Skocz do zawartości

Cykliczne BSOD/GSOD z różnymi błędami na nowym komputerze


Recommended Posts

Witam, kolega ma taki problem z blue screenami na nowo złożonym komputerze. Komputer został złożony przez osiedlowy serwis i przez pierwszy tydzień wszystko było ok ale po tym czasie zaczęły się regularne blue screeny. Każdy z blue screenów ma różny error, czasami się powtarzają. Generalnie problem pojawia się losowo - obciążenie komputera nie ma znaczenia, czasem po prostu używając przeglądarki sypie BS. Czasami zdarza się, że nawet system nie chce się załadować bo cały czas lecą BS. W załączniku są wszystkie blue i green screeny które udało mu się udokumentować. I tutaj jest jedna sprawa, która mnie zdziwiła. Kolega oddał ten komputer do serwisu w którym został żlożony i ludzie tam powiedzieli, że to przez wirusy taki problem, zrobili formata no i problem został dalej. Co prawda potem powiedzieli u nich taki problem się nie reprodukuje. Nie wiem jak to interpretować, czy kłamią i problem u nich występuje ale nie potrafią sobie z tym poradzić czy może faktycznie problemu u nich nie ma. Druga sprawa jest taka, że w czasie serwisowania tego komputera, kolega zaczął grać na komputerze, którego używał wcześniej i tutaj nas zdziwiło to - na tym kompie dostawał podobne BS mimo tego, że wcześniej takiego problemu nigdy nie miał. Poleciłem mu wymienić listwę bo miał taką która nie posiadała nawet uzieminia i wyłącznika ale to też nie pomogło - być może głupi strzał ale warto było spróbować. Potem kolega dodał jeszcze, że raz kiedy dostał blue screena to w drugim pokoju TV i router się wyłączyły na kilka sekund. Stąd moje pytanie - czy to może być spowodowane przez instalację elektryczną? Czy jakieś skoki napięcia lub coś podobnego (nie znam się na tym), mogą być odpowiedzialne za takie sytuacje?

 

1.Konfiguracja komputera: MSI B550 TORPEDO, Ryzen 5 3600, RTX 3060 OC 12GB, Crucial 4x8GB 3600MHz CL16, SilentiumPC Supremo M2 550W 80 Plus Gold, Samsung 250GB M.2 PCIe NVMe 970 EVO Plus (tu stoi system), Crucial 1TB 2,5" SATA SSD MX500

 

2.System operacyjny: Windows 10 Proffesional 64bit

 

3.Zmiany wprowadzone w systemie i sprzęcie przed wystąpieniem kłopotów: komputer jest nowy, jedyne co było na nim instalowane to gry

 

4.Używany program antywirusowy: brak, Windows Defender by default

 

5.Wykonane czynności w celu naprawy problemu: aktualizacja sterowników, aktualizacja BIOS -> aktualizacja sterowników, zmiana listwy na przeciwprzepięciową, memory scan -> OK

 

6.Informacje dodatkowe:

bluescreeny.png

Link to post
Share on other sites

BSODy sugerują problem z ramem. Bios wgrany najnowszy?

35 minut temu, blaszkov napisał:

Potem kolega dodał jeszcze, że raz kiedy dostał blue screena to w drugim pokoju TV i router się wyłączyły na kilka sekund. Stąd moje pytanie - czy to może być spowodowane przez instalację elektryczną? Czy jakieś skoki napięcia lub coś podobnego (nie znam się na tym), mogą być odpowiedzialne za takie sytuacje?

Jak najbardziej może być coś nie tak z instalacją. Na dłuższą metę może to uszkodzić komponenty, przydałoby się żeby jakiś fachowiec to obejrzał.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...