniżenie częstotliwości? 

Skoro jedna działa na częstotliwościach narzuconych przez XMP a druga od startu wali błędami to nie szedł bym tą drogą.

 

2 godziny temu, kemzy napisał:

No i ramy polecą do zwrotu no bo co mi po jednej kości tylko.

Jakby nie było kupiłeś komplet to musisz do zwrotu/reklamacji/gwarancji odesłać 2szt.

Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, WPRD700 napisał:

A próbowałeś sposób, o którym wspominałem, tj. obniżenie częstotliwości? 

Nie ma sensu się w to bawić, jedna normalnie działa na profilu xmp i na testach tak samo bez błędów, a druga wysypuje błędami podczas testów już po minucie :)

No i lecą do zwrotu :) oddadzą hajs wezmę coś innego, ale nie wiem co. Myślałem nad Crucial 16GB (2x8GB) 3200MHz CL16 Ballistix Black. Na zwrot mam podobno 30 dni także się wyrobię. Resident Evil Village ukończony :) raz mi wywaliło grę ale to już na innej zasadzie. No i wiadomo, że te 8gb będzie miało ciężko jeśli o granie chodzi, ale pograć pograłem :) Szkoda że nowe części a trzeba zwracać coś ale tak bywa no i kartę graficzną w sumie też wymieniłem niepotrzebnie, ale może to lepiej bo obecna chodzi zdecydowanie ciszej :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...