Skocz do zawartości

Podkręcanie ramu samsung b-die


Recommended Posts

Hej, jakiś czas temu wziąłem się za podkręcenie mojej pamięci ram, lecz coś mi to nie idzie tak jak powinno.

 

Na wstępie specyfikacja pc:

i5 10600K (stock) / EK AIO 360 D-RGB / MSI MAG Z490 Tomahawk / ZOTAC GTX 980 AMP! Omega Edition  / G.Skill Trident Z RGB 3200MHz CL14 2 x 8GB / Corsair RM850X / ADATA XPG SX8200 PRO 256 GB / ADATA XPG SX8200 PRO 1 TB / Toshiba P300 1TB / Lian Li PC-O11 Air / 9 x Arctic P12 PWM PST A-RGB 0dB

 

Z tego co wiem to moje pamięci są na kościach samsung b-die, więc powinny mieć potencjał do podkręcania. Wcześniej miałem procesor podkręcony na 5.1GHz z pamięciami na profilu XMP, ale wróciłem do ustawień fabrycznych, ponieważ jak chciałem podkręcić pamięci to sypało błędami. Na razie udało mi się uzyskać wynik 4000 MHz CL 16-19-19-37-350-2T przy SA 1.25V, IO 1.25V, RAM 1.5V. Pamięci były testowane dwie godziny w TestMem5 v0.12 z ustawieniami 1usmus_v3 i zakończyły test bez błędów. Jak ustawiłem cl 15, czy zawężałem subtimingu albo zwiększałem częstotliwość to przeważnie sypało błędami lub były bdosy / freezy. Poniżej wysyłam zdjęcia z programów, które mogą was interesować. Proszę Was o pomoc w uzyskaniu jak najlepszego wyniku do codziennego użytku :)

 

thai.jpg

 

cpuz.jpg

 

aida.jpg

 

1633618000167.jpg

 

1633618000165.jpg

Link to post
Share on other sites

@zbiku90 Dzisiaj testowałem Twoje ustawienia, ale niestety są niestabilne. Ponadto z tego co widziałem to moje nastawy w aida są trochę szybsze. Cały dzień kombinowałem z nastawami i nic lepszego nie udało mi się z nich wycisnąć, szczególnie z subtimingów. Wydaje mi się, że te ramy nie mają najlepszego binu i więcej jak teraz nie wycisnę z nich :/ Jakieś pomysły?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...