Skocz do zawartości

Serwer pod system księgowy


Recommended Posts

Cześć,

poszukuje komputera pod serwer dla systemu księgowego.
 

Wymagania sprzętowe to:

  • 8-rdzeniowy procesor o taktowaniu min 3GHz
  • 16 GB RAM
  • Dysk SSD
  • Dysk na backup - SATA

 

budżet: nieokreślony, aczkolwiek szukam czegoś jak najtaniej w stosunku cena/jakość :)

 

sprzęt nie musi być nowy, może być poleasingowy na fakture VAT.

 

Dzięki!

Link to post
Share on other sites

Możesz podać nazwę tego oprogramowania ?

jak dla samego systemu księgowego to jakieś wysokie te wymagania co do cpu.  
 

Na jakim systemie planujesz to postawić ?

1 godzinę temu, Wik-Mar napisał:

Przykład na serwer może ktoś jeszcze zmieni lub doradzi.

https://www.x-kom.pl/lista/uzd2fnc5q

Jak dla mnie powyższa konfiguracja to się delikatnie mówiąc nie nadaje.

To ma być serwer czy komputer pełniący funkcję serwera ?

  • Haha 1
Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, 8gwiazdek napisał:

Możesz podać nazwę tego oprogramowania ?

jak dla samego systemu księgowego to jakieś wysokie te wymagania co do cpu.  
 

Na jakim systemie planujesz to postawić ?

Jak dla mnie powyższa konfiguracja to się delikatnie mówiąc nie nadaje.

To ma być serwer czy komputer pełniący funkcję serwera ?

komputer pełniący serwera

To zależy ile z tego serwera będzie korzystało osób, jak sprawdzałem to zalecają minimum 32GB ram a taki dedykowany serwer to jest koszt około 30 Tyś. zł.

Oczywiście podłączonych komputerów do serwera

znalazłem wymagania na 10 osób.

 

CPU 1 - 2 x Intel Xeon Quad-Core, zalecany procesor oparty o rdzenie Nehalem min. 2,6 GHz lub odpowiadające mu 1 - 2 x AMD Opteron Quad-Core min 2,6 GHz
RAM 10-16 GB
HDD 2 x SAS 15000 rpm
RAID RAID 1
Karta sieciowa 100 Mb/s

System operacyjny

 

 

 

 

To są wymagania z 2017 roku

 

Windows 2012/ 2012 R2/ 2016 Standard Edition x64

 

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Zgaduję że jakieś oprogramowanie Comarch Itp

 

   
   
   
   
   

 

 

10 godzin temu, danceman napisał:

Cześć,

poszukuje komputera pod serwer dla systemu księgowego.
 

Wymagania sprzętowe to:

  • 8-rdzeniowy procesor o taktowaniu min 3GHz
  • 16 GB RAM
  • Dysk SSD
  • Dysk na backup - SATA

 

budżet: nieokreślony, aczkolwiek szukam czegoś jak najtaniej w stosunku cena/jakość :)

 

sprzęt nie musi być nowy, może być poleasingowy na fakture VAT.

 

Dzięki!

Jaki program

Link to post
Share on other sites

Jak to optima to całkowicie przestrzeliłeś wymagania sprzętowe, do tego chcesz opierać to o system, który zaraz traci wsparcie w Extended Support.
Bez sensu....
Żeby to miało ręce i nogi to serwer z prawdziwego zdarzenia musiał by mieć procek 4/8, przynajmniej te 16GB pamięci RAM ECC, porządny kontroler raid, dyski SSD i redundantne zasilanie. Oszczędzanie na tym zwłaszcza w księgowości mści się bardzo szybko.

Przy tych kryteriach które podałeś ja bym poszedł w rozwiązanie chmurowe od Comarcha.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
W dniu 13.10.2021 o 00:58, 8gwiazdek napisał:

Jak to optima to całkowicie przestrzeliłeś wymagania sprzętowe, do tego chcesz opierać to o system, który zaraz traci wsparcie w Extended Support.
Bez sensu....
Żeby to miało ręce i nogi to serwer z prawdziwego zdarzenia musiał by mieć procek 4/8, przynajmniej te 16GB pamięci RAM ECC, porządny kontroler raid, dyski SSD i redundantne zasilanie. Oszczędzanie na tym zwłaszcza w księgowości mści się bardzo szybko.

Przy tych kryteriach które podałeś ja bym poszedł w rozwiązanie chmurowe od Comarcha.

 

na serwerze miałyby pracować 3 księgowe.

 

Posiadam ThinkStation P300 [i7-4790 3,6 GHz-4,0 GHz, 32GB RAM, 512GB SSD, 1000GB HDD]

 

czy taka stacja się sprawdzi?

 

i ewentualnie jaki system polecacie, jeśli nie Windows Server 2012?

Niestety budżet niski więc im taniej tym lepiej :x

Link to post
Share on other sites

Ogólnie tak, tylko mam wrażenie że czytasz ale nie wyciągasz wniosków.
Wyłożę Ci to tak bardziej dosadnie.

W przypadku księgowości nie ma miejsca na GŁUPIE OSZCZĘDNOŚCI .

Jak firmy/Ciebie nie stać na to żeby zapewnić odpowiednie środowisko to się bierze rozwiązania chmurowe za które płacisz abonament.
Środowisko powinno zapewniać:
- dostępność

- niezawodność

- bezpieczeństwo
- skalowalność
 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
W dniu 12.10.2021 o 14:51, Wik-Mar napisał:

Przykład na serwer może ktoś jeszcze zmieni lub doradzi.

https://www.x-kom.pl/lista/uzd2fnc5q

Nie obrażajcie się, ale polecanie komputerów z pryzmatu swojego cebulactwa i kombinowania nie ma najmniejszego sensu. W takim zestawie najważniejsza to SERWIS i GWARANCJA.

 

Tak więc darujemy sobie jakiekolwiek gotowce, czy tam składaki z jakiegokolwiek marketu. Coś padnie, to będziesz miał zabawę z serwisem. Mam nadzieję, że w razie co uwiną się szybciej niż z dostarczaniem RTXsów, któe klienci rok temu zamówili.

 

Jak miałby byś serwer z prawdziwego zdarzenia, to trzeba skalkulować jeszcze bezpieczne pomieszczenie, szafę rack, klimę... Suma summarum wyjdzie kilkanaście tysi,

 

Jak już to coś takiego Komputer DELL Vostro 3681 SFF i5-10400 8GB 256GB SSD DVD W10P 3YBWOS - Sklep Dell (dell24.pl) Jest to pierwszy z brzegu link. do tego dobrać drugi albo i trzeci dysk na backup, jakiegoś Qnapa.... Można wybrać HP, Lenovo, co kto woli, ważne, aby gwarancja była next business day. Nie raz widziałem po firemkach takie markowe PC działające jako serwery do księgowości lub jako sterownik gdzieś na fabryce przy maszynie CNC za miliony€. Taki dellik jak z linka wytrzymuje gdzieś w zapyziałych, zapylonych halach dekady pracy w trybie 24x7h. A jak nawet coś padnie, to serwisant następnego dnia go naprawi.

 

Twoja stacja ThinkStation P300 pewnie by się sprawdziła z palcem w pupie, gdyby................... była nowa i z gwarancją NBD, ale to jest kilkuletni złomek. Nowy markowy PC na i5 z gwarancją NBD i WinPRO kosztuje 2,5 tysia. Nie ma co się brandzlować ze starymi szrotami lub ze składakami.... Naprawdę nie warto

 

Co do systemu: Windows Server 4 klocki, do tego licencje call. Czy tobie to wszystki jest potrzebne? Windows Pro tego nie ogarnie?

 

BTW: 4 jajca, 8 w HT to starcza na 50 userów pracujących na remote desktopach w aplikacjach javowych. Dla 3 księgowych i3 8100 a taki i5  10400 to aż nadto i jeszcze sam rok zamknie bez pomocy niczyjej.

 

A najlepiej spytaj się gościa, który to wdraża na jakich komputerach to po firemkach instaluje najczęściej....  Założę się o nowego XBOXa, że będzie to HP, Dell lub Lenovo za 2500 brutto....Na forum to się można pytać o jakiś super mega fajny ledowy wentylator i wpływie niebieskiego liquida w AIO na ilość FPSów w CyberPunku 2077.

Edytowane przez bob
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Mogłeś sobie darować docinki o cebulactwie i pryzmatach. A jak już decydujesz się na w zasadzie osobiste wycieczki, to wypadałoby chociaż użyć poprawnej formy: można coś postrzegać "przez pryzmat", a nie "z pryzmatu".

 

Poza tym wpis jak najbardziej ma sens, z armaty na wróbla wygarnąć bardzo łatwo, kupić niepotrzebne, drogie i niewykorzystywane nawet w 1% oprogramowanie również. . Zabawę w składaki może uskuteczniać doświadczony admin ze sporym zapleczem części zapasowych, a tak to przede wszystkim: gwarancja i serwis - jak wspomniałeś.

Link to post
Share on other sites

Panowie,

W dniu 26.10.2021 o 23:18, bob napisał:

Nie obrażajcie się, ale polecanie komputerów z pryzmatu swojego cebulactwa i kombinowania nie ma najmniejszego sensu. W takim zestawie najważniejsza to SERWIS i GWARANCJA.

 

Tak więc darujemy sobie jakiekolwiek gotowce, czy tam składaki z jakiegokolwiek marketu. Coś padnie, to będziesz miał zabawę z serwisem. Mam nadzieję, że w razie co uwiną się szybciej niż z dostarczaniem RTXsów, któe klienci rok temu zamówili.

 

Jak miałby byś serwer z prawdziwego zdarzenia, to trzeba skalkulować jeszcze bezpieczne pomieszczenie, szafę rack, klimę... Suma summarum wyjdzie kilkanaście tysi,

 

Jak już to coś takiego Komputer DELL Vostro 3681 SFF i5-10400 8GB 256GB SSD DVD W10P 3YBWOS - Sklep Dell (dell24.pl) Jest to pierwszy z brzegu link. do tego dobrać drugi albo i trzeci dysk na backup, jakiegoś Qnapa.... Można wybrać HP, Lenovo, co kto woli, ważne, aby gwarancja była next business day. Nie raz widziałem po firemkach takie markowe PC działające jako serwery do księgowości lub jako sterownik gdzieś na fabryce przy maszynie CNC za miliony€. Taki dellik jak z linka wytrzymuje gdzieś w zapyziałych, zapylonych halach dekady pracy w trybie 24x7h. A jak nawet coś padnie, to serwisant następnego dnia go naprawi.

 

Twoja stacja ThinkStation P300 pewnie by się sprawdziła z palcem w pupie, gdyby................... była nowa i z gwarancją NBD, ale to jest kilkuletni złomek. Nowy markowy PC na i5 z gwarancją NBD i WinPRO kosztuje 2,5 tysia. Nie ma co się brandzlować ze starymi szrotami lub ze składakami.... Naprawdę nie warto

 

Co do systemu: Windows Server 4 klocki, do tego licencje call. Czy tobie to wszystki jest potrzebne? Windows Pro tego nie ogarnie?

 

BTW: 4 jajca, 8 w HT to starcza na 50 userów pracujących na remote desktopach w aplikacjach javowych. Dla 3 księgowych i3 8100 a taki i5  10400 to aż nadto i jeszcze sam rok zamknie bez pomocy niczyjej.

 

A najlepiej spytaj się gościa, który to wdraża na jakich komputerach to po firemkach instaluje najczęściej....  Założę się o nowego XBOXa, że będzie to HP, Dell lub Lenovo za 2500 brutto....Na forum to się można pytać o jakiś super mega fajny ledowy wentylator i wpływie niebieskiego liquida w AIO na ilość FPSów w CyberPunku 2077.

 

Thinkstation P300 akurat jest na stanie i się tylko kurzy.

Nawet jak padnie - czy to cały komp czy dyski - to i tak dyski są w RAID 1, a sam komputer wtedy można zamienić na coś typu co ty podlinkowałeś.

Generalnie skoro mam coś na stanie to właśnie to chce najpierw wykorzystać zanim dokupię coś nowego, co będzie wydajnościowo tak samo, jak coś co już mam... a może nie padnie przez lata i tym samym zaoszczędze parę tyś cebulionów :)

 

Windows 10 PRO tego nie ogarnie, bo dostęp zdalny jest możliwy dla jednej osoby, a ja potrzebuje minimum dla 3.

 

Windows 2012 standard wystarczy, a licencja do niego to koszt 1059 zł brutto (przypisane do konta Microsoft) https://teamnet-software.pl/produkt/windows-server-2012-standard-nowa-licencja-1-stanowisko-wieczysta/
, a licencje dostępowe RDS to 169zł brutto (przypisane do konta Microsoft) https://teamnet-software.pl/produkt/windows-server-2012-rds-1-user-cal-nowa-licencja-1-stanowisko-wieczysta/

 

Miejsce, gdzie stać będzie serwer to serwerownia chłodzona klimatyzacją, więc środowisko będzie miało idealne.

 

 

Link to post
Share on other sites

WITAM

znalazłem taki serwer

https://allegro.pl/oferta/serwer-dell-t620-tower-1tb-ssd-3-lata-gwarancji-11255607201

ma takie podzespoly

32GB PAMIĘCI oraz dwa wydajne procesory o niskim poborze prądu

Intel Xeon E5-2620 2,0GHz @TURBO 2,50GHz 6 - Core z HT - 24 rdzenie widocznych w systemie

2x 500GB SSD Samsung 870 EVO - 5 lat producenta

 CENA 6 160,45 zł PLUS DARMOWA WYSYLKA KURIEREM I 3 LATA GWARANCJI

KUPNO OD FIRMY

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...