Skocz do zawartości

Evo 980 pro i brak wykrywania przez magiciana


Recommended Posts

cześć,

Kupiłem sobie drugi dysk na m2 - najpierw miałem evo 960pro, teraz przyszedł czas na 980 pro. Najpierw dołożyłem dysk bez formatowania komputera. W  biosie dysk był widoczny, w magicanie również - ale widows go nie widział. Ustawiłem mu na sztywno literę dysku - i wtedy sytuacja się odwróciła - windows był ok ale magican nie widział.

 

 Pomyślałem więc, że zrobię format, odpiałem wszystko - zostawiłem tylko nowy dysk - i instalacja się zapętliła. Mimo, prób zmiany boosta albo wyciągnięcia w porę USB - nie udało się. Włożyłem więć 960tkę, którą mam jako system, 980 pro jest jako drugi dysk - ale magican go nie widzi

 

 macie jakies pomysły ?  moja płyta główna B560M D3H.     będę bardzo wdzięczny za każdą odpowiedź!

Link to post
Share on other sites

Tak. Teraz raz jeszcze zrobiłem format bo poinstalowalem jakieś pierdoły do płyty glownej ze strony producenta (do sata/storages) i nie widzi mi starych dysków. W managerze urządzeń nie zainstalowany kontroler raid i nijak nie da się go zainstalowac

 

Edit

Dyski wróciły ale Evo dalej nie widzi...

Edytowane przez klappy
Link to post
Share on other sites
2 minuty temu, sebki1 napisał:

Na zagranicznych forach ludzie tez maja ten sam problem z widocznoscia dyskow Samsunga przez Magician.

Sprobuj odinstalowac calkowicie Magician z komputera, zainstaluj jeszcze raz i potem zrestartuj komputer - powinno wykryc oba dyski.

Od wczoraj zrobiłem jakieś 4 formaty, w między czasie dziesiątki aktualizacji, resetów - nic nie pomaga :(

Link to post
Share on other sites
2 minuty temu, kokosnh napisał:

Jak dobrze rozumiem, ten "Dysk 4" w zarządzaniu, to wspomniany Samsung 980 (czy 980 pro?). 

Do którego slotu M.2 wsadziłeś tego Samsunga i czy próbowałeś przekładać do drugiego. 
Jak wygląda obecnie sytuacja, bo widzę że zrobiłeś tam partycje z mapowaniem na "D" 

 

 

Kilka sportowań...

 

Nie ogarnąłem i to bardzo. Mój dysk to Dysk SSD Samsung 980 1 TB M.2 2280 PCI-E x4 Gen3 NVMe (MZ-V8V1T0BW) - więc to nie jest EVO ? ani tym bardziej pro

(dokładnie ten https://www.morele.net/dysk-ssd-samsung-980-1-tb-m-2-2280-pci-e-x4-gen3-nvme-mz-v8v1t0bw-5946393/)

 

 

Co do bałaganu w dyskach:

1. Dysk C - system -  EVO 960 

2. Dysk D - ten wspomniany wyżej 980

3. Dysk E - zwykły SSD

4. Dyski F G H - HDD, dziadek.

 

Nie próbowałem ich zamieniać slotami, może warto spróbować.

 

'Jak wygląda obecnie sytuacja, bo widzę że zrobiłeś tam partycje z mapowaniem na "D"' - w dalszym ciągu dysk nie jest widoczny, a te mapowanie zrobiłem jeszcze przed 1 formatem.

 

Ale się wkurzyłem, czemu sądziłem, że to evo pro :o

 

Link to post
Share on other sites

980 to zwykły SSD PCI-e 3.0 do tego z kontrolerem Dramless. 

Próbowałeś podmapować tę partycje na inną literę? jakąś wysoką, nie "D" 

Przez "dysk nie jest widoczny" rozumiem że w eksploratorze Windowsa nie jest widoczny (bo to że w samsung magician nie jest, to mnie za bardzo nie interesuje, bo to może być bug). 

Próbowałeś aktualizować BIOS? 
Jaki konkretnie masz tam CPU? 
W które konkretnie złącze M.2 jest który SSD obecnie? 

Link to post
Share on other sites
4 minuty temu, kokosnh napisał:

980 to zwykły SSD PCI-e 3.0 do tego z kontrolerem Dramless. 

 

czy to zle?  (chodzi mi o kontroler)

 

mapowanie na wyższa literę nie pomogło

 

Biosa nie aktualizowałem

CPU - i5 11400

dysk jest podpięty bliżej procesora (M2A_CPU)

 

zaraz spróbuje zamienić miejscami te dyski

 

 

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Na początek ja bym ogarnął ten burdel z partycjami: jeden dysk -jedna partycja. Poza dyskiem gdzie system masz, recovery też pewnie można usunąć z tego dysku. Potem poogarniaj literki z dyskami. Windowsa masz na dysku nr 3 a nie jeden. Ogarnij najpierw partycje. Jak pod Windowsem się nie da to odpal jakiegos linuxa i na nim programem gparted można się pobawić. Poza literką dysku możesz dać im etykietę typu 860evo 980pro HDD czy jak tam chcesz. Najpierw zrob porządek z tym comasz.

Edytowane przez bob
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...