Skocz do zawartości

reklamacja pendive'a - rękojmia po skorzystaniu z gwarancji?


Recommended Posts

Otóż sprawa ma się tak; kupiłem pendrive'a w markecie, po 2 dniach przestał być wykrywany. Zarówno na komputerze jak i na tunerze DVBT. Zaniosłem z reklamacją do sklepu. Odesłali do producenta w ramach gwarancji, po paru dniach wiadomość że jest do odebrania, podobno wymienili na nowy. Tyle że było w starym opakowaniu i pendrive osobno. Był już wykrywany, ale zaraz przy pierwszym kopiowaniu filmów na niego wyskoczyły błędy. Potem podczas nagrywania na tunerze też w połowie wyłączyło. Wrzuciłem go z powrotem na komputer, zrobiłem test w HDTune na Health, 1/3 kwadracików na czerwono. Poszedł znowu do reklamacji. Dziś wrócił z adnotacją że : "reklamacja odrzucona - dostarczona pamięć posiada błędy wprowadzone z urządzenia klienta! Usterki nie stwierdzono". I żeby było śmiesznie, przed wysłaniem pendrive był wykrywany, teraz, jak wrócił, znowu nie jest! Z urządzeniem nie robiłem nic ponadto co robię normalnie z innymi penami jakie mam, przegrywanie danych, nagrywanie programów na tunerze DVBT.

 

Teraz pytanie; czy w obecnej sytuacji mogę oddać pana do sklepu powołując się na rękojmię? Bo widzę że producent leci w kulki i próbuje winę zwalić na klienta, ze niby to on zepsuł.

Link to post
Share on other sites

No to masz domniemanie, że stan pendrive był taki w czasie sprzedaży.

Piszesz pismo z rekojmi mówiąc tylko że pendrive nie działa i tyle, żadnych szczegółów. ewentualnie kwity gwarancyjne, gdyby się czepiali, że numer seryjny ( jeśli ma ) nie ten ( i jeśli jest na pismach z gwarancji ).

Nie pamiętam jak jest obecnie z opcjami do wyboru, co ma zrobić sklep. Bo ja bym raczej odpuścił ten model i kupił coś innego.


Ogólnie Platinet to dno, bardzo dużo tego pada, nawet bym powiedział że większość ze sprzedanych.

Link to post
Share on other sites

Naprawdę dziwne jest, że padł. Przecież kosztuje 16zł, na ceneo ogromna przewaga negatywnych komentarzy, zapis/odczyt 22/8 MB/s - toż to rakieta!

Najstarszy pendrive jaki mam w domu (ze 14 lat) bije go parametrami.

 

I taki wypasiony sprzęt kupują ludzie siedzący (chyba) w komputerach. @sznib, nie mam nic do Ciebie, ale dziwi mnie takie postępowanie. Jednak nawet najtańszy sprzęt ma działać przez dwa lata, więc jak najbardziej reklamuj.

 

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, wodego napisał:

Jednak nawet najtańszy sprzęt ma działać przez dwa lata, więc jak najbardziej reklamuj.

 

No właśnie. Dodatkowo, nie ma co patrzeć na niską cenę bo z tej serii model 128GB kosztuje ponad stówę, a pewnie takie samo ścierwo.

Pena kupiłem nie do częstego użytkowania, tylko żeby od czasu do czasu nagrać mamie film z kompa żeby sobie obejrzała na tunerze DVBT. Parametry słabe, ale i tak sporo szybciej niż na USB 2.0 jakie są w domu. Mam jeszcze 3 Platinety, ale na nich jest instalka Windowsa, Memtest i coś tam jeszcze na trzecim, leżą nieużywane. Mama za to intensywnie eksploatuje 2 peny, nagrywając programy z TV, od lat bezawaryjnie. Jeden Goodram i jedna Toshiba.

 

36 minut temu, BlackCoffe napisał:

To ja mam 15letniego, 2GB pendrive'a marki BASF i też sobie dobrze działa.

 

A ja mam 1GB Kingstona, którego kiedyś dostałem na kursie komputerowym i też ma się znakomicie.

Edytowane przez sznib
Link to post
Share on other sites

No i po reklamacji, sklep zwrócił pieniążki :) Zresztą, raczej wyboru nie mieli, bo reklamując z tytułu rękojmi to sprzedawca musi udowodnić że wada powstała z winy użytkownika, co wiąże się z ekspertyzą, a przy sprzęcie tej wartości jest nieopłacalne.

 

Ja ogólnie jestem zdania że tani sprzęt powinien różnić się od droższych parametrami, gorszymi materiałami zastosowanymi w budowie itp, ale, jak pisał wodego, przez okres gwarancji ma działać. Takie złomy co się psują wcześniej, a zwłaszcza kilka dni po zakupie, to jest patologia, dla której miejsca na rynku być nie powinno.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
W dniu 8.10.2021 o 09:00, sznib napisał:

Lepiej dołożyć trochę do Kingstona chociażby

U mnie akurat 2 padły z dnia na dzień także ich unikam. Sandiski jeszcze mnie nigdy nie zawiodły, jeden działa nawet po wypraniu w pralce :D Jeden goodram działa bezproblemowo ponad 5 lat. Toshiby też miałem ale nie pamiętam czy padły czy zgubiłem.

Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, zbiku90 napisał:

Jeden goodram działa bezproblemowo ponad 5 lat.

U mnie jedyny Goodram padł po jednym nagraniu plików. Nagrałem na komputerze znajomego, skopiowałem pliki na swój sprzęt i koniec, pendrak trup. 

Najlepiej z kolei śmigają Kingstony i SanDiski. 

Link to post
Share on other sites

Mój stary pendrive, który ma ze 14 lat osiąga odczyt 42, zapis 23 MB/s. Cała masa obecnych modeli nie daje rady osiągnąć takich parametrów, a 14 lat w elektronice, to niby przepaść.

 

Nie kupujcie taniego badziewia, bo wspieracie produkcję elektronicznego śmiecia. Przy wyborze pendriva szukajcie przede wszystkim prędkości zapisu. Nie ma podanej prędkości zapisu? Dziękuję - jest taka marna, że producent to ukrywa.

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...