Skocz do zawartości

Drukarka 3w1 do 350 zł


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez WPRD700,

Recommended Posts

Cześć,

 

Poszukuję nowej drukarki. Dotychczas korzystałem z HP Deskjet Ink Advantage 3525 i pewnie korzystałbym dalej gdyby nie to, że przestała drukować na czarno, a jakiekolwiek czyszczenie nie pomogło. Drukarka do domu, nie będzie szczególnie mocno eksploatowana - drukowane zaledwie kilkanaście stron na miesiąc. Zależy mi na druku w kolorze. Z góry dzięki za pomoc.

 

Pozdrawiam. 

Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, GJ1990 napisał:

Jeżeli nie przeszkadza Ci brak druku dwustronnego, proponowałbym inny model od HP, DeskJet Plus 4120.

 

Dobrze, że wspominasz bo zapomniałem o tym napisać, a nie chciałbym rezygnować z tej opcji.

 

4 godziny temu, bob napisał:

Jeśli drukujesz kilkanaście stron na miesiąc to tylko laser. Bez koloru można żyć. A z zaschniętą kolorową drukarką już nie bardzo. A zdjęcia można w Rossmanie za parędziesiąt groszy wywoływać.

 

W pewnym sensie masz rację, jednak mieszkam w takim miejscu gdzie do najbliższego punktu w którym mogę coś wydrukować (do Rossmana również) mam ~10 km, a nie zawsze jest możliwość i czas o niego zahaczyć. Wspomnianego Deskjet'a 3525 miałem w swoim posiadaniu 8 lat i przez ten czas nie miałem żadnego problemu z zasychającym tuszem, ani jakichś oznak typu niedokładny, przerywany wydruk.

 

Jeśli nie ma żadnej drukarki, która spełniałaby (najlepiej wszystkie) wymagania to mogę zwiększyć budżet.

Link to post
Share on other sites

Ok, poszukałem trochę i znalazłem 3 drukarki, które by mi odpowiadały.

 

Canon Pixma MG3650S: https://www.x-kom.pl/p/472333-urzadzenie-wiel-atramentowe-canon-pixma-mg3650s-czarna.html

Canon Pixma TS5350: https://www.x-kom.pl/p/517356-urzadzenie-wiel-atramentowe-canon-pixma-ts5350-czarna.html

HP Envy 6020e: https://www.x-kom.pl/p/649776-urzadzenie-wiel-atramentowe-hp-envy-6020e.html

 

Pierwszy Canon mieści się w budżecie, ale widziałem, że ludzie skarżą się na jakieś problemy z podajnikiem papieru krótko po gwarancji więc nie wiem czy go nie odrzucić i nie skłonić się ku pozostałym opcjom, które trochę ten budżet naciągają. Jeśli macie jakieś info na temat tych drukarek to byłbym wdzięczny.

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Rodzice mają Pixmę MG3650 już od 4 lat, działa bezawaryjnie. Przy druku tekstu do 20 stron miesięcznie kartridże stykają na 6-9 miesięcy. Niestety przy wydruku zdjęć, grafik, rozbudowanych tabel tusz schodzi jak oszalały. 

 

W dniu 11.10.2021 o 14:11, bob napisał:

Jeśli drukujesz kilkanaście stron na miesiąc to tylko laser.

 

Na miejscu autora też bym dopłacił do lasera. Sam mam kombajna Brothera DCP-L2532DW i sobie chwalę, ale u mnie druk to kilkadziesiąt stron miesięcznie. Drukarkę mam od 2 lat, dotąd zużyłem toner startowy na 500 stron i jakiś zamiennik z Allegro za 30 zł na 3000 stron. 

 

Alee... Teraz jak teraz spojrzałem na ceny swojej drukarki to obecnie widzę, że chodzi po 1300-1500 zł. xD A ja ją kupowałem październiku 2019 r. w MM za 549 zł... Co tu się odwaliło? O.o

 

Wcześniej jechałem na Pixmie MG2555 którą kupiłem za 130 zł w Saturnie (ach ten budżet studencki), ale na kartridże to chyba wywaliłem z 20 razy tyle kasy. Totalnie bezsensu. 

 

No dobra, ale wracając do autora to Brother HL-1112E jest lekko ponad budżet (gdyby szanowny kolega jedna się zdecydował)). Na Allegro tonery po 15 zł na 1000 stron więc sztos. 

Edytowane przez WPRD700
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...