Skocz do zawartości

Zamiennik do klawiatury Logitecha UltraX


Recommended Posts

Kłaniam

Mam klamora od 16 lat. Kompletna zgrzewana płyta metalowa w środku, klawisze na mechanizmach nożycowych plus klasyczne gumki. Nadal (2 razy kompleksowe czyszczenie...) chodzi elegancko. Ale szukam i szukam zamienników (cudów nie ma, nic nie trwa wiecznie, a to i tak jest rekord świata...) i wciąż bida.

Stał już ktoś z Kolegów/żanek przed koniecznością przesiadki? Coś zbliżonego do tej klawiatury, ten skok, ten kształt, nacisk...?

B

 

Jeśli to miejsce nie bardzo to prośba o przeniesienie, ale nie bardzo znalazłem miejsce o klawiaturach...?

IMG_20211008_121309.jpg

IMG_20211008_073748.jpg

Link to post
Share on other sites

Jest w rodzinie, próbowałem, nie to. Acz zacna jest. Może kwestia wyspowego układu do którego nie umiem się jakoś przekonać. Ale coś w tym stylu powinni zrobić na "zwykłej" klawiaturze.

Ultra X to z wyglądu klawa prosta jak drut, klasyczna do bólu. Oczywiście wysokosc już nie. Klawisz skok ma mały, ale - nie wiem jak to opisać - idzie za palcem. Rozkręcałem te klawisze na części, niby prosty klawisz i gumka, tylko ten mechanizm z optycznie delikatnego plasticzku, a tu naście lat mija i wciąz się nie rozsypała.

Taki A4 300H mam dostęp na bieżaco (wiem inna liga, ale tak dla porównania...) też nie to, taki jakiś plastikowo wyskokowy. I wyspowe klawisze kurcze...

 

Było jednak kupić dwie, wtedy kosztowała chyba z 80-90zł, niby niemało ale portfela nie urywało... W prostych szarych pudełkach to mieli, normalnie jak jakieś oemy. Potem znikły z rynku. To taka zwyczajna klawiatura z zewnątrz się wydawała, tylko wykonanie niezwyczajne było, ale kto to wtedy wiedział. Człek pomacał, ooo gut, ten niski laptopowy wygląd zaintrygował, a teraz ciężko palce przestawić :-)

Z Logitecha muszę gdzieś zobaczyć K375...

A ktoś w okolicach Rzeszowa nie ma Cherry STREAM do poklikania? Właśnie namierzyłem takie coś...

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, Barszczu napisał:

Może kwestia wyspowego układu do którego nie umiem się jakoś przekonać.

 

Układ klawiszy nie jest przypisany do konkretnego modelu klawiatury. Wszystkie modele dostępne są w obu układach, kwestia dorwania tego, co nam bardziej pasuje.

 

2 godziny temu, Barszczu napisał:

Z Logitecha muszę gdzieś zobaczyć K375...

 

Tańsze Logitechy obecnie to lipa. Miałem K270, jakość wykonania kiepska. Owszem, działało wszystko, ale klawisze gibały się na boki strasznie, zwłaszcza spacja. Teraz mam K780, zupełnie inna liga.

Link to post
Share on other sites

Wyspowy w znaczeniu rodzaju klawiatury, może niepotrzebnie użyłem słowa układ. Osobne klawisze mi niepodchodzą...

 

Ale jest coś takiego jak Cherry Stream. Wykorzystują w nich (była też CS 3.0 ale piszą że EOL?) praktycznie identyczny układ, krzyżak z tworzywa, gumka, jakby klon, acz oczywiśie "The unique SX scissor technology". Ciekawe kto był "unique" pierwszy? https://www.cherry-world.com/cherry-stream-keyboard.html

Żywcem klon UltraX. Tylko te czerwone podświetlenia na klawiszach (?) to nie wiem jak funkcjonują ani jak to fizycznie zrealizowali. Ta 3.0 miała normalne podświetlenia.

 

Jest tu https://www.reichelt.com/pl/pl/klawiatura-usb-czarna-us-jk-8500eu-2-p268793.html?&trstct=pol_6&nbc=1

 

Ktoś z Szanownych Forumowiczów ma/miał kontakt z tą klawiaturą?

A to co mnie ostatnio u Logi irytuje, to namiętne używanie US International ale nie jako ANSI, człowiek szuka długiego lewego SH i zawsze sie natnie... :-(

Link to post
Share on other sites

W podobnym stylu mam gdzieś w kartonie Cougar K200, kupiłem ze względu na niski skok, podobny do klawiatury ze starego Dell'a, który dla mnie miał najprzyjemniejszą klawiaturę w życiu.

Moja sztuka nie działała długo, dość szybko dostałem mechanika i przesiadłem się na niego, chociaż ten Cougar bardzo przyjemny wizualnie i "w dotyku". Niestety, z tego co pamiętam dość szybko pojawił się jakiś problem z niektórymi mikrostykami, chyba dwa klawisze rejestrowały kilka wciśnięć zamiast jednego. Z czystym sumieniem polecić nie mogę, ale za te pieniądze można wziąć na przetestowanie i ewentualnie zwrócić :) Dzisiaj to chyba nazywa się Cougar Aurora

Link to post
Share on other sites

Ooo... Te Cougary faktycznie mają serię ze "scissor-switch". Całe seria Vantar, a Vantary AX sa dodatkowo aluminiowe. K200 już nie robią. Aurory to chyba czyste membranówki. Dzięki za namiar. Troszku kolorowe, i wyspowe układy, ale warto by było gdzieś dotknąć. AX Black ma normalne czarne klawisze. Ciekawe ile kosztują...

Gorzej, ze to jakieś Yeti jest, w sklepach null, a co dopiero o poklikaniu...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...