Skocz do zawartości

AIO 360 pod i7-11700k do 1000zł


Recommended Posts

Witam, 

 

Po ostatniej modernizacji z i7 6700k i GTX 1070 do i7-11700k+TUF GAMING Z590 PLUS WIFI i RTX 3080ti, zostawiłem starą obudowe SilentiumPC Aquarius X70W oraz chłodzenie Noctua NH-D15s. Niestety mam przez to bardzo wysokie temp. W mniej wymagającym wiedźminie 3, procek grzeje sie w okolicach 77-80 C, a grafika 78-83 (miejscami 90 na pamięciach).

 

Postanowiłem więc zakupić nową obudowe  Lian Li PC-011 Dynamic XL oraz dobrać do tego jakieś AIO 360mm, no właśnie tylko jakie ?  Zależy mi na tym aby miało rgb . Pooglądałem trochę recenzji i zastanawiam się nad  Corsair iCUE H150i ELITE CAPELLIX , Lian Li Galahad 360 ARGB,  EK-AIO 360 D-RGB  lub  ARCTIC LIQUID FREEZER II 360 ARGB (najmniej mi się podoba, ale jak bedzie najwydajniejsze to czemu nie).

 

Proszę o wasze opinie i uzasadnienie ich w miarę możliwości. 

 

PS. Wiem ,że to nie ten dział, ale może akurat ktoś się będzie znał i doradzi jakieś wentyle argb do tej obudowy, potrzebuje 7szt. oraz prawdopodobnie jakiś controller-hub do tak dużej ilości wiatraków (10szt). Tak do 400zł za 3-pak, ale wolałbym tańsze ;p

 

Link to post
Share on other sites

Był taki temat parę wątków niżej. Pomimo budżetowej ceny Arctic ma najlepsze recenzje jeżeli chodzi o relacje głośność / wydajność. Mam to chłodzenie u siebie (bez RGB), w normalnej pracy jest cicho w sensie - leci sobie OCCT CPU test, temperatury po godzinie dochodzą do ~70 stopni, a chłodzenie działa na ~25% Przy jakimś katowaniu procesora linpackiem, temperatury po godzinie dochodzą do 80 stopni i chłodzenie rozkręca się już dość wysoko (jakieś 75% - 80%). Miałem wcześniej Assassin III (czyli wydajnościowo ŃH-D15S) teraz jest chłodniej i ciszej. Jednocześnie procesor jest w stanie chodzić na ~pełnych prędkościach podczas tych testów a mówimy o odprowadzeniu 225W, więc chłodzenie ma co robić. Nie ma potrzeby wkręcania chłodzenia na 100%.

- Blokopompka wygląda jak kupa kosmity.

- W tym wypadku to chyba zaleta, ale blok nie ma podświetlenia.

- Montaż mógłby być bardziej przemyślany (możliwe, że to tylko wada na AM4).

+ niezależnie od tego co masz na pudełku 6 lat gwarancji (EK daje 5).

+ Jeden przewód do podłączenia, wyprowadzony z bloku (ale można odłączyć wentylatory i wtedy steruje jedynie pompą.

 

EK-AIO Ma opinię chłodzenia o bardzo podobnych osiągach, rozważałem nawet jego kupno, ale:

- Dostępne jedynie w Słowenii.

- Chcąc je kupić na fakturę okazało się, że jednak muszę zapłacić za przesyłkę (chociaż "normalnie" była promocja) i to chyba najbardziej mnie zeźliło.

- Serwis też jedynie u producenta, więc gwarancja jest potencjalnie trudniejsza do realizacji.

- W testach wychodzi podobnie, ale jednak słabiej niż Arctic

- Jest droższe

- boczne wyprowadzenie węży z bloku (potencjalny konflikt z RAM) - nie wiem jak realnie to przeszkadza

+ ładniejszy blok z RGB (tak, nie urywa, ale jednak ficzer jest)

+ fill port do uzupełniania płynu

 

W skrócie - jeżeli żadna z tych wad nie jest dla ciebie czymś przerażającym, to musisz zdecydować na podstawie ceny i wyglądu.

 

Pozostałe chłodzenia, które wymieniłeś raczej nie mają sensu - płacisz więcej za niższą wydajność. Za ~1000zł możesz już kupić zestaw do budowy custom loop i potencjalnie mieć możliwość osiągnięcia lepszych efektów (ale za cenę wszystkich problemów z tym związanych). Za bodaj 1300 masz zestaw classic od EK.

 

Co do obudowy - żadnego z tych AIO nie wolno montować na spodzie obudowy, nie wiem jak będą działały pompując powietrze przez tył. Trochę niepokoi mnie brak możliwości zamontowania wentylatorów pompujących powietrze od frontu.

 

 

Tutaj masz porównanie zrobione przez kogoś kompetentnego:

 

Link to post
Share on other sites

Dzięki za wyczerpującą odpowiedz, ale zecydowałem, że pójdę w coś mniej wydajnego ale za to lepiej wyglądającego i wybrałem Corsaira H150i Elite  + 7x Corsair QL120 rgb ( link do koszyka ) . Do AIO jest dodawany commander pro a do wentylatorów lightning node. Czy w takim razie będe potrzebował rozdzielaczy, czy te w zestawie wystarczą ?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...