Skocz do zawartości

Problem z RTX 3070


Recommended Posts

Witam, jestem posiadaczem nowego kompa i znając moje szczęście pewnie będę musiał wymienić właśnie tego RTXa. Mój problem jest taki, że po złożeniu kompa, aktualizacji wszystkiego od biosa do karty graficznej i windowsa włączyłem sobie Resident Evil Village na steam, no i tak sobie leci filmik i nagle obraz się zatrzymał, a dźwięk szedł nadal normalnie, mogłem zrobić Alt+tab lecz po tej czynności gra się wyłączała, były momenty gdzie pograłem nawet i godzinę, a potem znowu to samo obraz się zaciął i był tylko sam dźwięk. Robiłem reinstall systemu, sterowników nvidia, ba nawet próbowałem jechać na sterach z ms store, ale wszystko tak samo. Myślałem, że może to problem z grą, ale odpaliłem Rise of the Tomb Rider i też mi wywaliło grę po jakimś czasie, kolejną grą był Minecraft Dungeons, myślę sobie może tutaj będzie ok no pograłem trochę i po pewnej misji ścięło obraz a był dźwięk, mogłem normalnie wejść do pulpitu itd. mało tego najwyższe ustawienia full hd, vsync off i bez limitu klatek i tutaj byłem też w szoku bo karta zaczęła nieźle pracować i być słyszalna, wydaje mi się nawet że było słychać cewki, chociaż nie wiem czy to jakiś wielki problem. W nvidia panel mam ustawiony tryb na wysoka wydajność z normalnego przestawiłem.
Przeglądałem wątki w internecie i zauważyłem, że nie tylko ja mam jakiś problem i ludzie narzekają też na freezy, crushe w grach po instalacji najnowszych sterów. 472.12 i nawet na RTX 3080. Nie wiem czy reklamować kartę czy coś jeszcze podziałać, zresetować ustawienia w biosie? Słyszałem też że po zmianie w biosie pci-e gen na 3 z auto pomagało im to. Już sam nie wiem i straciłem nadzieję, a się cieszyłem z nowego nabytku a tu klops. Wszystkie game boosty które na płycie głównej są dostępne wyłączyłem czyli cpu i profil xmp. Nic nie podkręcałem itd.

Specyfikacja:
Ryzen 5 5600x
SilentiumPC Fera 5
MSI MPG B550 Gaming Plus
Seasonic FOCUS GX-750 80Plus Gold
Patriot Viper Steel DDR4 16GB (2x8GB) 3733MHz CL17
ADATA 
SX 8200 Pro 1Tb
SilentiumPC VT4V


W załączniku podeślę log z gpu-z podczas grania właśnie w tego Minecrafta, myślę że coś jest nie tak patrząc na te logi.

GPU-Z Sensor Log.txt

Nie wiem czemu nie mogę edytować posta, zapomniałem o grafice Gigabyte RTX 3070 Vision OC rev 2.0

Link to post
Share on other sites

Wszystkie części były przez nich sprawdzone, poprosiłem ich czy mogą stwierdzić czy ta karta była z outletu/używana, podobno idzie to zobaczyć, części zamawiane przez internet, a do złożenia dałem serwisowi, znam ich i nie ma opcji zeby lecieli w kulki. Będę działał dalej najwyzej pojdzie zwrot, zobacze jeszcze stare stery do karty graficznej i jak się na nich zachowuje. Plomby byly na opakowaniu, więc sklep musiałby miec plomby gigabyte albo tak ładnie je odklejają.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Wracam ponownie z moim problemem, nadal wieszają się gry albo wywala je zaraz po ich włączeniu Resident Evil Village, The Medium, Minecraft Dungeons, Back 4 Blood. W niektórych udaje się pograć dłużej.

 

Specyfikacja:
Ryzen 5 5600x
SilentiumPC Fera 5
MSI MPG B550 Gaming Plus
Seasonic FOCUS GX-750 80Plus Gold
Patriot Viper Steel DDR4 16GB (2x8GB) 3733MHz CL17
ADATA 
SX 8200 Pro 1Tb
SilentiumPC VT4V

Karta graficzna wymieniona z Gigabyte RTX 3070 vision oc lhr na MSI RTX 3070 Gaming Z TRIO lhr. Także wykluczam kompletnie kartę graficzną. Wszystko dobrze powpinane. Czy może to być wina zasilacza? Nie wiem jest za słaby? Wyłączyłem nawet hybrid mode w nim. Testy robiłem karty, cpu, ramu nic nie wywalało. Temperatury normalne przy teście obciążeniowym karty na 100% temperatura nie przekraczała 70 stopni. Zastanawiam się też czy to nie wina windowsa i aktualizacji 21h1. Normalnie przy zawieszeniu mogę zrobić alt tab i wszystko inne działa.

Link to post
Share on other sites
5 minut temu, Yokai napisał:

Profil xmp masz włączony?

Tak

15 minut temu, marko22 napisał:

Gra się wiesza, a system działa? Gdyby to była pamięć, to posypało by się wsio. Postaraj się załatwić inną grafikę. Albo daj tę komuś do testów. 

To jest druga karta po wymianie, śmiem wątpić że każda jedna jest uwalona.

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, Yokai napisał:

Więc wyłącz, wtedy testuj dalej.

Ok wyłączyłem, zresetowałem ustawienia w nvidia panel do "fabrycznych" jedynie opcje zasilania w ustawieniach windowsa dałem na wydajność. No i jest jakiś progres bo w Residenta miałem niezła sesje bez crashy. Teraz pytanie o co chodzi? Xmp nie działa, ramy są trefne czyli to nie była wina karty? Będę się kulał na 2133 to bodajze było, wydajność pewnie spadła. Ciekawe jak długo to będzie działało.

Link to post
Share on other sites
22 minuty temu, kemzy napisał:

Teraz pytanie o co chodzi? Xmp nie działa, ramy są trefne czyli to nie była wina karty?

 

Nie są trefne. Po prostu nie są stabilne na tym mobo przy zakładanym profilu XMP. Częsta przypadłość z Patriotami w Ryzenach.

 

Spróbuj odpalić na 3600 Mhz CL17, czyli ręcznie ustaw opóźnienia z profilu XMP, a częstotliwość zmniejsz do 3600 Mhz.

Link to post
Share on other sites

Cześć wszystkim, wiedzę że problem mamy bardzo podobny jak nie identyczny.
Kemzy czy sprawdzałeś u siebie podgląd zdarzeń w windzie ?
Czemu pytam, gdyż nie widzę w poście takiej informacji o tym, że tam było zaglądane.
Moja historia problemu, jest praktycznie identyczna jak u Ciebie.
U mnie jest o tyle gorzej, że w trakcie gry w BF5 system łapie zwiechę i się resetuję.
Do tej pory sprawdziłem chyba wszystko i wszystko już w kompie podmieniłem.

U mnie w podsumowaniu poglądu zdarzeń jest jeden powtarzający się błąd krytyczny.
Kernel-Power 41 (63) . Ciekaw jestem czy u Ciebie taż jest taki wpis.

Link to post
Share on other sites
24 minuty temu, WPRD700 napisał:

 

Nie są trefne. Po prostu nie są stabilne na tym mobo przy zakładanym profilu XMP. Częsta przypadłość z Patriotami w Ryzenach.

 

Spróbuj odpalić na 3600 Mhz CL17, czyli ręcznie ustaw opóźnienia z profilu XMP, a częstotliwość zmniejsz do 3600 Mhz.

Niezbyt to teraz zrozumiałem chyba że Ci się błąd wkradł.

22 minuty temu, bmw5er napisał:

U mnie w podsumowaniu poglądu zdarzeń jest jeden powtarzający się błąd krytyczny.
Kernel-Power 41 (63) . Ciekaw jestem czy u Ciebie taż jest taki wpis.

Sprawdzę sam jestem ciekaw.

Link to post
Share on other sites
Nigdzie wcześniej nie napisałeś, że to druga karta. Przesiądź się na Intela
Nie wiem czy to dobry pomysł, mam podobny przypadek właśnie na intelu.
Podmieniłem już wszystko, został tylko dysk i zrobię to na dniach.
Dodam jeszcze, że na kilkadziesiąt złożonych komputerów nie miałem takiego przypadku. Mało tego jak wejdziesz na forum nvidii to tych przypadków jest bardzo dużo. Dziś jeszcze wgrałem najnowsze sterowniki nvidii i chwilę pograłem bez zwiechy. Zobaczymy co dalej.
Sprawdzę sam jestem ciekaw.
Sprawdź i daj znać co tam jest.
Wgraj też nowe sterowniki karty graficznej 496.13.
Link to post
Share on other sites

Jakie ramy ewentualnie polecacie pod MSI MPG B550 Gaming Plus i Ryzena 5 5600x? Nie chce mi się wierzyć że to jest karta graficzna, pogram sobie raz godzinę raz dwie to i tak jest progres. Coraz bardziej stawiam na ramy, ale nie mam jak tego sprawdzić póki nie będę miał innej pary. W dzienniku zdarzeń są różne błędy zanotowane nawet z frameworkiem coś. Zresetowałem nawet ustawienia w bios do fabrycznych.

 

 

Edytowane przez kemzy
Link to post
Share on other sites

Ok chce ustawić ręcznie częstotliwości ramu. Rozumiem, że timing zmieniam tam gdzie na screenie w  Main Timing Configuration a częstotliwość ustawiam w DRam Frequency jak na drugim zrzucie. Tylko w Main Timing Configuration daje wszystko jak w XMP profilu czyli 17-21-21-41 z tym że zastanawia mnie ta ostatnia opcja  tras bo w xmp mam tylko te 4 liczby a tam jest do ustawienia 5 "kategorii".

Zauważyłem też że karta boostuje się do 1950 jakoś tak a w specyfikacjach ma boost 1845, może w tym tkwi problem? Czy to jest normalne?

MSI_SnapShot.bmp

MSI_SnapShot_00.bmp

Zrobiłem nawet dzisiaj userbenchmarka i wydaję mi się, że jest wszystko ok? https://www.userbenchmark.com/UserRun/47082700 No może to na pomarańczowo przy pamięci ram mnie zastanawia. Zaraz zrobię też jakiś zrzut z afterburnera.

Edytowane przez kemzy
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...