Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć, mam problem z wydajnością mojego komputera:

CPU: Intel i5-10400F

GPU: PowerColor Red Devil RX 6700XT

MOBO: ASRock B460M PRO4

RAM: HyperX 16GB (2x8GB) 3200MHz CL16 Fury RGB

PSU: be quiet! Pure Power 11 CM 600W 80 Plus Gold

SSD: Dysk SSD WD Blue 500 GB 2.5" SATA III - System i Gry, inne dyski są tylko do przechowywania ważnych dokumentów.

OS: Win 11 i Win 10 (bez różnicy w wydajności) z wyłączoną funkcją TMP.

 

Problem dotyczy tego, że grafika nie może się rozpędzić i obciążenie skacze pomiędzy 30%, a 70% max, a procesor ma obciążenie w granicach 30-40% i mimo tego, że są jeszcze rezerwy, to przy ustawieniach ultra w 1080p, licznik FPS nie dobija do 60 klatek.

W niektórych grach (np. Escape From Tarkov, Days Gone) nawet przy ustawieniach Wysokich, lub Średnich mam problem z stabilnymi 60 klatkami/sek. Czasami mam ich ponad 100, ale zazwyczaj około 60 lub mniej.

Nie wiem czemu mimo sporej rezerwy jaką ma karta graficzna i procesor, nie mogę osiągnąć minimum 60 fps. Jak patrzę na porównania osiągów innych posiadaczy rx 6700xt, to moje wyniki znacznie odstają od normy.

Temperatury także nie są wysokie, bo GPU w porywach ma 65'C, a procesor 40-50'C.

Sterowniki karty mam najnowsze, ale próbowałem też tych starszych, w tym tych od producenta mojej karty i nic to nie daje. Karta nie chce pracować na pełnych obrotach, a w dodatku obciążenie strasznie skacze pomiędzy 30-70% co praktycznie sekundę/dwie.

 

Karta podłączona do zasilacza 2x8 pin z dwóch osobnych przewodów/linii.

Wszystkie opcje w AMD Software powyłączane.

Procesor ustawiony na Performance

Karta ma ustawiony BIOS na OC.

 

A tutaj screeny z PassMarka, gdzie widać, że GPU odstaje od innych RX 6700 XT o prawie 1/3 w dół, co by odpowiadało 60-70% maksymalnego obciążenia GPU podczas grania.

 

 

passmark.jpg

passmark2.gif

test3.gif

Link to post
Share on other sites

Potwierdza się to co miałeś w pass marku - cały wynik zaniżył ten zamulony SSD. przepełniony jeden i drugi.
Natomiast co to wyników samej grafiki to mogłoby być lepiej ale ogólnie nie jest źle.
 
na systemowym masz 18gb i zamula, a na tym co zainstalowałes gry to już nie wspomnę bo zostawiłeś 3gb i nawet testu nie przeszedł.
 
Zrób z tym porządek na początek, jak nie pomoże to rób pełne logi z Afterburnera.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
6 minut temu, pendzel_3 napisał:

Potwierdz się to co miałeś w pass marku - cały wynik zaniżył ten zamulony SSD. przepełniony jeden i drugi.

Natomiast co to wyników samej grafiki to mogłoby być lepiej ale ogólnie nie jest źle.

 

na systemowym masz 18gb i zamula, a na tym co zainstalowałes gry to już nie wspomnę bo zostawiłeś 3gb i nawet testu nie przeszedł.

 

A oprócz tego dysku, co bym mógł jeszcze zrobić, żeby karta pracowała w pełni swoich możliwości, bo te 60-70% to mało. Nie przejmowałbym się tym gdybym miał powyżej 60 fpsów, ale skoro karta pracuje na 60% i do tego jeszcze nie jest w stanie wyświetlić 60 klatek, to jest trochę denerwujące.

 

PS. Nie wiem czemu Afterburner zapisuje mi pusty plik benchamrka?

Wyniki 3DMark TimeSpy:

 

 

3dm1.gif

3dm2.gif

3dm3.gif

https://www.3dmark.com/3dm/66974706

Co mógłbym wymienić, żeby wyciągnąć z tej karty dobry wynik, tzn. co tutaj jest bottleneckiem? Ma ktoś jakieś sugestie?

Edytowane przez DamianWJ
Link to post
Share on other sites
  • 11 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...