Skocz do zawartości

Jaki HDD 8TB - 10TB - do backup'u plików video.


Recommended Posts

1 godzinę temu, lukasz272015 napisał:

dysk internetowy chomikuj, wrzucasz bez limitu, tylko pakój w prywatny folder, jak masz hasła to pakuj w 7zip z hasłem, filmy i reszta wrzucaj jak leci.

 

Usuwają co dwa - trzy lata nieużywane pliki i trzeba wszystko uploadować jeszcze raz.

Edytowane przez SaltyLongshanks
Link to post
Share on other sites
19 godzin temu, SaltyLongshanks napisał:

 

Jakies dedykowane do NASow. Przynajmniej w teorii są mniej awaryjne. Np WD Red CRM. Chociaż jak masz 10 TB danych to warto nad jakimś backupem pomyslec.

17 godzin temu, SaltyLongshanks napisał:

 

Nie ma problemu z wyciągnięciem z obudowy? 

Problem z zasilaczem? Jeśli chodzi o atx to mam zasilacz od Seasonica SSR-750TD

Poza tym że stracisz gwarancję to nie ma.

Edytowane przez bob
Link to post
Share on other sites
Czyli np taki WD 
https://allegro.pl/oferta/dysk-zewnetrzny-wd-elements-desktop-3-5-10tb-8702139193
 
Nie ma problemu z wyciągnięciem z obudowy? 
Problem z zasilaczem? Jeśli chodzi o atx to mam zasilacz od Seasonica SSR-750TD

Jeśli umiesz otworzyć bez uszkadzania ( obejrzyj na YT ), tak aby w razie czego włożyć ponownie ( w celu wysłania na gwarancje ) to nie ma.

Co do zasilacza, to chodzi o WD white, zasilacz musi być zgodny z któraś rewizją SATA ( lub trzeba zaklejać piny na złączu zasilania, co niby działa ), nie pamietam z głowy, poszukaj.
Link to post
Share on other sites

Więc, trzeba zakleić trzeci pin aby został wykryty. Dołożę trochę i wezmę chyba WD RED, taki WD80EFBX będzie ok ? https://allegro.pl/oferta/dysk-wd-red-plus-8tb-3-5-cala-cmr-256mb-5400rpm-11214478991

 

Jeszcze zapytam, w jaki sposób przechowywać taki dysk ? Będzie rzadko używany (raz w miesiącu, wgranie kilku dodatkowych plików).

Czy zostawić podłączony do PC czy lepiej jest go odłączać od komputera ?

Kusi mnie ten WD Elements bo w cenie WD Red CRM jest 12TB. Mógłbym go używać jako zewnętrzy w razie awarii zawsze można go wyciągnąć. 

W środku jest WD120EDAZ zdaje się że jest bez CRM. 

 

https://allegro.pl/oferta/dysk-zewnetrzny-wd-elements-desktop-3-5-12tb-9092094149

Edytowane przez SaltyLongshanks
Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

Witam w Nowym Roku.

 

Dziękuję za pomoc w wyborze dysku. Kupiłem WD Elements 12 TB.

Dysk pracuje cicho, lecz faktycznie przy dłuższej pracy temperatura rośnie. Podczas "Error Scanu" HD Tune temp po 50min 48°C i ciągle rosła zdecydowałem wyłączyć skan, aby nie grzać niepotrzebnie dysku. Założyłem wentylatory 50x50 mm (na dole wdmuchują, a z góry wyciągają ciepłe powietrze.). Dysk pomimo że stoi na "ruszcie" jest stabilny i sam się nie przewróci. Co najważniejsze modyfikacja pozwoliła mi znacznie obniżyć temperatury, podczas prawie 4 godzinnego "Error Skanu" HD Tune, temp. nie potrafiła przekroczyć 35°C

Poniżej zamieszczam kilka screenów odnośnie testów oraz zdjęcia obudowy dysku wraz z założonymi wentylatorami. 

 

 

 

Screeny zaraz po pierwszym włączeniu. (CrystalDiskInfo oraz benchmark HD Tune)

 

Spoiler

CrystalDiskInf.thumb.jpg.d5ed81efdafa23d70610aa0411f12dc2.jpg

 

 

 

1657251645_Snap2.thumb.jpg.6860ff9be226bf3916e900f2f92e1474.jpg

 

 

Screen z nieukończonego "Error Scanu" w Hd Tune (temperatura 48°C)

 

Spoiler

113749440_Snap3.thumb.jpg.28f4391a36a3e1143274210a098972ed.jpg

 

 

Screen z pełnego "Error Scanu" w HD Tune. (po modyfikacji, z czterema wentylatorami 50x50 mm)

 

Spoiler

7035204_Snap4.thumb.jpg.e8254755042a881b2b0a355d27211a35.jpg

 

 

Zdjęcia obudowy dysku z wentylatorami 50x50 mm

 

Spoiler

1857246969_Snap5.thumb.jpg.015e87725d194de0e451c3d689ff59ca.jpg

 

 

 

Snap6.thumb.jpg.5d4f3dd27262676c74ed47335b3458f6.jpg

 

Edytowane przez SaltyLongshanks
Link to post
Share on other sites
W dniu 16.10.2021 o 19:48, SaltyLongshanks napisał:

 

 

Jeszcze zapytam, w jaki sposób przechowywać taki dysk ? Będzie rzadko używany (raz w miesiącu, wgranie kilku dodatkowych plików).

Czy zostawić podłączony do PC czy lepiej jest go odłączać od komputera ?

Kusi mnie ten WD Elements bo w cenie WD Red CRM jest 12TB. Mógłbym go używać jako zewnętrzy w razie awarii zawsze można go wyciągnąć. 

W środku jest WD120EDAZ zdaje się że jest bez CRM. 

 

https://allegro.pl/oferta/dysk-zewnetrzny-wd-elements-desktop-3-5-12tb-9092094149

Dysk bez CRM to zło. Co do przechowywania, to jak działa, nawet jak nic nie robisz to się zużywa i jest podatny na awarię podczas np przepięcia lub kopnięcia w obudowę a już o ramsonware lub przypadkowym usunięciem czegoś nie wspominam. 

 

Kiedyś miałem power switcha z amazonu. Tyle, że jeden kanał nie działał a dyski 4 tb ze względu na duży pobór prądu się nie uruchamiały. Więc z porządnych włączików hebelkowych i kabli sam sobie power switch zrobiłem

 

Edytowane przez bob
Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...
W dniu 15.10.2021 o 18:41, SaltyLongshanks napisał:

Czy kupowanie dysku w sklepie tego alegrowicza jest bezpieczne? Dyski tańsze od 200 do 400zł mniej niż w oficjalnych sklepach. Podejrzana duża ilość pozytywnych opinii nt dysków o pojemności np 14TB, śmiem wątpić czy to są aż tak popularne dyski :D

Na google można znaleźć sporo negatywnych opinii co do tego sklepu, a na allegro jest tak pięknie. 

Czy tylko ja wyczuwam problem?

Link to post
Share on other sites
16 minut temu, janek20 napisał:

Na allegro

od 6 lat i 11 miesięcy

Ostatnie logowanie

dzisiaj o 19:19

 

 

Szukasz dziury w całym.jakby było coś nie tak to by dawno go allegro oprawiło

Dysk 12 TB - 35 opinii u niego, w necie raptem kilka

Dysk 14 TB - 18 opinii u niego, w necie brak na polskich stronach

Dysk 18 TB - 3 opinie u niego, w necie brak na polskich stronach

Patrząc np na morele to tych dysków u nich praktycznie nikt nie kupuje... to jeśli faktycznie szukam dziury w całym to jakim cudem jakiś tam alegrowicz jest liderem sprzedaży tych dysków w całej Polsce? 

Dysk to jest coś co chyba lepiej kupić w oficjalnym sklepie producenta, a nie u firmy krzaczek...

Wyzerowanie smart na dysku też jest możliwe..

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...