Skocz do zawartości

Kolekcja, zdjęcia nowych retro fantów, relacje z psucia


Recommended Posts

  • 1 miesiąc temu...

20230822_1913400ri8q.jpg

 

Zaczyniam się powoli skłaniać do jakiejś teorii że to są jakieś problemy z kompatybilnością. Trójkąty pojawiły się po jakiś 20 minutach, raz są, później znikają, nie ma reguły. Mam na stole inne 8500le które ma identyczne objawy. Kilka miesięcy temu zwracałem herculesa 8500le- identyczne objawy. Maya miała podobne ale już w 100% nie pamiętam czy dokładnie takie. I jeszcze ze dwie po drodze miałem z rodziny 8500 ale tamte to już w ogóle chyba były trupy.

Trochę nie mam na to teraz czasu ale muszę popróbować z kilkoma platformami. Chociaż tego herculesa to odpalałem jeszcze na testbenchu z i440bx, tam też tak było

Edytowane przez dulu1
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Zdecydowanie przy takiej ilości kart z problemami sprawdź na innej platformie.

Ja z nForce 2 też miałem różne przygody - artefakty, lub np. wywalanie na pulpit w tym samym miejscu w 3D Marku i sporo innych ;).

Trochę mi zajęło ich rozwiązanie i dojście do tego, że to jednak nie problem ze sprzętem :D 

 

Link to post
Share on other sites
12 godzin temu, buszi napisał:

Radeony zwłaszcza testuję na 3 różnych płytach i różnych slotach o ile płyta ma więcej niż jeden.

Na Omegach też próbowałeś testować?

 

Tak testowałem też na Omegach. Tu czasami są dziwne zależności między ustawieniami BIOS i sterownikami :D od grafiki i chipsetu.

Na Vogons jest dużo do poczytania na ten temat i dzięki temu doszedłem do ładu z tą platformą.

Zanim zacząłem czytać to zrobiłem recap na dwóch Abitach NF-7 :D oczywiście to nie była przyczyna. 

 

Link to post
Share on other sites

i440bx, via z athlonem, nforce - wszędzie to samo, a teraz wali już nawet w biosie.

8500 bardzo chciałem mieć do pary z gf3, ale powoli się poddaję, gdzie to już druga kupiona jako sprawna testowana i wychodzi lipa

Edytowane przez dulu1
Link to post
Share on other sites

Przyglądałeś się PCB? Jak kupowałem FireGL X1 to dostałem 3 karty i za każdym razem artefakty :D 

Sprzedawca miał już wysyłać czwartą kartę... ja zrezygnowany stwierdziłem że je obejrzę. 

Okazało się że karta nr2 miała zwarcie na jednym scalaku - dostała strzała przy magazynowaniu i 2 albo 3 piny były połączone.

Efekt był taki że w BIOS czasami artefakty, pulpit czysty, 3D Mark sieczka jak u Ciebie. 

Na szybko poprawiłem te piny no i zaczęła działać.

 

20220331_234212jocm9.jpg

 

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

Wiem że się tu kręcą osoby co lutują.

 

m3gmgcc8.jpg

 

Sieciówka nie działa, chciałbym wymienić układ bo to na ali jakieś grosze kosztuje. Robiłem to już z kilkoma dźwiękówkami, zawsze z powodzeniem. Tutaj jest gorzej. Co zrobić, żeby nie stopić portu pci-e??? Już się kiedyś bawiłem na brudno - obklejenie taśmą kaptonową nic nie daje. Musi być jakiś "patent serwisowy" na to %-)

Link to post
Share on other sites

Lipne miejsce na naprawę.. spróbowałbym kilku rzeczy na raz - po pierwsze folia aluminiowa, kilka warstw ale nie zbitych grubo (tak, by był jakiś niewielki odstęp między nimi). Po drugie taśma kaptonowa przylepiona do wtyku mimo wszystko - dla dodatkowego osłonięcia i przede wszystkim utrzymania folii. No i prowizora, czyli wentylator - najlepiej turbina ala. laptop - dmuchający w miejsce największego udaru cieplnego. Najlepiej tak, by strumnień nie powodował ochłodzenia się chipu lutowanego.

Jak masz płyty to zabawy /na brudno/ to przetestowałbym ten patent, może wypali :P

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Koszyk bateryjki też bym osłonił bo może się przytopić.

Sporo zależy ile w tej okolicy jest miedzi w PCB i jak bardzo będzie rozpraszać ciepło.

Do osłonięcia PCIe polecam grubą folię aluminiową, kapton i kawałek blachy - może być śledź.

 

Idealnie byłoby podgrzać trochę PCB od spodu, ale zakładam że podgrzewacza nie masz :) 

Czasami takie małe układy mogą potrzebować więcej temperatury i bez podgrzewania od dołu może spuchnąć PCB z tej strony.

 

W każdym razie powoli podgrzej hotem okolice tego układu zanim zaczniesz go mocno nagrzewać. 

 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Pierwszy raz od czasu kiedy bawię się w pc graty wystąpiła sytuacja, w której oddanie karty agp na przekulkowanie będzie finansowo uzasadnione.

 

pbmpb6fy.jpg

 

pokazuje parę kropek w biosie, czasami się wiesza, ale próbowałem kilka razy i najdłużej w 3d podzialała 5 minut. Duża szansa że przepucowanie styków pomoże ale nie mam czasu na to teraz bo ciężko później przykleić te radiatory od ramów

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

Nie mam Radka 8500, nie mam GF2U, za  to mam 2 identyczne TI500...%-)

Ostatnią zwykłą jaką widziałem to leadtek i kupiłem ją za stówkę rok temu. A ostatnie TI500 to może nie wyskoczyła ci przez filtrowanie, bo poszła w licytacji za 800zł

Edytowane przez dulu1
Link to post
Share on other sites

To już choroba

pvlo7wqj.jpg

 

A chwilę po tym jak zrzucałem zdjęcie na kompa to przypomniałem sobie że w sumie to w szafce wala mi się jeszcze niebieski gigabyte pod am3 xD

 

tc7nzb4r.jpg

 

Nie pamiętam czy to druga czy trzecia, wiem że na pewno raz już kupiłem z olx sprawną która hehe sprawna nie była. Ta ma działać, ale sprawdzę na weekend -_-

  • Lubię to 2
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
W dniu 6.02.2024 o 20:18, dulu1 napisał:

To już choroba

 

Gdybyś chciał do kompletu GA-7VAXP rev 1.1. (KT400 + RAID od Promise) to daj znać. Wymaga odrobiny troski, ale zdaje się pasować do Twojej niebieskiej hordy :D

  • Haha 1
Link to post
Share on other sites
  • 3 miesiące temu...
Napisano (edytowane)

Jeszcze panele muszę ogarnąć, bo tam mata bitumiczna była z jakimś gumowym podkładem, którego nie rozpuszcza aceton. %-) Podjadę do castoramy i spróbuję nitro. Poza tym, zobaczę czy puści ogniska pleśni.

 

Kupiłem w zasadzie tylko na przeczekanie dopóki nie dorwę bardzo podobnej, ale starszej rocznikowo ATC-200 lub ATC-201. Przy czym zależy mi na znalezieniu którejś z tych obudów w wersji "przedliftowej" - datowanej według recenzji na 1999/2000 rok. Poliftowe ATC-201 to rok 2002, ten praetorian tutaj to 2005 jak dobrze pamiętam.

 

heefq96c.jpg

vpku23hz.jpg

ih3c78k6.jpg

 

 

 

 

Edytowane przez dulu1
  • Lubię to 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...