Skocz do zawartości

Jaka szybkość RAM'u jest ustawiona? 3600 czy 3000?


Recommended Posts

Witam. Mam płytę Z370 AsRock Pro4, procesor i7 8700. Kupiłem pamięć Iridium Pro 3600Mhz CL18 dwie kostki po 16GB (wcześniej miałem HyperX 2666Mhz CL16). Włączyłem komputer, sprawdziłem w cmd "wmic memorychip get speed" jest 3000MHz, wszedłem w bios zmieniłem profil xmp i przy xmp pisze że jest załadowane 3600MHz CL18 a przy DRAM frequency już 3000MHz, "wmic memorychip get speed" pokazuje 3000. Czyli pamięć działa na 3000MHz i trzeba ją ręcznie ustawić? Do wyboru jako tako 3600 równego nie ma tylko są takie jak na zdjeciu

https://imgur.com/ObuZpl6

 

https://imgur.com/gXrGqr3

Link to post
Share on other sites

Ja to nic nie mieszałem, bo komputer jest używany kupiony niedawno. BCLK też zauważyłem wcześniej, dałem na 100 i pamięci ustawiłem na 3600MHz CL18. BIOS'u nie resetowałem. Kości działają. Pytanie miałbym takie po co ktoś zmieniał BCLK skoro procesor jest jest i7 8700? Miało to cokolwiek konkretnego na celu? Pamiętam że dawniej można było na jakiejś Z170 Fatal1ty od AsRocka podkręcać przez BCLK i5 6400 czy 6402p, ale tutaj w tej generacji CPU chyba się tak nie da, prawda?

Link to post
Share on other sites

Według zdjęcia profil XMP nie był wybrany.

 

BCLK 102,3 brzmi jak dobrane pod to aby ram uzyskał 3000, inaczej ta płyta oferuje tylko mnożniki pod 2933 i 3200. Być może asrock przy ustawieniu Auto sam próbował taką prędkość dobrać - nie wiem bo z tą płytą nie miałem styczności. 

Link to post
Share on other sites
W dniu 5.10.2021 o 15:41, nuckchorris0102 napisał:

Pytanie miałbym takie po co ktoś zmieniał BCLK skoro procesor jest jest i7 8700? Miało to cokolwiek konkretnego na celu?

Możliwe że jw. ktoś miał kości 3000mhz i chciał tyle ustawić. Procesor też się przez to lekko podkręcił ale IMO nie ma sensu ryzykować stabilności dla marnych 100-150mhz.

PS. Więcej niż 102,9 na zablokowanym procesorze i tak nie pójdzie.

Edytowane przez zbiku90
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...