Skocz do zawartości

Jakie termopady od strony backplate  RTX 3080 VISION 


Recommended Posts

Niestety VRAM w mojej karcie jest naprawdę gorący, dowiedziałem się że mój model karty nie ma żadnego chłodzenia na sekcje pamięci z tyłu karty mimo to że miałoby to jakiś sens backplate jest aluminiowy.

Namyślam się jakie termopady będą dobre 2mm wystarczą czy 3mm.

Z góry dziena. 

Link to post
Share on other sites
W dniu 18.08.2021 o 21:30, lucas-7 napisał:

W jakim sensie nie jest wykrywana? System jej nie widzi? Żaden program?

 

5 godzin temu, nukalol napisał:

Jakie tempy uważasz za wysokie tak z ciekawości ? U mnie w granicach 82-86c (max) w 3440x1440. Średnio pewno z 80c wychodzi.

Niestety mam thorotling nawet na -300 memory.  Nie zamierzam katować karty.

Link to post
Share on other sites

Jasna sprawa. Jeżeli sytuacja tak wygląda to wymiana termopadów musi być. Ja się też zacząłem zastanawiać na początku (nie wiedziałem że tempy vram są aż TAK wysokie). Ale jak przewertowałem internety to okazało się że moje tempy są dosyć znośne a throtlingu nie było (ludzie na podobnych configach i rozdzielczościach mieli tempy powyżej 95c). Największe tempy miałem chyba w Metro Exodus EE z wszystkim na max. To trzymało ok 84-86c i max jaki zauważyłem to 88c.

Powodzenia przy wymianie, żeby tempy wróciły do normy.

Link to post
Share on other sites

Jestem po dodaniu termopadów na tył kart gdzie backplate jest aluminiowy. Temperatury są stabilniejsze znacznie. Nie ma thorotlingu na stokc i nawet przy +350 backplate znacząco złapał temperatur ale na plus. Tempy nadal są wysokie w graniach 95

Jak rozkręciłem kartę widziałem spocone termopady, uznałem że nie ma sensu i domawiam 1mm i 2mm wymieniam to dziadostwo.

Edytowane przez Adek221
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...