Skocz do zawartości

Upgrade PC - wymiana procka.


Recommended Posts

Witam.

Mój zestaw:

AB350 Asrock pro 4 ATX

2x 8gb 2666mhz crucial

Ryzen 5 1500x

Zasilacz 550W Be quiet!

Raden RX 6600 XT

 

Niedawno moja Zotac 1060 6gb zmarł śmiercią tragiczną i udało mi się upolować RX 6600 XT w  niezłych pieniądzach jak na te czasy.

 

Myślałem aby wymienić procka i trochę ulepszyć mojego PC. Pierwsza myśl padła na R5 3600, jednakże w jego cenie ( czyli 900zł ) można kupić I5  11400 jednakże wiązałoby się to ze zmianą płyty głównej, a jak już pomyślałem o zmianie płyty głównej to naszła myśl o 5600x ( gdy nowa generacja inteli wyjdzie powinny ceny zejść ).

Budżet na to wszystko chciałem przeznaczyć to max 1500 zł, ale im mniej tym lepiej :)

 

Ps. Wiem, ram jest o dosyć niskim taktowaniu, ale czy wymiana go i dopłata da mi takiego boosta?

 

PC z przeznaczeniem głównie do gier średnio-wymagających.

Monitor 29" cali 21:9.

Link to post
Share on other sites

Bez wymiany płyty i tak się nie obejdzie jak będziesz chciał się przesiąść na Ryzena 5600X, Twoja płyta nie ma wsparcia dla tego procka, seria 3000 to max co tam upchasz. RAM obecnie 3200/3600 MHz to takie minimum/sweet spot dla tych procesorów. Rożnica w cenie w porównaniu do 2666 MHz jest nieduża, a wydajność w grach będzie zauważalna w zależności od gry od kilku do kilkunastu klatek.

Link to post
Share on other sites

Wg mnie sprzedaj cały zestaw (cpu, mobo, ram) który posiadasz i kup najlepsze podzespoły na jakie obecnie Ci wystarczy lub tyle ile chcesz wydać. 6600xt to nie jest jakiś mega mocarz. Nie wiem co oprócz gier robisz ale ja do gier rozważałbym zdecydowanie intela (jest mniej problematyczny, na amd zdarzają się przypadki mikroprzycięć i tym podobnych problemów pomimo wysokiego fps.)

Wg mnie mobo na b560 od 400 a za 500 -550 już fajne, ram 3600 16gb 350-400, cpu osobiście brałbym 11400 z igpu w razie czego ale 10400f też rozważ. Jak starczy kupiłbym nowy porządny ssd m.2 nvme na system i gry. Do 6600xt a nawet lepszych gpu nic więcej nie trzeba jeżeli chcesz grać a nie uprawiać masochizm że w YT ktoś miał 2fps więcej. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...