Skocz do zawartości

Patriot Viper Steel 2X8GB 3200Mhz - inne kości, inny XMP


Recommended Posts

Taka sytuacja: kupiłem na Allegro w AVANS zestaw kości jak w tytule. Mam Ryzen 1200AF, Asus B450 TUF Gaming Plus II i do tej pory były 2X4GB HyperX 3200Mhz - chodziło na fabrycznym XMP bez żadnych zgrzytów. Chciałem dokupić 2 zestaw takich samych kości HyperX ale jak zobaczyłem ceny to mi przeszło... i postanowiłem sprzedać HyperX (straciłem 10 zł od ceny zakupu) i kupić coś 2X8GB z takim samym taktowaniem. Najtaniej były G.SKILL Aegis a potem właśnie te Vipery za 309zł. Przyszły i już coś nie pasowało jak otwierałem - pudełko było zgrzane folią termokurczliwą, otwarcie pudełka ewidentnie naruszone, a po otwarciu okazało się że na kościach są jakieś dodatkowe naklejki - ewidentnie przepakowanie ze zwrotu. Ale wrzuciłem do komputera i jedna pamięć walnięta - nie startowała w żadnym z banków, druga samodzielnie na płycie uruchamiała PC aleee... po wrzuceniu profilu XMP 3200 CL16-18-18-36 nie startowała płyta i wracała do 2133 Mhz. Nie zrobiłem zrzutów z programu diagnostycznego ale dałbym głowę że były tam układy Hynix. Pamięci poszły do zwrotu jako niezgodne z opisem i zwrócili kasę. Zamówiłem równolegle ze zwrotem drugi taki sam zestaw z Avans, żeby nie zostać bez komputera i przyszły wyglądające jak nowe, nie podejrzane (nawet ze żmijowymi wlepkami :) ). Profil XMP działa bez problemu ale ma inne ustawienia 3200 CL-16-20-20-40 i wyższą "pierwotną" częstotliwość 2666 Mhz. Układy to SpecTec z tego co wyczytałem taki budżetowy oddział Microna. Ustawiłem zegary CL 16-18-18-36 3200 i przechodzi stabilnie wszystkie testy obciążeniowe. Podkręcać bardziej nie zamierzam więc dla mnie jest OK. Chciałem uprzedzić tylko, że najwyraźniej są na rynku różne wersje tych pamięci. 

viper iI.png

Viper i.png

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...