Skocz do zawartości

aktualizacja BIOSu X570 na 5900x


Recommended Posts

witam

 

skończyłem właśnie budować kompa z takich podzespołów:

- procek Ryzen 5900X

- płyta MSI X570 Tomahawk wifi

- ram GSkill trident Z 3600/cl16 (2x16)

 

... tak, wszystko w budzie, custom loop zrobiony, wszystko podpięte, włączam kompa i d..pa...

 

... po pewnym czasie przypomniałem sobie, że nie zrobiłem aktualizacji biosu, nosz kurrrrr, rozbierać teraz to wszystko (?) aby inny (starszy) procek montować i biosa aktualizować, ale gdzieś wyczytałem, że można to zrobić bez podmieniania procka, może mi to ktoś objaśnić? 

Edytowane przez romek.niewiadomek
Link to post
Share on other sites

Pendrive z FAT32 na który kopiujesz właściwy plik BIOS dla płyty i zmieniasz jego nazwę na MSI.ROM - jak np. na tym filmiku:

 

 

PS. U mnie o dziwo tylko ta metoda (BIOS na pendrive) działa bo instalacja/aktualizacja BIOSu w inny sposób prowadzi do czarnego ekranu po ponownym uruchomieniu blaszaka. Pewnie to jakaś wada mojego egzemplarza ale łudzę się, że może kolejna aktualizacja naprawi ten problem ;).

Edytowane przez RalfNwn
Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

temat rozwiązany

 

jeśli by miało to komuś pomóc to pokrótce opiszę, próbowałem kilka biosów i kilka pendive'ów, ostatecznie poszło na starym pendrivie Corsair 4GB, sformatowany w FAT32 i wgrany najnowszy bios dostępny na stronie producenta płyty ( z wcześniejszymi ver biosu nie chciało działać)

- pendrive podpięty pod dedykowane gniazdo na płycie do aktualizacji biosu, podpięty kabel zasilania ( nic ze sprzętu nie demontowałem, czyli komputer kompletny) naciskamy i przytrzymujemy przicisk flash'owania biosu, zasilanie samo się załącza, (za każdym razem odczekiwałem około 30 minut) w tym konkretnym przypadku po około 20-30 minutach komputer się sam zrestartował Oo  (??) (czyli chyba zawsze trzeba czekać aż komputer przy aktualizacji biosu z pendrive sam się zrestartuje)  i bios był zaktualizowany i wszystko śmiga

 

dziękuję za porady i naprowadzenie mnie poz

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...