Skocz do zawartości

Cykliczne ścinki na pulpicie i przy filmach.


Recommended Posts

Hejka.

Nie było mnie przeszło rok. Laptop ogarnięty, klawiatura wymieniona, pisałem w innich wątkach.

Mam teraz inny problem. Gdy włączam menedżer urządzeń i zakładkę CPU, cyklicznie coś się dzieje z procesorem. Raz wykorzystanie jest na poziomie 1% A za 5sekund 17% I tak cały czas co 5 sekund. Objawia się to też ścinkami filmów, w przeglądarkach czy z odtwarzaczy. Nawet gdy łapie za okno i nim poruszam co nagle się zatrzymuje bo system ma mikro zwieche.

Dodam fotkę, jak to wygląda albo wideo.

 

 

Nie miałem tak jeszcze, wkurzajace to jest, i od dłuższego czasu nie mogę dojść o co chodzi.

Sterowniki aktualne od proca i grafiki. Gdy temperatura grafiki jest rzędu 39⁰ w spoczynku to i tak się to dzieje i żyje własnym życiem. Ostatecznośc to reset systemu na nowo.

Link to post
Share on other sites

W momencie skoku taktowania proca, w procesach pokazuje się na ułamek sekundy proces "SYSTEM", który pokazuje zużycie ok 10% i zaraz sekundę znika. Wczoraj wzrost taktowania akurat było od 1% do 7%. W większości czasu jest to do 17% I wtedy jest właśnie ścinka obrazu, pulpitu, czy przewijania stron. Na razie skanowałem samym Defenderem i zero problemów, aktualizacje ściągnąłem po tym jak to zauważyłem ale nie do Windowsa 11 tylko chyba Windows 10 2H1. Aha. Jeszcze jedno, gdy włączę laptopa to przez ok. 20min wszystko jest w porządku. Dopiero po czasie zaczyna świrować w dodatku na samym pulpicie.

Link to post
Share on other sites

Wątpię, aby takie dość minimalne skoki które sam obserwuję u siebie miały na to wpływ.

Przeskanuj dysk np.HD Tune pełny skan nie Quick, pokaż Smart np. z Crystal Disk Info.
W menedżerze urządzeń wszystko ok? Sterowniki zainstalowane poprawnie?

Link to post
Share on other sites

Procesor AMD Ryzen 5 2500U 2,0 - 3,6 GHz
Pamięć 8 GB DDR4 2400 MHz RAM
Dysk 512 GB SSD SANDISC

Temperatury na grafice świrują bo na pulpicie pokazuje często powyżej 50⁰. Włączę NETFLIXA to utrzymują się na 43-47⁰. Wentylator włącza się przy każdej pi*****e, czy to włączanie przeglądarki czy odpalanie filmu na YT w jakości 1080p.
Doszukiwałbym się problemu w temperaturze, lecz gdy temperatura spada to problem powinien znikać. Mam laptopa po gwarancji, ale obowiązuje mnie plomba z serwisu ubezpieczenia i nie mogę nic zrobić, np: wymienić pastę na grafice i procku...


Link to post
Share on other sites

No to już wiemy w czym problem, masz mobilnego Ryzena starszej serii, a one tak po prostu mają. Niestety, pierwsze mobilne Ryzeny były bardzo niedopracowane i takie skoki używania procesora czy absurdalne wręcz temperatury przy samym pulpicie to norma. Dopiero od serii z 4 z przodu udało się je ucywilizować. Spotkałam się na innych forach, że ludzie narzekali i mieli takie problemy jak Ty z Ryzenami serii 2 i 3. 

Link to post
Share on other sites

Ja wiem, że to zwykły proces i tak może się dziać, tylko, że to ścina całego laptopa co 10 sekund i już mnie trafia szlag.

Ja wiem, że to zwykły proces i tak może się dziać, tylko, że to ścina całego laptopa co 10 sekund i już mnie trafia szlag.
Nie mam pojęcia co było przyczyną, ale reinstal pomógł. Więc temat zakończony ale bez poznania przyczyny niestety.
Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

Wznawiam wątek. Problem powrócił... mam wrażenie, że to wina aktualizacji Windy. Nie robiłem długo i było dobrze. Zrobiłem jakaś aktualizację i jeb. Znowu ścinki. Do Windowsa 11 aktualizacji mieć nie będę, więc zostaje mi przywracanie systemu i wyłączenie tych durnych aktualizacji. I znowu stawianie systemu na nowo. Masakra. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...