Skocz do zawartości

Dodatkowe wentylatory przy AIO


Recommended Posts

Cześć,

Montuję Arctic LFII 360 w Define 7 na górze i zastanawiam się, jakie dodatkowe wentylatory powinny być w obudowie? Mam miejsce na 3 * 140 na przodzie + 1* 140 z tyłu i chcę dojść do konfiguracji gdzie:

3*P12 wypycha powietrze przez chłodnicę na górze obudowy

1*P14 Wypycha powietrze z tyłu.

 

3*P14 na froncie tłoczy w obudowę (Define ma dość ciasny filtr na wejściu, dlatego wersja P a nie F).

 

Nie wiem czy ma to w tym przypadku znaczenie, ale do schłodzenia jest:

5950X

RTX 3060 Ti

 

Chciałbym osiągnąć stan, gdzie mam lekko dodatne ciśnienie w obudowie, z drugiej strony zależy mi na zbalansowaniu wydajności i ciszy.

Link to post
Share on other sites

Rtx zakładam z AC (bo tylko taki szajbus jak ja by go zwodował)? Generalnie przy takim układzie (rad w układzie push na suficie, pod nim AC Gpu) będzie Ci zawsze podnosił temperatury na Cpu. Z moich obserwacji wynika, że rad na froncie w układzie push do środka wpływa słabiej na temperatury Gpu NIŻ Gpu dmuchające ciepłym powietrzem na rad na suficie. Tutaj przydałby się blower na grafice lub odwrócony układ na froncie. 

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

Nie miałem problemów z temperaturami karty graficznej przed zaiowaniem CPU, więc zakładam, że teraz kiedy te ~150W jest wypychane na zewnątrz, również nie będzie problemu. Zamontowanie 360 na froncie raczej odpada, bo się tam sensownie nie zmieści (pół segmentu będzie pompować powietrze w piwnicę obudowy, bez żadnego sensownego ujścia), a na topie mam o tyle wygodnie, ze po odkręceniu 2 śrubek mogę całość bez problemu wyjąć. Wychodzi też na to, że 3x P14 bez filtra są w stanie po cichu podać wystarczająco dużo powietrza, żeby nie dusić 3xP12 pod radiatorem. Nie wiem jak w grach (używam słuchawek), ale przy puszczeniu OCCT CPU test po godzinie mam ~65 stopni na CPU, przy wciąż cichym ustawieniu wentylatorów (20%), sprawdzę przy okazji jak poradzi sobie cały ten układ z jednoczesnym obciążeniem CPU+GPU

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...