Skocz do zawartości

LG GL850-B - Bolące oczy


Recommended Posts

Cześć,

stary monitor Flatron l225WT na tym moglem siedziec kilkanascie godzin i nic mie sie nie dzialo

kupiłem własnie ten monitor i strasznie mecza mnie oczy i jak patrze na monitor to mnie ekran(mozna powiedziec ze razi). najgorzej jest jak patrze na biale

dodam ze nic nie zmieniałem na tym monitor jest na standardowych ustawieniach tylko teraz podpiety na 60hz

nie wiem czy to dlatego ze mam zle ustawiony ten monitor czy cos bedzie z monitorem??

Link to post
Share on other sites

Osobiscie bym radzil wymienic monitor na nowy, nowsze monitory maja wbudowane filtry swiatla niebieskiego ktory powoduje mniejsze zmeczenie oczu.

Nie jestem pewien czy Twoj monitor ma taki filtr, zerknalem na oficjalna strone LG ale nic takiego nie znalazlem.

Zdrowie oczu jest raczej wazniejsze niz 500-600zl na nowy monitor.

Ewentualnie mozesz zakupic okulary z antyrefleksem i filtrem swiatla niebieskiego, jezeli dostrojenie nie pomoze ale nowy monitor wydaje mi sie lepszym rozwiazaniem.

 

Jeszzcze male info:

https://www.morele.net/wiadomosc/flicker-free-co-to-jest-czy-warto-kupic-monitor-z-flicker-free/1886/

Edytowane przez Genghis Khan
Link to post
Share on other sites

Ten monitor miał premierę 2 lata temu.
Posiada filtr światła niebieskiego. Wystarczy wejśc w opcje monitora.

Problem może być albo w zbyt duże jasności monitora, ale to można zmienić w opcjach, albo - tak jak w moim przypadku - monitory 2k przy intensywnej pracy z tekstem i/lub grafiką nie są zbyt dobre dla oczu.
Do gier fajny, ale do pracy wciaż mam podpięty stary 1080p.

Link to post
Share on other sites
ok jasnosc moge zmienic, a ma do tego cos kontrast czy nie??
Jasność i kontrast zawsze ma znaczenie. Kontrastem zjedź do domyślnej wartości, zazwyczaj jest to 50-70. A następnie jasność ekranu ustaw posiłkujac się białą kartką papieru. Ekran nie powinien być jaśniejszy od niej.

Ofc jest to dość chałupnicza metoda, ale powinno pomóc.

Filtr światla zacząłbym od ustawienia na domyślne 1.
Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, browarpll napisał:

no i balans bieli na monitorze sobie sprawdz

 

jak ja sprawdzic??

 

2 godziny temu, Frazer napisał:

Jasność i kontrast zawsze ma znaczenie. Kontrastem zjedź do domyślnej wartości, zazwyczaj jest to 50-70. A następnie jasność ekranu ustaw posiłkujac się białą kartką papieru. Ekran nie powinien być jaśniejszy od niej.

Ofc jest to dość chałupnicza metoda, ale powinno pomóc.

Filtr światla zacząłbym od ustawienia na domyślne 1.

 

a filtr swiatla jak ustawic na 1??

widze ze masz ten sam monitor, moze podasz jak ty masz ustawiona jasnosc i kontrast oraz ostrosc?

podpialem drugi monitor i zrobilem zdjęcie 

zjechac tak zeby bylo jak na starym co widac ze jest mala jasnosc czy moze oko doznalo szoku bo nie bylo przyzwyczajone i zaraz nie bedzie problemu i sie oczy nie beda meczyc??

 

monitory.jpg

Link to post
Share on other sites
9 minut temu, salva2281 napisał:

https://www.euro.com.pl/monitory-led-i-lcd/lg-monitor-lg-27-27gl850-b.bhtml mam dokladnie ten wystarczy czy musze spisac z czegos??

Read

The

Fu%%ing

Manual

First

 

https://gscs-b2c.lge.com/downloadFile?fileId=qmlX6vHNTsCLAqtLWjQORA

 

I okazuje się że monitor ma funkcję auto dostosowania jasności nawet.

 

Dodatkowo jeżeli dużo siedzisz w nocy przed kompem to kup sobie słaba lampkę i ustaw tak żeby podświetlała przestrzeń za monitorem

Edytowane przez browarpll
Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, salva2281 napisał:

 

jak ja sprawdzic??

 

 

a filtr swiatla jak ustawic na 1??

widze ze masz ten sam monitor, moze podasz jak ty masz ustawiona jasnosc i kontrast oraz ostrosc?

podpialem drugi monitor i zrobilem zdjęcie 

zjechac tak zeby bylo jak na starym co widac ze jest mala jasnosc czy moze oko doznalo szoku bo nie bylo przyzwyczajone i zaraz nie bedzie problemu i sie oczy nie beda meczyc??

 

 

Ah, wybacz pomyliły mi sie monitory LG faktycznie nie ma opcji ustawiania filtra światła. 
U mnie jasnośc ustawiona jest na 50, kontrast na 70, ostrość na 50. I 144Hz, bo chyba pisałeś, że masz na 60Hz. 
Z tym, że ja mam stanowisko ustawione obok wyjścia na taras, oraz w razie czego dodatkowe źródło światła jeszcze za monitorem ustawione. Więc moje ustawienie nie musi być dobre dla Ciebie. 

Wskazaną opcję autojasności (DFC) sugerowałbym wyłączyć - przynajmniej mi ona nie odpowiadała, wolę ręcznie ustawiać wszystko.  

 

Z kartką papieru nie miałem na myśli Worda, a fizyczną białą kartkę papieru. Ale faktem jest, ze Twój stary monitor mocno ciemny.

Link to post
Share on other sites
5 minut temu, Frazer napisał:

Ah, wybacz pomyliły mi sie monitory LG faktycznie nie ma opcji ustawiania filtra światła. 
U mnie jasnośc ustawiona jest na 50, kontrast na 70, ostrość na 50. I 144Hz, bo chyba pisałeś, że masz na 60Hz. 
Z tym, że ja mam stanowisko ustawione obok wyjścia na taras, oraz w razie czego dodatkowe źródło światła jeszcze za monitorem ustawione. Więc moje ustawienie nie musi być dobre dla Ciebie. 

Wskazaną opcję autojasności (DFC) sugerowałbym wyłączyć - przynajmniej mi ona nie odpowiadała, wolę ręcznie ustawiać wszystko.  

 

Z kartką papieru nie miałem na myśli Worda, a fizyczną białą kartkę papieru. Ale faktem jest, ze Twój stary monitor mocno ciemny.

mam teraz 60Hz, moge maks ustawic 75Hz bo w tej karcie nie ma zlacza DP, bede mial 144Hz jak kupie kompa i karte

a moze byc tak ze poprostu zmienilem monitory i oczy nie przyzwyczajone i jak chwile tak posiedze to sie przyzwywaja bo jest lekki szok z jasnoscia od tamtego??

Link to post
Share on other sites
  • 1 rok później...

Cześć. Widzę, że temat już nieaktualny, jednak wypowiem się. Kupiłem ten monitor używany 2 tygodnie temu. Przez pierwszy tydzień występowało ogromne pieczenie oczy. Stwierdziłem, iż muszę przyzwyczaić się do nowego hercarzu oraz rozdzielczości. Ciągłe kombinowanie z  ustawieniami nie dawało efektów, a stan moich oczu coraz bardziej się pogorszał prowadząc do tego, iż zacząłem widzieć podwójnie, przez mgłę. Oczy bolały i łzawiły. Ostatnią rzeczą której nie zrobiłem było skręcenie kolorów. W tym momencie. Mam ustawienia Jasność : 50 Kontrast  : 80 Ostrość: 50    Czerwony: 10  Zielony : 10  Niebieski : 10 . Objawy zaczęły ustępować. Wcześniej nie byłem w stanie patrzeć na ekran. Wnioskuję, że monitor ma ekstremalnie za mocno ustawione kolory i skręcenie ich nawet na zero nie powoduję pogorszenia obrazu.

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Jaki masz monitor? Ja w swoim też na początku miałem problemu z bolącymi oczami ale musiałem zmienić ustawienia. 

 

1. Bardzo jasny dzień -> dużo światła w pokoju -> 70 kontrast 100 jasność

2. Pogoda zachmurzona/wieczór -> mało światła w pokoju -> 30 kontrast 100 jasności

3. Noc + włączona lampka -> 30 kontrast 70 jasności. 

 

Co do ostrości to ja nawet nie mam takiej opcji w monitorze więc musisz 'na własnej skorze' przetestować.

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...